Jump to content
Shipfriends

Άγιος Γεώργιος (ΙΜΟ 7432733)


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Γιατι πρεπει να θεωρειται δεδομενο οτι επειδη θα γινει Roro ,θα κοπει κι ολας.

Κανεις δεν ειπε οτι θα το κοψουν .Πολλοι ρωτησαν αν θα γινει καποια μετασκευη,κυριως λογω του παραδειγματος του ΝΕΑΡΧΟΣ ,αλλα δεν θυμαμαι να ειπωθηκε καποια θετικη απαντηση εδω μεσα.

Προφανως λοιπον θα δουλεψει με την υπαρχουσα μορφη που εχει το πλοιο.τουλαχιστον για τον πρωτο χρονο, αλλα σαν Roro ,περνοντας μονο φορτηγα και 12 οδηγους

Link to comment
Share on other sites

  

On 3/8/2023 at 1:11 AM, Panagia Ekatontapiliani said:

Πιστεύω ότι η εταιρεία του θα το ετοιμάσει για να δουλέψει σαν Ro Ro, χωρίς ιδιαίτερες αλλαγές στην εξωτερική διάταξη του. Με τα ανοίγματα που έχει στο άνω γκαράζ πιστεύω ότι καλύπτει τις απαιτήσεις για ανοικτό γκαράζ για τη μεταφορά επικίνδυνων φορτίων, ενώ στα γκαράζ του νομίζω ότι έχει ήδη αντιεκρηκτικά φώτα. 

Εγώ πιστεύω για αυτό τον λόγο δεν θα γίνει κόψιμο σε κάποιο τμήμα του πλοίου.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, προφανώς δεν θα κόψουν λαμαρίνες, αλλά το ξενοδοχείο τι να το κάνεις τόσο μεγάλο για 12 άτομα; Να σας θυμίσω ότι έχει 1000 πρωτόκολλο εάν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί την χωρητικότητα του γκαράζ θέλουν όχι το πρωτόκολλο των επιβατών , όσο πιο μεγάλο πρωτόκολλο έχεις τόσο μεγαλύτερη είναι η σύνθεση του πληρώματος💸…επομένως θα κρατήσουν μόνο ότι θέλουν για οδηγούς ως λειτουργικές , αυτός είναι και ο κύριος λόγος που στο Ελ.  Βενιζέλος έχουν σφραγίσει κάποιες καμπίνες , για να γλιτώσουν πλήρωμα 

Edited by polmyt
quote
Link to comment
Share on other sites

On 4/24/2023 at 11:50 PM, ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ said:

Πριν 7-8 μέρες που πέρασα ούτε το όνομα δεν έίχαν αλλάξει.

Όταν το πλοίο έδεσε στην Σαλαμίνα μετά από λίγες μέρες ξεκίνησαν τα συνεργεία τις εργασίες συντήρησης και επισκευής

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που ξέρω 100% είναι ότι γίνονται εργασίες συντήρησης στις κύριες μηχανές τις ηλεκτρομηχανες και γενικότερα στα βοηθητικά μηχανήματα(μηχανολογικές εργασίες)για κάτι άλλο δεν ξέρω σίγουρα οπότε δεν μπορώ να πω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...