Jump to content
Shipfriends

Crown Iris (IMO 8814744)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • polmyt changed the title to Princess Iris (IMO 8814744)
  • 1 month later...
  • proud_ionian changed the title to Crown Iris (IMO 8814744)
  • 4 weeks later...

Πάντως στα registries δεν φαίνεται ακόμη η μετονομασία, τουλάχιστον εγώ δεν το βλέπω. Όπως και να έχει το πράγμα, να το με το όνομα Princess Iris, ένα όνομα που κατά τα φαινόμενα κράτησε για λίγες εβδομάδες. Η ποιότητα της φωτογραφίας είναι οικτρή με τον ήλιο ανάποδα, αλλά τέλος πάντων την παραθέτω για λόγους αρχείου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Το νέο απόκτημα της MANO Cruises ετοιμάζεται στην Αυλίδα και ήδη έχει φορέσει τα νέα του σινιάλα. Το όνομα στην πλώρη έχει γραφτεί ανάγλυφο ενώ επίσης ανάγλυφο είναι και το λογότυπο της εταιρείας στην πλώρη, ενώ στην τσιμινιέρα είναι απλά βαμμένο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Αποβίβαση ασθενούς από κρουαζιερόπλοιο στη Ρόδο

Quote

Με μέριμνα του Ενιαίου Κέντρου Συντονισμού Έρευνας και Διάσωσης του Λιμενικού Σώματος - Ελληνικής Ακτοφυλακής, παρελήφθη μεσημβρινές ώρες σήμερα, από το κρουαζιερόπλοιο “CROWN IRIS” σημαίας Παναμά, το οποίο έπλεε στη θαλάσσια περιοχή 7,5 ν.μ. νοτιοανατολικά ν. Ρόδου, με ελικόπτερο της  Πολεμικής Αεροπορίας, 73χρονος αλλοδαπός, ο οποίος έχρηζε άμεσης νοσοκομειακής περίθαλψης και διεκομίσθη στο Γενικό Νοσοκομείο Ρόδου.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Οι προσεγγίσεις του Crown Iris στη Σύρο το περασμένο καλοκαίρι, ομολογουμένως χάρισαν πολύ όμορφες εικόνες, όπως είδαμε και προηγουμένως. Προσθέτω και εγώ μία από τη δική μου οπτική γωνία. Πόντους στο χρωματισμό της εταιρείας, τόσο στο hull, όσο και στο φουγάρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 5 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...