Jump to content
Shipfriends

Άγιος Γεώργιος (ΙΜΟ 7432733)


Recommended Posts

Επειδή η γραμμή της Θεσσαλονίκης σηκώνει δύο βαπόρια το καλοκαίρι τίποτα δεν είναι απίθανο και για το ΕΛΛΗ Τ. Εκτός αν το δούμε κι αυτό Χίο-Μυτιλήνη ή Δωδεκάνησα (εννοείται ότι αστιεύομαι).

Ο καιρός γαρ εγγύς που θα έλεγε και ο Λιακόπουλος, οπότε θα δούμε τις προθέσεις της εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Σας έχω αναφέρει και παλαιότερα ότι το δεύτερο πλοίο από Θεσσαλονίκη θα είναι ο Ταξιάρχης με κείνο το περίεργο δρομολόγιο (Θεσαλονίκη-Χίο-Μυτιλήνη-Μύκονο-Σαντορίνη-Ηράκλειο).Κι αυτό είναι σχεδόν σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

σημερα κατα τις 17.00 ηταν δεμενο οπως δενει συνηθως. με γωνια στον ντοκο ωστε να στρωνει ο καταπελτης στη ραμπα. λογικα θα την εκανε αργοτερα οπως ηταν προγραμματισμενο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 8 months later...
  • 8 months later...
  • 3 months later...
Σε κάποιες από τις καμπίνες του Έλλη Τ, οι κουβέρτες έχουν ξεμείνει από την Ιαπωνία, γιατί έχουν το σήμα της «Shin Nihonkai»

Λίγο καθυστερημένο αλλά μιας και το πλοίο δεν ήταν στον στόλο της Shin Nihonkai, οι κουβέρτες αυτές πρέπει να είναι ευγενική χορηγία του IONIAN QUEEN το οποίο είναι γεμάτο τέτοιες.;)

Link to comment
Share on other sites

Το Έλλη Τ όπως έχουμε πει είναι πλαγιοδετημενο στο προλιμένα του Πειραιά. Έτσι όποιος θέλει να μπει στο πλοίο μπαίνει από τη πρύμη μέσω μιας σκάλας που σε βγάζει στο ρεμετζο. Ενώ μου κάνει εντύπωση ότι από τη πρώτη ημέρα παραμένει σβηστό τα βράδια.

Link to comment
Share on other sites

Το Έλλη Τ υπολογίζεται ότι θα καθίσει σχεδόν ένα τρίμηνο στα μέρη μας. Όσο περίπου και το Ερωτοκριτος Τ. ;)

Εμένα μου φαίνεται ότι έχει πέσει η κίνηση στη γραμμή του Μπριντεζι και κρατάμε δεμένα τα πλοία μας όσο πιο πολύ εκτός.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν έχει ανέβει το πλοίο στην μεγάλη δεξαμενή του Περάματος ?

Το δελτίο δεξαμενισμών του ΟΛΠ ανέφερε δεξαμενισμό του από τις 7 έως 13/1ου, αλλά δεν έχω μάθει τίποτα νεότερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το Έλλη Τ υπολογίζεται ότι θα καθίσει σχεδόν ένα τρίμηνο στα μέρη μας.

Όπως φαίνεται στα πλάνα της εταιρείας λένε ότι θα ξεκινήσει στις 04 Απρίλιου. Δηλαδή μόλις αποδεξαμενιστει το πλοίο θα φύγει για τη Πάτρα για να ξεκινήσει στη γραμμή του Μπριντεζι. Δηλαδή η φετινή ακινησία θα κρατήσει 3,5 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολύ καλή φωτογραφία, και εξάλλου πάντα το ...ημίγυμνο είναι θελκτικότερο του γυμνού. :D

Ωστόσο να ρωτήσω, είναι σίγουρα σε "ανέβασμα" του πλοίου στη δεξαμενή ? Πολύ καθαρά και φρεσκοβαμμένα μου φαίνονται τα ύφαλα του....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...