Jump to content
Shipfriends

Αντιγόνη (ΙΜΟ 9590539)


Recommended Posts

Τόσο αργά προχωράει δεν το βλέπω έτοιμο για το καλοκαίρι.Tελικά για Αιδηψό προορίζεται ή για τα Νέα Στύρα?

Edited by polmyt
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Τη περασμένη εβδομάδα γινόταν υδροβολη στις εξωτερικές λαμαρίνες για να περαστεί με προστατευτική μπογιά οι λαμαρίνες του. Σήμερα από ότι μπόρεσα να διακρίνω πρέπει να έχει βαφτεί ήδη η δεξιά πλευρά του. Ενώ σύντομα θα έχουμε τη καθέλκυση του πλοίου, έτσι ώστε να ελευθερώσει το χώρο για να προχωρήσει και ο Παναγιώτης Δ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους. Το Ποσειδών την Πέμπτη 29/04/2010 θα κάνει το πρώτο του μπανάκι. Όσοι πιστοί προσέλθετε στο ναυπηγείο Ατσαλάκη. Απαραίτητο αξεσουάρ η φωτογραφική σας μηχανή

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους. Το Ποσειδών την Πέμπτη 29/04/2010 θα κάνει το πρώτο του μπανάκι. Όσοι πιστοί προσέλθετε στο ναυπηγείο Ατσαλάκη. Απαραίτητο αξεσουάρ η φωτογραφική σας μηχανή

Tελικά πάει για Παρασκευή 30/04 στις 09.00 η καθέλκυση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πραγματικό αγώνα έδωσε το ναυπηγείο Ατσαλάκη, ώστε το Ποσειδώνας να είναι έτοιμο για την καθέλκυση, και όπως θα δείτε τα κατάφερε. Μέσα σε 2 μέρες το πλοίο ήταν αγνώριστο. Απο τις 09.00 πολλοί συγγενείς, φίλοι, ο ναυπηγός Κος. Πετυχάκης και παλαιοί καπεταναίοι ήταν παρόντες. Ο αγιασμός του πλοίου άρχισε στις 09.30. Φωτο τώρα Χαρισμένες σε όλους που το περιμένετε. 1,2,3,4,5.

153. το πλοίο σημαιοστολισμένο περίμενε το μπανάκι του, 160. η πολύ ωραία πλώρη του, 168. ο πλοιοκτήτης στον αγιασμό του πλοίου, 170. το καθιερωμένο σπάσιμο της σαμπάνιας, έγινε στις 09.43, 171. ο κατασκευαστής Κος. Ατσαλάκης έχοντας το γενικό πρόσταγμα, ξεκινά την καθέλκυση.

Τα 2 video δεν μου κάνουν τη χάρη να ανέβουν. Ίσος αργότερα. Οι τακαρίες άρχισαν μία-μία να φεύγουν και το μπανάκι αρχίζει. Απολαύστε το. 1,2,3,4,5.

Edited by polmyt
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ο Ποσειδώνας αφότου καθελκύστηκε έδεσε μπροστά από το ναυπηγείο του Ατσαλακη για την αποπεράτωση σου. Σήμερα έκαναν υδροβολη στην οροφή του γκαράζ.

Υ.Γ: Τα βιντεακια Παντελή κατάφερες να τα ανεβάσεις???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υ.Γ: Τα βιντεακια Παντελή κατάφερες να τα ανεβάσεις???

Nαι φίλε μου, ας τα δούμε. Οι

φεύγουν και η
ξεκινά. Καλό μπάνιοοοο

Και μερικές χθεσινές φωτο. 1, 2, 3, 4, 5.

Edited by polmyt
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ: Νομίζω ότι θέμα πρέπει να μετονομαστεί σε Ποσειδώνας από Ποσειδών.

Σωστά φίλε μου, έτσι είναι το όνομα του. Απ' την αρχή έκανα λάθος. Ας το διορθώσει κάποιος!!!

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο κομμάτι της πλώρης μπήκε και συγκολλιέται πάνω-κάτω. Η αλυσίδα μπαίνει στη θέση της και τα γράμματα που λένε σε πιο ναυπηγείο κατασκευάστηκε το πλοίο τρίβονται. 1, 2, 3, 4.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά και ο Ποσειδώνας στο ναυπηγείο Ατσαλάκη προχωρά στο full. Τα καθίσματα άρχισαν να έρχονται και να μπαίνουν στη θέση τους, 2 πολυθρόνες δείγμα για τον καθρέπτη (και όπου αλλού χρειαστούν) οι ψευδοροφές τελειώνουν, και στο bar τοποθετήθηκε corian.

Τα καθίσματα στους εξωτερικούς χώρους πίσω απο το bar και στο τελευταίο deck έχουν τοποθετηθεί. Οι ξυλουργοί τοποθετούν τα κρεβάτια στις καμπίνες πληρώματος. Απ' ότι μου είπαν οι πλοιοκτήτες μάλλον μέσα στη βδομάδα θα βγεί και δοκιμαστικό. Αν με πάρουν τηλ. θα έχουμε και video!!!

Link to comment
Share on other sites

Nα δούμε την εξέλιξη στον Ποσειδώνα? οι πόρτες ετοιμάζονται, τα σωσίβια ήλθαν και τοποθετούνται στη θέση τους, στη γέφυρα γίνετε χαμός απο εργασίες για την αποπεράτωση των συνδέσεων και τα βαψίματα πλησιάζουν προς των τερματισμό τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.

Σήμερα το

έκανε το 1ο του δοκιμαστικό και όλα πήγαν καλά.;)

Θα δούμε τώρα ένα video (ακόμη είμαι νέος στο μοντάζ). Παρ' όλο που έβαλα δυο τραγούδια δεν έφτασαν και στο τέλος που η κάμερα δείχνει ουρανό, έφαγε κατά λάθος σουτ ο τρίποδας και δεν ξέρω να το κόψω.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ένας αγώνας δρόμου για όλα τα συνεργεία που έχουν μείνει στο πλοίο. Κατα τα λεγόμενα των πλοιοκτητών στο τέλος του μήνα θα είναι Αιδηψό. Άντε να κάνουμε κανένα ταξιδάκι γιατι μας έχει λείψει!!!! 1, 2, 3, 4, 5.

Link to comment
Share on other sites

Στο Ποσειδώνας οι εργασίες προχωρούν. Το δάπεδο στο σαλόνι περάστηκε, η έπενδυση του Bar μπήκε, οι έπένδυση στις κολώνες του Bar είναι απο δέρμα!! παρακαλώ και η γέφυρα κάθε φορά που πάω είναι και πιο κουκλί.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σημερα το πρωι εφτασε στην Αιδηψο.Απο οσο ειδα στο AIS παει περιπου με 11.5 μιλια,μια χαρα ταχυτητα ειναι.

Μου εκανε εντυπωση παντως που προτιμησαν να κανουν το γυρω της Ευβοιας αντι να περασουν απο τη Χαλκιδα.Μιλαμε για πολυ μεγαλυτερη αποσταση

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...