Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 836
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Βγήκαν τα αποτελέσματα του ΣΑΣ στην ιστοσελίδα του ΥΕΝ.

Φυσικά ανοίγουμε σαμπάνιες για την δρομολόγηση του ΜΠΟΜΠ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΗ, ενώ ξεχωρίζουμε την ακύρωση του χρόνου ακινησίας του SARDINIA VERA (πότε θα εναρμονιστεί να πάρει πλήρες πρωτόκολλο; ) και την εξέταση δυνατότητας προσέγγισης της ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ στο λιμάνι της Χίου από 01/01.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν τα αποτελέσματα του ΣΑΣ στην ιστοσελίδα του ΥΕΝ.

Φυσικά ανοίγουμε σαμπάνιες για την δρομολόγηση του ΜΠΟΜΠ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΗ, ενώ ξεχωρίζουμε την ακύρωση του χρόνου ακινησίας του SARDINIA VERA (πότε θα εναρμονιστεί να πάρει πλήρες πρωτόκολλο; ) και την εξέταση δυνατότητας προσέγγισης της ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ στο λιμάνι της Χίου από 01/01.

Εγώ πάντως πριν από ένα λεπτό που μπήκα στην ιστοσελίδα του ΥΕΝ δεν είδα να έχουν δημοσιεύσει τα αποτελέσματα του ΣΑΣ. Εσύ που τα είδες;:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Πως το επαθαν στο ΣΑΣ...:rolleyes:,δεν ενεκριναν ορισμενα αιτηματα

Τροποποίηση Δρομολογίων Ε/Γ-Ο/Γ «ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ» από

10-04-09 έως 31-10-09

ΟΜΟΦΩΝΑ ΘΕΤΙΚΗ

ΕΚΤΟΣ :

Α) ΤΩΝ

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΩΝ

ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΚΑΤΑ ΤΟ

ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΠΟ

19-06-09 ΕΩΣ 06-09-09

ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΟ

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΓΝΩΜΟΔΟΤΗΣΕ

ΚΑΤΑ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

ΚΑΙ Β) ΤΩΝ

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΩΝ ΚΑΤΑ

ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ

14-06-09,16-06-09,

08-09-09 ΚΑΙ 13-09-09

ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΟ

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΓΝΩΜΟΔΟΤΗΣΕ

ΚΑΤΑ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ

ΘΕΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ

ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΟΥΣ ΕΚ

ΝΕΟΥ (ΣΑΣ???)

Επειδη ακομα τα δρομολογια των ΝΗΣΟΣ δεν τα εχω μαθει:o:rolleyes:,μπορει καποιος να μας πει γιατι παρουσιαστηκε αυτη η 'τριβη'...?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Τα θέματα του ΣΑΣ που θα γίνει την 1η Ιουλίου.

Ξεχωρίζουν η αίτηση για δρομολόγηση του Rο-Rο STROFADES IV Πειραιά - Κω - Ρόδο και το αίτημα για δρομολόγηση του ΕΓ/ΤΧ JACQUES DE THEZAK :confused: στις γραμμές Πειραιά - Σουβάλα - Αγκίστρι/ Αγ. Μαρίνα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση που δεν ξερω αν εχουμε ηδη δωσει την απαντηση της:o.Αν αυριο ξυπνησω και θελω να βαλω ενα πλοιο οπουδηποτε,προλαβαινω το ΣΑΣ της 1/7 η τα θεματα που θα συζητηθουν ειναι αυστηρα αυτα που εχουν ηδη δηλωθει μεχρι καποια ημερομηνια?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να υποβάλεις αίτημα μέχρι και ανήμερα και θα συζητηθεί στο ΣΑΣ της 1 Ιουλίου στα θέματα εκτός ημερησίας διάταξης. Αλλά πολλά θέματα από αυτά που είναι στο ΣΑΣ έχουν εγκριθεί από το Υπουργείο και απλώς θα γίνει η επιβεβαίωση από το ΣΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Συνεδρίαση Συμβουλίου Ακτοπλοϊκών Συγκοινωνιών.

Υπό την προεδρεία του Γενικού Γραμματέα του Υπουργείου Εμπορικής Ναυτιλίας, Αιγαίου και Νησιωτικής Πολιτικής, καθηγητή Ιωάννη Τζωάννου, θα συνεδριάσει το Συμβούλιο Ακτοπλοϊκών Συγκοινωνιών, την Tρίτη 08 Σεπτεμβρίου 2009 και ώρα 11:00, στο κεντρικό κτίριο του ΥΕΝΑΝΠ (Ακτή Βασιλειάδη, αίθουσα 577).

EΔΩ τα θέματα.

Πηγή : YEN

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν και τα αποτελέσματα του ΣΑΣ.

Μεταξύ άλλων:

Το ΦΑΙΔΡΑ θα έχει και καποια δρομολόγια Πειραιά - Αίγινα - Αγκίστρι.

Το ΙΛΙΟΝ Ρόδο - Σύμη.

Το ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Πειραιά - Σαλαμίνα (μην μείνουμε χωρίς ρώσσικο στη γραμμή :D) .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

καλησπερα σε ολους,

μηπως θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει τι ακριβως ειναι το Σ.Α.Σ και τι κανει???

ενταξει εχω παρει μια ιδεα ηδη,η απορια μου ειναι η εξης,

εχω ενα πλοιο πχ ε/γ ο/γ κλειστου τυπου και θελω να το βαλω σε μια γραμμη,

τι κανω?

Edited by proud_ionian
2 σε 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Από τη Διεύθυνση Θαλασσίων Συγκοινωνιών του Υπουργείου Οικονομίας, Ανταγωνιστικότητας και Ναυτιλίας, ανακοινώθηκαν οι πίνακες δηλώσεων τακτικής δρομολόγησης ακτοπλοϊκών πλοίων για τη δρομολογιακή περίοδο 1-11-2010 έως 31-10-2011, που κατατέθηκαν στην εν λόγω Διεύθυνση, σύμφωνα με το ’ρθρο 4 του Ν. 2932/01.

Οι πίνακες έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Υπουργείου www.yen.gr με τίτλο «Δηλώσεις Τακτικής Δρομολόγησης Ακτοπλοϊκών Πλοίων που κατατέθηκαν στη Διεύθυνση Θαλασσίων Συγκοινωνιών του Υπουργείου Οικονομίας Ανταγωνιστικότητας και Ναυτιλίας για τη Δρομολογιακή Περίοδο 1-11-2010 έως 31-10-2011».

Ακόμα δεν κατάφερα να τις εντοπισω στο site του ΥΕΝ.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...