Jump to content
Shipfriends

Παναγία Πάρου (IMO 9108049)


Recommended Posts

  • Replies 245
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Δε νομίζω γιατί έγραφε ότι φεύγει στις 18:00 για Πάρο Νάξο Λαύριο!! Μπορεί επειδή δεν έχει κίνηση και με τη καθυστέρηση να πάρει τους επιβάτες από τη Πάρο για Λαύριο και να μην πάει στην επιστροφή!!

Link to comment
Share on other sites

Όσες ημέρες ήμουν στην Πάρο και τύχαινε να δω άφιξη του πλοίου, είχε τουλάχιστον 2ωρη καθυστέρηση. Υπήρχαν ημέρες που το πλοίο έφυγε ακόμα και στις 00,30. Εχθές για παράδειγμα που ταξίδεψαν γνωστοί μου είπαν, ότι το πλοίο έφυγε από την Πάρο στις 22.30 και έφτασε στο Λαύριο στις 00.55. Κάποιος πρέπει να επιληφθεί επιτέλους και να ζητήσει εξηγήσεις τόσο για τις συνεχιζόμενες καθυστερήσεις, όσο για την παραπλανητική διαφήμιση περί διάρκειας ταξιδιού, όσο και για την τιμή του εισιτηρίου περί ταχύπλοου ‘πλοίου’.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σταθω στα λογια της εταιριας οταν ξεκινησε το Θαλασσινη

Αν και επιασε 37 στα δοκιμαστικα βγηκαν τα δρομολογια του με 32..

Τωρα αν τα πλοια ειτε επειδη δε μπορουν ειτε επειδη δε θελουν ταξιδευουν το μεν Θαλασσινη με 27-28 και το Παρου με 26-27 τοτε καταλαβαινει κανεις που μαζευονται οι 2ωρες και 3ωρες καθυστερησεις... Τωρα το ποιος θα τις πληρωσει αν τις πληρωσει ποτε καποιος τοτε....

Link to comment
Share on other sites

Αναχώρηση του Παναγία Πάρου από το λιμάνι της Πάρου προς Πειραιά, στις 16.20 αντί της προγραμματισμένης 14.40 (καθυστέρηση 1 ώρα και 40') λόγω καιρού και προφανώς μειωμένης ταχύτητας. Ετσι θα μαζέψει πάλι καθυστέρηση και στο επόμενο δρομολόγιο, οπότε και θα φθάσει ξημερώματα στο λιμάνι του Λαυρίου...

Link to comment
Share on other sites

...Το οποίο όμως ακυρωθηκε τελικα ,χωρις καποια επισιμη αιτιολογηση , αφηνωντας τους επιβατες να προσπαθουν να βρουν εισιτηριο με οποιοδηποτε αλλο.Οπυ ιο μεν χωρις οχημα καταφεραν να φυγουν με το HIGHSPEED 3 ,οι δε με τα οχηματα ομως αναγκαστικα εφυγαν με το ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ αφου στο γκαραζ του HIGHSPEED δεν χωραγε καρφιτσα... ;)

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτη η ιστορια με τις ακυρωσεις των βραδυνων δρομολογιων του "παναγια παρου" ειναι καταντα σκανδαλο. υποθετω οτι τα προστιμα θα πεσουν μαζεμενα ολα μαζι

Link to comment
Share on other sites

Και το σημερινό βραδυνό δρομολόγιο δόθηκε ως ανεκτέλεστο Απ' το οικογενειακό μου περιβάλλον πουθα ταξίδευαν σήμερα με αυτό από Πάρα τραβάνε τα μαλιά τους... Τελικά θα αναχωρήσουν με το Ithaki το οποίο είναι το μόνο που είχε θέσεις στο garage.

Link to comment
Share on other sites

Με ποσα μιλια να εκτελεσει τα δρομμολογια του ακριβως;;;;

Αστεια λεμε τωρα....Και οσο σκεφτομαι οτι περυσι τον ΑΙΟΛΟ τον ειχαμε κατακεραυνωσει που στο κατω κατω πηγαινε και μεχρι τη Σαμο....

Ααααχ και κριμα το ονομα που εχει γμτ..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω το θυμαμαι παλια οταν ειχε πρωτοπαραδοθει στη sncm που πηγαινε με 36-37.Δηλαδη αν φερουν και το Liamone που ειναι ξαδερφακι του κεντερη και υποτιθεται παει με 40 ποσο θα πηγαινει με 25 και αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Νικο, μπορεις να το διορθωσεις ο ιδιος(το εκανα ηδη για σενα) χρησιμοποιωντας την επιλογη edit, κατω δεξια στο μυνημα. Ετσι δε χρειαζεται να κανεις διορθωτικα/ασκοπα posts.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι μονο τα πετρελαια.αν τα πηγαιναν απο 36 30 οκ αλλα οχι και 25-27!Κατι ακουγεται -και για τουσ Αιολους- οτι καποιο προβλημα εχουν με τις κολλησεις στους νομεις.τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Είχα εισιτήριο 31/8 από Πάρο για Λαύριο με το Παναγία Πάρου. Οταν πήγα στο Λιμάνι με ενημέρωσαν ότι δεν θα κάνει το Δρομολόγιο. Πήγα στο κεντρικό πρακτορείο και ζήτησα να μου αλλάξουν το εισιτήριο και μου απάντησαν ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη θέση για αυτοκίνητο για αναχώρηση το βράδυ και μου επέστρεψαν τα χρήματα. Τελικά μάθαμε ακυρώθηκε το δρομολόγιο επειδή δεν είχαν κοπεί πολλά εισιτήρια ! Μπράβο στην c link !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...