Jump to content
Shipfriends

ΣΚΑΦΗ ΑΝΑΨΥΧΗΣ


Recommended Posts

Ναυπηγείο Σπανόπουλου. ABILITY:ένα υπέροχο,τεράστιο και μεγαλόπρεπο σκάφος έτοιμο για μπανάκι. Δυστυχώς δεν μπορούσα να πάω κοντά να δώ όταν θα το σήκωνε, το βάρος του. Χαρισμένες σε: polmyt & Panagia Ekatontapiliani

post-3633-128326991523_thumb.jpg

post-3633-128326991525_thumb.jpg

post-3633-128326991526_thumb.jpg

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Ενα ωραίο σκάφος με περίεργο χρωματισμό (για μένα) στο ναυπηγείο Παπίλα σήμερα το πρωΐ. Το όνομα του Guilty με Αγγλική σημαία. Τα συμπεράσματα δικά σας.

post-3633-128326991744_thumb.jpg

post-3633-128326991748_thumb.jpg

post-3633-128326991752_thumb.jpg

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

--------------------------------------------------------------------------------

Καλημέρα στους φίλους του θέματος. Στο ναυπηγείο Παπίλα πάλι, η διαδικασία εξαγωγής της θαλαμηγού FELIGO V, απο τον θηριώδη γερανό της CIMOLAI τον MBH 820 (το νούμερο 820 είναι η ανυψωτική του ικανότητα σε τόνους). Μέσα σε 25 λεπτά η όλη διαδικασία είχε τελειώση και το σκάφος πήγε στη θέση του για να τακαριστή. Πρέπει να δείτε τα 8 τεραστίων διαστάσεων ελαστικά του, πάνω απο 1,5 μέτρο το ύψος τους. Επίσης να δείτε πως στρίβουν ξεχωριστά το καθένα απο τα 4 set ελαστικά και με το φορητό computer ο οδηγός του το κατευθύνει στη θέση του. Υπ' όψιν ότι διαθέτει ζυγαριά και μόλις σηκώσει το σκάφος δείχνει το συνολικό βάρος του. Σας ζάλησα; Φωτο τώρα

post-3633-128326991763_thumb.jpg

post-3633-128326991767_thumb.jpg

post-3633-128326991769_thumb.jpg

post-3633-128326991771_thumb.jpg

post-3633-128326991773_thumb.jpg

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Για να δούμε κάτι καινούριο που ενετόπισα στη Νίκαια, πολυ περίεργος σχεδιασμός, η πλώρη μου θυμίζει κάτι ημίκλειστα δίκυκλα που κυκλοφορούν στους δρόμους. Κλιμακοστάσια πρυμα και πλώρα, ειδικά το πρυμνιό κομμάτι μου φαίνεται ελκυστικό. Πρέπει να είχαν κάποιου είδους εγκαίνια γιατί αρκετοί κούληδες έτριβαν απ' άκρη σ' άκρη το γιώτ όπως τρίβουν τα τηγάνια στο Βιλαμπάχο:D με τις μελωδίες της Sade να παίζουν απο το ηχοσύστημα(ούτε εγώ να έβαζα μουσική).

Το όνομά του είναι Ocean Κάτι, ομολογώ πως ξέχασα το δεύτερο συνθετικό:o. Όσοι λοιπόν ψάχνετε να αντικαταστήσετε το υπάρχον σας γιώτ του οποίου το jakuzzi έχει αρχίσει να χάνει μπουρμπουλήθρες(αγαπητέ Νηρέα:D), ή όσοι ψάχνετε για μια πρώτη επένδυση των κερδών σας από τις υπεραποδόσεις του ελληνικού χρηματιστηρίου(φίλε georgios express:D), προσέλθετε!

Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος με το όνομα, θα ήμουν ευγνώμων.

Edited by Nick the Greek
Link to comment
Share on other sites

Κατ΄αρχήν -ως ειδικός:P- να πω ότι πρόκειται για το Ocean Emerald. Η αλήθεια είναι ότι πάλιωσε κιόλας η προπέρσινη θαλαμηγός μου:D...αλλά αυτό το παιχνιδάκι δεν μου πολυαρέσει. Εγώ έβαλα στο μάτι το παπόρο στο βάθος.:rolleyes: Να το βάλω Παροναξία να χ...ώ στο τάλληρο:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η παρούσα τράτα που κτίσθηκε στο Schichau-Unterwasser A.G ενετοπίσθη το πρωί στο Πασαλιμάνι.

Μιά πρόχειρη αναζήτηση στο Google μου έβγαλε ότι το 2006 ήταν το 20ο μεγαλύτερο yacht στον Κόσμο και ανήκε σε ένα φτωχόπαιδο που άφησε πίσω του απροστάτευτα ορφανά :(.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...