Jump to content
Shipfriends

Δήμητρα (IMO 7038379)


Recommended Posts

Εγω μονο σαν Εξπρες Αδωνις εχω μπει και εχω ταξιδεψει. Το μονο του πλεονεκτημα ηταν καποτε η ταχυτητα του. Απο τη στιγμη που το πανε κι αυτο με 17,5 μιλια χανει το μοναδικο του πλεονεκτημα. Μεσα οι χωροι του εχουν καταντησει απαραδεκτοι. Ετσι οπως το χουν καταντησει κανενας δεν το θελει. Σαν Δημητρα και μενα μ αρεσε περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Μηπως Ηλια θα μπορουσε να ειναι η Enermar? Μπορει να μην κανει Αλβανια-Ιταλια αλλα κανει η θα κανει την επομενη σεζον Genova-Palau και Chioggia-Split και Chioggia and Mali Losinj, συμφωνα με σημερινο δημοσιευμα του group Ferries of Southern Europe. Συν τοις αλλοις και το προφιλ του υπαρχοντος στολου της, δειχνει να ταιριαζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλείεται να είναι κι αυτή διότι ο στόλος της αποδεικνύει ότι κάτι τέτροια βαπόρια κυνηγάει.

Αν και μου είπαν για Αλβανία Ιταλία δεν αποκλείεται να έκαναν και λάθος και να είναι τελικά Κροατία.

Σύντομα θα μάθουμε νεώτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια γιατι θα μας τρελανετε... Ειπα και γω ποιος τον πηρε να τον κανει κρουαζιεροπλοιο... Για Αλβανια παντως μη νομιζετε οτι θα παει εκει και θα ειναι βασιλοβαπορο... Και δεν παιρνει και φορτηγα.. Και κει απο τα χειροτερα θα ειναι.. Μπορει να μην ειναι πολυτελη τα βαπορια εκει αλλα ειναι καθαρα και χωρις μυρωδιες.. Η γραμμη εχει πολλους Τουρκους οι οποιοι θελουν βαπορια με καμπινες με τουαλετες και μπανιο μεσα.. Δεν ξερω αν τα διαθετει ο Αδωνις αυτα... Τουλαχιστον δεν παει για σκραπ αν και ειναι το μοναδικο που θα του αξιζε.. Δε θα μου λειψει και τοσο για να ειμαι ειλικρινης

Link to comment
Share on other sites

Ο ΑΔΩΝΙΣ έχει περίπου 80 κρεβάτια τα οποία έχουν μπάνιο και είναι σε καμπίνες σε σχετικά καλή κατάσταση.

Από φοτηγά γύρω στα 20 10μετρα να υπολογίζουν για παρααπάνω δεν το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δε ξέρω εάν έχει πουληθεί αλλά δε φαίνεται να κινείται ψυχή στο πλοίο!!! Εάν είχε πουληθεί, δε θα άλλαζαν σημαία ή θα κάνανε μαζέματα για το πάνε στη χώρα από πού είναι οι αγοραστές???

Link to comment
Share on other sites

Και γω ποιο πιθανο βλεπω να αλλαξε θεση για να αδειασει χωρο για τα κρουαζιεροπλοια του Λουη (σε λιγο καιρο οταν τελειωσει καποιες μικροδουλειες στη Συρο θα δεσει το Εμεραλντ εκει που ειναι και τα αλλα στο πρασινο) παρα επειδη πουληθηκε..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μηνυμα του χρηστη Ηλιας-Ικαρια απο 23-05-05

Πουλήθηκε και το ΕΞΠΡΕΣ ΑΔΩΝΙΣ.Αλλά η πλάκα είναι ότι δεν πουλήθηκε για σκράπ αλλά σε κάποια άλλη εταιρία που δεν μπόρεσα να μάθω.

Ευτυχως που μας το ειπε και ο Εφοπλιστης δηλαδη....

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αμφισβητησε ποτε κανεις τον Ηλια.. Μονο Αυτος παρακαλουσε να βγει ψευτης οταν εφευγε για σκραπ το Ολυμπια ;) ;)

Απ οτι ξερω πριν φυγει για κατω θα κανει καποιες επισκευες εδω ισως και μια μικρη μετασκευη... Ειμαι περιεργος να το δω σε κανενα τυφωνα.. Παντως Αυτοι νομιζουν οτι πηραν και βαπορα.. Ποιος ξερει ποσο το πληρωσανε..

Link to comment
Share on other sites

Το ονομα Εξπρες Αδωνις ειναι πια σβησμενο απο την πρυμη του πλοιου, οπως επισης και τα δελφινια απο το δεξι μερος της τσιμινιερας. Αναμενουμε λοιπον και το καινουριο του ονομα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...