Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Στον τίτλο του θέματος αναφέρεται ότι το πλοίο είχε παραγγελθεί ως Blue Star Santorini. Αν δεν κάνω λάθος, το Blue Star Paros είναι αυτό που είχε παραγγελθεί ως Santorini και στη συνέχεια άλλαξε όνομα. Μάλιστα, αν κάποιος δει το Paros από κοντά, στο σημείο που γράφει το όνομα στην πρύμνη, φαίνεται το πρώτο όνομα, “Santorini”. 

Επίσης, το πλοίο από χτες είναι εκτός δρομολογίων και έχει δέσει στην E1.

Edited by Blue Star Delos
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Star Delos said:

Μάλιστα, αν κάποιος δει το Paros από κοντά, στο σημείο που γράφει το όνομα στην πρύμνη, φαίνεται το πρώτο όνομα, “Santorini”. 

 

 

57 minutes ago, proud_ionian said:

το παρος ηταν εξ αρχης παρος. το ναξος αλλαξε στην πορεια για να μην το μπερδευουν με το express santorini

 

18 minutes ago, 94867 said:

Ο Blue Star Delos έχει απόλυτο δίκιο.
Όποιος δει το όνομα του PAROS στην πλώρη , διακρίνει εύκολα το όνομα SANTORINI.

Παρος και πρύμη, πάρος και πλώρα ή ναξος; 

Link to comment
Share on other sites

συντροφοι, αγαπη μονο :) 

προσωπικα, δεν το εχω προσεξει, ουτε απο κοντα, ουτε σε φωτο. θυμαμαι μονο οτι ειχε ανακοινωθει blue star paros και blue star santorini και το σαντορινη, εγινε ναξος λογω εξπρες σαντορινη. σε ποιο σκαρι ειχε χαρακτει το ονομα δεν ξερω .

θα το αλλαξουμε, αλλα βαλτε και καμιαφωτο που να φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Μια μου το πλοίο βγήκε για συντήρηση, καιρός είναι να περιποιηθεί η εταιρεία λίγο τα πλωριά παράθυρα στο σαλόνι της διακεκριμένης, καθώς πολλά είναι θολά και σε άλλα το νερό που έχει εισχωρήσει πηγαίνει συνέχεια δεξιά-αριστερά.

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζουνε απόχρωση στο μπλε; Γιατί δεν πάει βάφουμε το ένα πλοίο πιο σκούρο, το άλλο πιο ανοιχτό, αλλά πάει βάσει της χρωματικής ταυτότητας της εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Ας το δούμε και στην σημερινή του άφιξη στον Πειραιά. Δεν ξέρω αν πρόκειται για αλλαγή χρωματικού τόνου, υποθέτω οτι ίσως έχουν αλλάξει εταιρεία. Δεν μου κάνει μεγάλη διαφορά σε σχέση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

On 2/23/2018 at 6:19 PM, Nikos_Chania said:

Δεν ξέρω αν πρόκειται για αλλαγή χρωματικού τόνου, υποθέτω οτι ίσως έχουν αλλάξει εταιρεία.

Kαι τι είπε η άλλη εταιρεία βρε Νίκο; "Δεν έκω τον σωστό τόνο, σου βάλω λίγο πο τούτο;" :lol::lol::lol: Οι τόνοι του branding είναι συγκεκριμένοι, σε εταιρείες Blue Star τουλάχιστον.

Nα το δούμε σήμερα Πειραιά, με το 2 απέναντι. Φαίνεται ότι αλλάξανε το μπλε, ενώ το κάνεις άνετα νεότευκτο. 

 

Edited by .voyager
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι πιο ανοικτο το μπλε μπορει να ειναι κ πιο οικονομικο η πιο ακριβο σαν χρωμα αλλα ξεκινησε να φευγει ηδη κατω απο το το ονομα αριστερα στην πλωρη

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...