Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 854
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Μέχρι να ξαναβγεί το πλοίο, εμείς να θαυμάσουμε πρωινή μανούβρα στον Πειραιά στα χέρια του Αγάπιου Παριανού. Ο Διαγόρας μπαίνει με δρόμο στο λιμάνι για να γυρίσει και αμέσως βάζει αριστερά για να εκμεταλλευτεί όλο το πλάτος της λεκάνης. Δεξιά καλά ώστε να δούμε την πλώρη του και με γοργούς ρυθμούς το βλέπουμε δευτερόπλωρα. Το πλοίο γυρίζει πολύ πιο γρήγορα απ' ότι φαντάζεστε και το βλέπουμε εδώ σε προφίλ. Ο δρόμος το βοηθά να γυρίσει καλά και χωρίς πολλές κινήσεις στις μηχανές, πολύ ελκυστικός θεωρώ δευτερόπρυμα ο Διαγορούκος. Στο τέλος της διαδικασίας αυτής ο Διαγόρας έχει ευθυγραμμιστεί με τη θέση του και αρκεί ένα καλό ανάποδα για να έρθει το πλοίο συρτάρι για τον Ηετίωνα.

 

Η συγκεκριμένη μανούβρα με εντυπωσίασε για την απλότητα και την έλλειψη περιττών κινήσεων. Χειρουργική ακρίβεια από τον captain Αγάπιο. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το Διαγόρας αναμένεται να δεξαμενιστεί στη δεξαμενή Πειραιάς Ι στο Πέραμα από τις 14/09/20 έως 16/09/20, οπότε δεν νομίζω ότι θα ξεκινήσει αυτή την ημερομηνία δρομολόγια στη γραμμή Πειραιά Χίο Μυτιλήνη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

το γυρω του ελληνοφωνου ιντερνετ κανει το παραπανω video με τον Διαγορα να δενει στη Χιο με δυνατο αερα.3

κιτρινη καρτα στον βιντεοληπτη που εχασε το φουντο (μας αποζημιωνει τουλαχιστον με το αγανταρισμα :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
4 minutes ago, Shippihs said:

Θελω να επλιζω οτι θα φτιαχτουν αυτα στη μεγάλη ακινησια οταν βαλει και σκραμπερ μιας και η μπλου δε μας έχει συνηθίσει σε τέτοιες τσαπατσουλιές

Ε δεν το λες και "δεν μας έχει συνηθίσει"...

diagoras.thumb.jpg.005158cb0c2fd2e4b1c654dab50d01b7.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πολυ κουνημα ρε παιδια ο διαγορας. Ταξιδεψα μαζι του πριν καποιες μερες χωρις ιδιαιτερα κακο καιρο και μου βγαλε τα αντερα. Ακουγα τα ιδια παραπονα και απο αλλους επιβατες. Χωρις να ειμαι γνωστης τοσο κουνημα δε το δικαιολογουσε ο καιρος. Χιλιες φορες το σαμος που ειναι θηριο και δε καταλαβαινει απο καιρο. Ξερει κανεις γιατι τοσο κουνημα ο διαγορακος; Ετσι ηταν παντα; Παρολαυτα πολυ ευγενικο προσωπικο και πεντακαθαρος.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα, φεύγαμε παλιά όταν έκανε στα Δωδεκάνησα με 6αρακι και ήμασταν πένα

Επίσης τον Ιούνιο όπως ακούγεται το βαπόρι θα εξυπηρετήσει την άγονη του ΒΑ Αιγαίου (Σάμο κτλ)

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδια εγω οσες φορες ταξιδεψα μαζι του με αποκορύφωμα αυτο πριν λιγες μερες κουναγε αρκετα χωρις ιδιαιτερο καιρο. Καλα ταξιδια να χει το βαπορακι!

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Enas Samiotis said:

Επίσης τον Ιούνιο όπως ακούγεται το βαπόρι θα εξυπηρετήσει την άγονη του ΒΑ Αιγαίου (Σάμο κτλ)

Επίσημο είναι κ έχει αναρτηθεί στη Διαύγεια. Δεν θυμάμαι όμως αν αυτή η αντικατάσταση του bs myconos από το Διαγόρα αφορά και τις 3 γραμμές ή τις 2 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Arhs said:

Τι να πω ρε παιδια εγω οσες φορες ταξιδεψα μαζι του με αποκορύφωμα αυτο πριν λιγες μερες κουναγε αρκετα χωρις ιδιαιτερο καιρο. Καλα ταξιδια να χει το βαπορακι!

Εδω εκανα ταξιδι με 8αρι σοροκαδα απαγορευτικο και μονο ο Διαγορας ταξιδευε και πηγαιναμε πολυ πολυ καλα για την ιδιαιτεροτητα του καιρου....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...