Jump to content
Shipfriends

Samsun (IMO 7615684)


Recommended Posts

Quote
Aρχική δημοσίευση από polmyt :

Πλωτή έκθεση των χωρών της Μεσογείου στον Πειραια....

....Μαλλον στο SAMSUN πρεπει να ειναι

Και βέβαια πρόκειται για το SAMSUN το οποίο αυτή την στιγμή βρίσκεται κοντά στην Αστυπάλαια με προορισμό τον Πειραιά.

Αν δεν κάνω λάθος, είναι η πρώτη φορά για την παρούσα χρονιά που επισκέπτεται το μεγάλο μας λιμάνι.

Edited by Nick the Greek
Link to comment
Share on other sites

Αν δε κάνω λάθος τη φετινή χρονιά δε πολυταξίδεψε ως τέτοιο ΣΕΙΡΙΕ.

Δυστυχώς δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω περισσότερα για το πλοίο, όπως το επίπεδο του εσωτερικού του και των υπηρεσιών που προσφέρονται. Μήπως κάποιος ξέρει περισσότερα?

Link to comment
Share on other sites

Εχ, το έρμο..... όση καλή διάθεση κι αν έχεις, κρουαζιερόπλοιο :eek: δεν το κάνεις. :P
Επειδή έτυχα την ώρα που έδενε με το ρυμουλκό...και παρ' όλη την καλή μου διάθεση...ούτε για κανένα έξτρα δρομολόγιο σε καμιά άγονη δεν το έκοψα.:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το SAMSUN το είχα επισκεφτεί προ τριετίας στην Σάμο και μέσα στέκεται πολύ αξιοπρεπώς .Θα έλεγα ότι για 3ημερα και 4ημερα έχει μετασκευαστεί ιδανικώς.Έχει πέσει και πολύ δουλειά στο φινίρισμα των ντακ.Στις σκάλες οι κουπαστές είναι ίνοξ και στους χώρους των ανοιχτών ντεκ όπως π.χ στην καφετέρια το δάπεδο έχει επενδυθεί με ξύλο.

Φωτογραφίες από την πισίνα, από την καφετέρια, από το γυμναστήριο το οποίο διαθέτει όργανα, αίθουσα μασάζ και spa, από το μεγάλο εστιατόριο, από την reception κι από την γέφυρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 11 months later...

Βλέπω αυτήν την ώρα το πλοίο στον νότιο Ευβοικό, με αναγραφόμενο προορισμό το Μπάρι της Ιταλίας.

Υπάρχει περίπτωση λέτε να ναυλώθηκε κι αυτό για την γραμμή Μπάρι - Δυρράχιο ??? Αλλά και πάλι..... τέτοια εποχή ???

Edited by ΣΕΙΡΙΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Να δούμε το πλοίο όπως ήταν πριν τη μετασκευή του, σε μια φωτογραφία του ενώ προετοιμάζεται να εισέλθει στη διώρυγα της Κορίνθου. Τότε εμένα μου ήταν ιδιαίτερα συμπαθές, όντας "νιάνιαρο" με χαλούσε μόνο αυτό το "Turkish" :D

Στη gallery είχα προσθέσει παλιότερα το -πλέον πολεμικό- αδερφό του, να πλέει ως Iskenderun στο Ιόνιο.

6773093370_649c87695e_b.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...