Jump to content
Shipfriends

Τεχνικές φωτογραφίας


NHSOS XIOS

Recommended Posts

Αν και δεν το έχω δουλέψει πρόσφατα κααθώς τα τελευταία χρόνια πλέον σκαννάρω αποκλειστικά με τη σουίτα της Epson (καθότι κάτοχος αντίστοιχου σκάννερ) κάποτε με είχε βολέψει το Photomizer scan 2. είναι αρκετά καλό για αυτή τη δουλειά.

Πάντως, εντύπωση μου κάνει, ολόκληρη Reflecta δεν εχει κάποιο σοβαρό συνοδευτικό software ; Ή απλά δεν σε έχει βολέψει ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει software, φυσικά. Αλλά δεν είναι ιδιαίτερα εύχρηστο πέρα από το ίδιο το σκανάρισμα ενώ δεν έχει καθόλου viewer. Για να δείς τις φωτογραφίες χρειάζεσαι κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

εντελώς από περιέργεια σε τι μορφή σου κάνει export το κάθε αρχείο ;

έχω μια μικρή εντύπωση οτι μπορείς να κάνεις απευθείας σάρωση και με το Irfan View το οποίο σε ότι αφορά τα αρχεία που προβάλει υποστηρίζει σχεδόν τα πάντα.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
24 minutes ago, ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ said:

Δεν το λες κ πανοραμική αυτό!!

Εδώ θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω καθώς και η τεχνική που χρησιμοποίησα στο Lightroom ήταν εκείνη για το Panorama. Απλά η όλη λήψη επικεντρώθηκε στο πλοίο.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, JohnR730 said:

Εδώ θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω καθώς και η τεχνική που χρησιμοποίησα στο Lightroom ήταν εκείνη για το Panorama. Απλά η όλη λήψη επικεντρώθηκε στο πλοίο.

Μάλλον το έχεις ψάξει πιό επαγγελματικά,γιά μένα πανοραμική είναι όπως αυτή η παλιά καρτ ποστάλ του λιμανιού της Χίου.

ΨΑΡΑ Μινιώτη.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδω και εδω μπορουμε να δουμε τι ειναι η πανοραμικη τεχνικη στη φωτογραφια

Στην καρτα του ΨΑΡΑ ,που εβαλε ο @ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ,υπαρχει πολυ πληροφορια απο το backround του πλοιου αλλα απο πλευρας τεχνικης φωτογραφιας ,δεν πρεπει να ειναι πανοραμικη.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...