Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 836
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

Τα θέματα από το ΣΑΣ περνάνε κατόπιν εορτής? Εάν ριξτε μια ματιά στα θέματα της πρώτης σελίδας όλα ή είναι ληγμένα ή λήγουν σε λίγο!!

Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελέσματα του Σ.Α.Σ την 18-10-07.

Ο samaina έχει δίκιο μιας και παρατηρούμε το φαινόμενο να έχει ζητηθεί ακινησία για εργασίες στον ΦΟΙΒΟ ,αυτή να απορίπτεται τώρα και το βαπόρι ήδη να έχει ξεκινήσει την ετήσια του.

Κατι ανάλογο και με το ΝΤΑΛΙΑΝΑ για τις γραμμές του Βορείου Αιγαίου που ήδη ξεκίνησε αλλά ούτως η άλλως η απόφαση ήταν θετική.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Αποτελέσματα τελευταίου ΣΑΣ: http://www.yen.gr/php/download_xitem.php?xitem=32588/sas140408.pdf

Ενιδαφέρουσα η δρομολόγηση του ΔΕΛΦΙΝΙ ΕΞΠΡΕΣ στο Σαρωνικό (για να υπάρχει ανταγωνισμός, μετά την αποδρομολόγηση του Eurofast υποθέτω...)

Πληροφορίες για το σκαρί αυτό υπάρχουν;

Edited by kerkini
Link to comment
Share on other sites

Συνεδρίαση του ΣΑΣ αύριο με αρκετά θέματα, το πλέον παράξενο η αποδρομολόγηση του ΕUROFAST.
Ενιδαφέρουσα η δρομολόγηση του ΔΕΛΦΙΝΙ ΕΞΠΡΕΣ στο Σαρωνικό (για να υπάρχει ανταγωνισμός, μετά την αποδρομολόγηση του Eurofast υποθέτω...)

Έχω μια απορία. Το πλοίο της Euroseas που είναι δρομολογημένο στη γραμμή της Ύδρας Σπέτσες Πόρτο Χέλι, δε λέγεται Eurofast αλλά Eurofast 1;);). Όποτε μήπως είναι κάποιο άλλο πλοίο το Eurofast και όχι το γνωστό μας???

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Το πλοίο της Euroseas που είναι δρομολογημένο στη γραμμή της Ύδρας Σπέτσες Πόρτο Χέλι, δε λέγεται Eurofast αλλά Eurofast 1;);). Όποτε μήπως είναι κάποιο άλλο πλοίο το Eurofast και όχι το γνωστό μας???

Νομίζω πως το επίσημο όνομά του είναι ΓΙΟΥΡΟΦΑΣΤ!!

Στα σχέδια του πλοίου πάντως, γράφει Eurofast χωρίς αριθμό. Πρίμα γράφει ΓΙΟΥΡΟΦΑΣΤ Ι. Τί να πω;

Πάντως είναι αυτό που αποδρομολογείται

Τέλος, η εταιρεία του ισχυρίζεται (ανεπίσημα) ότι θα φέρει ένα γρήγορο συμβατικό (!) 200 θέσεων και ίσως και ένα δελφίνι!

Μάλλον μπερδεμένοι είναι και αυτοί ! Ίσως το δελφίνι εξπρές που λένε να είναι το μόνο που θα φέρουν.

Να υποψιαστώ ότι πρέπει να μείνει ο "ανταγωνισμός" στη γραμμή; Όχι τίποτα άλλο, γιατί αλλίως θα μπει πλαφόν στο εισιτήριο!!

Edited by kerkini
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νέα συνεδρίαση του ΣΑΣτην Τετάρτη και έχω την εντύπωση ότι είναι η καλύτερη του έτους. Ξεχωρίζει η αίτηση για δρομολόγηση του ΣΠΗΝΤ ΚΑΤ 1 Πειραιά - Αίγινα - Αγκίστρι. Πάει δηλαδή η Ραφήνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε παιδια,εχεις ακουσει κανεις ποτε θα συνεδριασει αυτο το 'ευλογημενο' ΣΑΣ....:confused: Στο site του ΥΕΝ απλα αναφερει τα αποτελεσματα του τελευταιου χωρις να αναφερει ποτε θα γινει το επομενο.Μηπως το υπουργειο προσπαθει να το αποφυγει γιατι ξερει,πως μετα τα αποτελεσματα,θα το κραξουν τα μισα νησια του Αιγαιου...:P

Link to comment
Share on other sites

Μια και πέρασε και η Πέμπτη, εγώ θα ποντάρω στην Τρίτη 1/7.

Και καλά κάνεις, αφού σύμφωνα με το marinews "Η μεταδρομολόγηση του Νήσος Χίος είναι το πιο καυτό θέμα του ΣΑΣ το οποίο συνεδριάζει την 1η Ιουλίου στις 11 π.μ".

Περισσότερα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...