Jump to content
Shipfriends

Άγιος Γεώργιος (ΙΜΟ 7432733)


Recommended Posts

Το συμπέρασμα από όλο αυτό είναι πως υπάρχει μία πιθανότητα να υπάρξει συνεργασία Sea Jets με Sea Speed.Αφού εξυπηρέτησε ο Όλυμπος τη Λήμνο βλέπουμε πως και το Aqua Jewel να εξυπηρετεί τη γραμμή του Όλυμπος.Ίσως μελλοντικά αυτές οι δύο εταιρείες να είναι ο αντίθετος πόλος από αυτόν την Άττικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Χωρίς να θέλω να προσβάλω καμία εταιρία δεν βλέπω κάποιον πόλο να δημιουργείται, η μοναδική συνεργασία που μπορεί να υπάρξει τώρα και στο μέλλον είναι ναυλώσεις ή εξαγορά του πλοίου Olympus από την Seajets.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλάβω γιατί δεν στέλνουν σε τέτοιες περιπτώσεις ταχύπλοα (με γκαράζ εννωειται) για να πάνε γρήγορα στον προορισμό τα πυροσβεστικά και να πέσουν στην μάχη.

Link to comment
Share on other sites

Τα ταχύπλοα από όσο γνωρίζω -πέραν του αρκετά υψηλότερου κόστους κατανάλωσης- έχουν περιορισμένες ικανότητες στα γκαράζ για οχήματα μεγαλύτερα των καμπερ και των ΙΧ

Edited by Nick the Greek
Link to comment
Share on other sites

Είδα στον υπνο μου ότι το ναυλωσε ο super Mario και πηρε απο την ΑΝΕΚ την άγονη Κασοκαρπαθιας. Είναι αχαλίνωτο το υποσυνείδητό μου αλλά κάποιες φορές πεφτει μεσα😉

Link to comment
Share on other sites

Όσο είναι ο Πλακιωτακης υπουργός αυτό δεν πρόκειται να συμβεί 😉.

Πέφτει πολύ νεκρανάσταση τα τελευταία 3 χρόνια και , επειδή το έχουμε ξαναδεί το έργο , εύχομαι να μην είναι βαρύ το τίμημα.

Edited by Nick the Greek
Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2021 at 12:39 AM, gpap2006 said:

Είδα στον υπνο μου ότι το ναυλωσε ο super Mario και πηρε απο την ΑΝΕΚ την άγονη Κασοκαρπαθιας. Είναι αχαλίνωτο το υποσυνείδητό μου αλλά κάποιες φορές πεφτει μεσα😉

Η ίδια η Sea Speed κατεβαίνει στον διαγωνσιμό σύμφωνα με την Ελληνική Ακτοπλοϊα. @gpap2006 αν δείς στον υπνο σου και τους αριθμους του τζοκερ, πες τους μας, γιατι μαλλον θα ειναι σωστοι 😂

Edited by rhodian
Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνουν στο τέλος. 😁 Πρώτα άφησαν το Ρέθυμνο χωρίς πλοίο, τώρα αφήνουν και την Θηρασία😄

Πάντως, κατ' εμέ η δρομολόγηση του Όλυμπους στην Κασοκαρπαθία δεν νομίζω ότι θα έχει επιτυχία. Όταν έχεις το Πρέβελης, το οποίο είναι μεγαλύτερο και νεότερο κατά 4 χρόνια, η δρομολόγηση ενός μικρότερου και παλαιότερου πλοίου θα είναι ασύμφορη. Άσε που με 1000 επιβάτες max δεν θα κάτσει άνθρωπος τόσες ώρες. Προσωπική πάντα άποψη.

Link to comment
Share on other sites

αλλος ενας λαζαροςB) της ακτοπλοΐας εν δρασει.

σαββατο 24.7 φευγει απο αδαμαντα για καμαρες, περνωντας αναμεσα στις ακτες της μηλου και τα νησακια που ειναι στη μπουκα του κολπου.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...