Jump to content
Shipfriends

Άγιος Γεώργιος (ΙΜΟ 7432733)


Recommended Posts

Ούτε εγώ το είδα,αλλά ίσως ακόμα δέν έχουν ανεβάσει τα σημερινά (17/12) εκποιησοpdfάκια (που λέει κι'ο Πέτρος) οπότε μπορεί να το βγάλουν αύριο.Αλλά προφανώς αυτοί που ενδιαφέρονται γιά το πλοίο δέν περιμένουν να τα μάθουν απ'το internet και επίσης εφ'όσον έχει προκηρυχθεί ο (πλειοδοτικός) διαγωνισμός,έχει ήδη πάρει ΑΔΑ (αριθμό διαδικτυακής ανάρτησης) στην "Διαύγεια" και έχει δημοσιευτεί σε κάποιο ΦΕΚ.

 

Εγώ όμως αναρωτιέμαι το εξής:λέει ο κ.Δούσμανης ότι η Cretan έχει στο ταμείο 50.000 ευρώ και επίσης "τού είπαν" κάποιοι δικοί του άνθρωποι και επιχειρηματίες ότι "θα" βάλουν γύρω στά 300 χιλιάρικα ΑΝ η Cretan είναι έτοιμη να κάνη κάτι.Πολύ αβέβαιο μού ακούγεται όλο αυτό και επιπλέον μένει να βρεθούν και άλλα 535 χιλιάρικα γιά να φτάσουν την τιμή εκκίνησης.Επ'αυτού όμως δέν γράφει κάτι το ρεπορτάζ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

η Cretan έχει στο ταμείο 50.000 ευρώ.... "τού είπαν" κάποιοι δικοί του άνθρωποι και επιχειρηματίες ότι "θα" βάλουν γύρω στά 300 χιλιάρικα ΑΝ η Cretan είναι έτοιμη να κάνη κάτι....επιπλέον μένει να βρεθούν και άλλα 535 χιλιάρικα γιά να φτάσουν την τιμή εκκίνησης.Επ'αυτού όμως δέν γράφει κάτι το ρεπορτάζ...

 

Για ξαναδές το.... ;)

 

«Είναι μια ευκαιρία» πρόσθεσε, «ακόμα και τώρα να δοθεί εκείνο το 20ευρω, ώστε να συμπληρωθεί το ποσόν και να μπορέσουμε να το «χτυπήσουμε» το πλοίο και να το πάρουμε χωρίς κανένα χρέος.

 

Προφανώς ζητάνε περαιτέρω ενίσχυση.....

Edited by Global_Creta
Link to comment
Share on other sites

«στην περίπτωση που δεν υπάρξει άλλος πλειοδότης, το Ρέθυμνο, μπορεί να αποκτήσει το πλοίο μόλις με 835 χιλιάδες και απαλλαγμένο από τα παλιά του χρέη που τώρα ξεπερνούν τα 5 εκ. ευρώ».

 

Είναι σημαντικό, τόνισε ο πρόεδρος των Κρητικών Γραμμών, το Ρέθυμνο να αποκτήσει ένα περιουσιακό στοιχείο αξίας 4,5 εκ. ευρώ.

 

 

Από που προκύπτει ότι η αξία του πλοίου είναι 4,5 εκ?

Link to comment
Share on other sites

Για ξαναδές το.... ;)

 

 

Προφανώς ζητάνε περαιτέρω ενίσχυση.....

Μέ εικοσάευρα;Θα περιμένουν πολύ,μού φαίνεται...

 

Δέν είναι σοβαρές επιχειρηματικές κινήσεις αυτές.

Link to comment
Share on other sites

άντε και μάζεψαν 500.000 ευρώ σε 20 ευρα μετά πως θα ετοιμαστεί το πλοίο? ρε τι ακούμε...και είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν άνθρωποι που τους πιστεύουν

Link to comment
Share on other sites

Εδω τα πιστευουν οι ιδιοι ενω ξερουν οτι λενε αρλουμπες

Αν ενδιαφερόντουσαν οι ίδιοι, δεν θα είχαν σε αδράνεια το πλοίο (και την εταιρεία τους) επί 3 χρόνια...

Edited by Molmed
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Την ακύρωση του σημερινού πλειστηριασμού του πλοίου ELLI T ανακοινώνει η εταιρία μας δηλώνοντας ότι, για περίπου ένα δίμηνο της δίδεται μια νέα ευκαιρία για τηναπόκτηση του.
Η Cretan Ferries επαναλαμβάνει τον σκοπό της ίδρυσης της που δεν είναι άλλος από την ακτοπλοϊκή σύνδεση του Ρεθύμνου στοχεύοντας στην απόκτηση του συγκεκριμένου πλοίου ή άλλως την μίσθωση υφιστάμενου νέου, κάτι για το οποίο και θα απευθυνθεί ξανά σε επενδυτές και σε όλους τους Ρεθυμνιώτες 

 

απο FACE

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...

Βλέποντας το Έλλη Τ να κάνει παρέα στα μύδια και τις γυαλιστερές την περασμένη εβδομάδα στο Ambelaki Beach, μου ήρθε στο μυαλό αυτό εδώ το topic όπου ορισμένοι φαιδροί-εγκάθετοι shipfriends -με πρώτο τον συγχωρεμένο το Νηρέα- εκφράζουν τους προβληματισμούς τους για το εγχείρημα. Η κουβέντα ξεκινάει από το 2008 και προσφέρεται για ψυχαγωγία.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 4 months later...

Σύμφωνα με τους ακτοπλόους το πλοίο αγοράστηκε σε πλειστηριασμό από την sea speed lines .Γνωρίζουμε αν ισχύει και ποια είναι αυτή η εταιρεία?

Υ.Γ. Το όνομα εμένα μου φέρνει σε Ηλιόπουλο. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...