Jump to content
Shipfriends

Τι θα ζητησω απο τον Αη Βασιλη φετος


Neptune

Recommended Posts

Ας πουμε ο καθενας τι θελει απο τον Αη Βασιλη..

Τωρα που ειναι νωρις να κανονισει ο Αγιος τις αποστολες του και ποσα πλοια θα πρεπει να ναυλωσει για να τα κουβαλησει ολα :D

Εγω θα ηθελα να μου φερει στον Πειραια πολλα ασπρα καραβια με μπλε γραμματα στις παντες :D (αντε και πρασινα) που να εχουν αναχωρηση με 10 λεπτα διαφορα για τους ιδιους προορισμους και να γινεται σκοτωμος στα νησια.

Επισης θα ηθελα να μου φερει και αλλα 10 απο την Ιαπωνια για να μετασκευαστουν στο Περαμα για να εχουμε να συζηταμε για τα επομενα 2 χρονια :D

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένε μου Αι-Βασίλη,

Εγώ φέτος θα ήθελα 5:eek: νέα πλοία για τη ΝΕΛ, νεότευκτα, με μεγάλη χωρητικότητα και υψηλή ταχύτητα, όλα για το Β. Αιγαίο.:D

Επίσης ένα νορμάλ διοικητικό σχήμα για την εταιρία.

Τέλος θέλω κι έναν killer αμυντικό για τον ΠΑΟ.:D

Βάλε κι ένα πρωτάθλημα να βρίσκεται, δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει και να το χάσει και φέτος.:D

Άμα σου πέφτουν πολλά στάλε τα με courier.

Φιλάκια ρουφηχτά.:P

Υ.Γ. Θα έχω και μελομακάρονα δίπλα στο τζάκι.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένε μου Αη Βασίλη,

Μιας κι είσαι εύσωμος κατέβα από την τσιμινιέρα του ΘΕΟΦΙΛΟΣ και θα ήθελα,

Να μου φέρεις τα κατασχεμένα πούρα του καπτα Μάκη

Το ΙΟΝΙΑΝ ΣΠΙΡΙΤ Ικαρία Σάμο

Να γεμίσεις τα κυλικεία των πλοίων με την περίφημη πλαστική πίτσα που τρωγαμε με τον Nick The Greek σε ΓΚΟΛΝΤΕΝ ΒΕΡΓΙΝΑ και ΝΑΙΑΣ ΙΙ

Να κάνει η ΝΕΛ επιτέλους το easy travel με φτηνό εισιτήριο που θα αντιστοιχεί και σε προσφορά ενός υπνοσακου

Να κάνει το ΝΤΑΛΙΑΝΑ δεξιά στροφή για την γωνία των λεμονάδικων

Να μου φέρεις ένα απ[οσμητικό χώρου με συνδυασμένο άρωμα γκαραζίλας και ψαρίλας

και να πάψεις να στέλνεις κι άλλο κάρβουνο στον Νίκο Κούρκουλο

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένε αη Βασίλη υγεία γιά όλους μας ζητάω, και πιο πολύ μυαλό??

Μήπως κάνουμε λιγότερες απεργίες, και δούμε περισότερη κίνηση στα λιμάνια μας. Ετσι μπάς και αλλάξει κάτι πρός το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Αγιε μου Βασίλη θα ήθελα το 2010 το υπέροχο-κατ'εμέ-Cruise Europa να περιέλθει στον στόλο της Adriatic Lines και να μετ'ονομαστεί Mega RoPax Star!!!:D:D

Επίσης να έβλεπα Αριάδνη-Βόγιατζερ στην γραμμή Κόρινθο-Βενετία!

Τέλος, θα ήθελα περισσότερα Γιαπωνέζικα στιβαρά βαπόρια στο Αιγαίο!!

Ζητώ πολλά???:P

Link to comment
Share on other sites

1) Υγεια και ευτιχια σε ολους μας

2)Να ξεκινησει ο Μακαρος τα κοριτσια του:D

3)Να παρει η παναθα μια αμυτικαρα(που ολοι φωναζουμε) για να το σηκωσουμε

4)Να ανεβασει ο φιλος Neptune οποτε τον τελιωσει και μπορεσει τον ΑΓΙΟ ΓΕΩΡΓΙΟ:P

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα καθιερωμένα για τους ανθρώπους δηλαδή υγεία, ευτυχία και πλέον καλές εργασιακές συνθήκες.

Από καραβολατρικα

1) Να ξαναβγούν τα πλοία της GA Ferries για δουλειά και να μας ταξιδεύουν!!

2) Να ξανάρθουν οι εποχές που γινοντουσαν μάχες μεταξύ των πλοίων ποιο θα πρώτο μπει στο λιμάνι και να σταματήσουν τα περάστε εσείς κύριε συνάδελφε πρώτα!!

Link to comment
Share on other sites

1)υγεία και ευτυχία σε όλους

2)να σπάσει ο διάβολος το ποδάρι του και να μην πουληθεί το πανέμορφο syperfast V

3)να έρθει η αριάδνη μόνιμα στην πάτρα γιατί δεν χωρταίνουμε να την βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ τι θέλω.... πέρα απο τα κοινοφελή υγειά ευτυχία κάθε καλό για όλους μας και καλά ταξίδια με καλές θάλασσες....

Θέλω... Ένα σουπέρ ντιζαινάτο βαπόρι με πολλά καταστρώματα για κυκλάδες (λέγε με παροναξία.. :D)

Θέλω... Την επιτέλους ανάπτυξη της ναυτιλίας μας με ανανεωμένο στόλο και όχι στόκο...

και Άγιε Βασίλη θα μου φέρεις και ένα MacBook? Α! μην ξεχάσεις και το magic mouse....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τον ΣΟΦΟΚΛΗ στην ακινησία του ΛΙΣΣΟΣ και ένα βαπόρι που δεν έχει ξανακάνει άγονη στην ακινησία του ΘΕΟΦΙΛΟΣ.

ΥΓ. Να επιστρέψει το Χίος στα παλία του δρομολόγια πέφτει βαρύ για το 2010, οπότε το αφήνω στα υπ'όψιν.

Link to comment
Share on other sites

περα απο τα αυτονοητα (υγεια και δυναμη), θελω η strintzis ferries να αγορασει τα venus & panstar honey. το πρωτο κυλληνη πορο ως ΑΙΝΟΣ και το δευτερο πατρα σαμη ιθακη ως κεφαλληνια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...