Jump to content
Shipfriends

Speedrunner Jet (IMO 9141871)


Recommended Posts

  • Replies 466
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Δεν μου κάνει εντύπωση παρόλο που το πλοίο εχει το μεγαλύτερο μερίδιο του κόσμου στη γραμμή…Λογικά αν πουληθεί θα σημάνει το τέλος της AegeanSpeedLines

Edited by Champion Jet_2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Panagia Ekatontapiliani said:

Δεν ξέρω εάν θα το δούμε να συνεχίζει να ταξιδεύει με αυτά τα σινιάλα για πολύ ακόμα.🤔

Θα πάει να κάνει παρέα στο αδελφακι του; 

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που θα πάει εκεί.. Προσωπικά περίμενα να κατέληγε στην ΜΙΝΟΑΝ LINES επειδή υπήρχε και η εμπορική συνεργασία 

Link to comment
Share on other sites

Το Speedrunner III θα πραγματοποιήσει το τελευταίο δρομολόγια του στις 5 Μαΐου με τα σινιάλα της Aegean Speed Lines και θα γίνει η παράδοση στη Seajets, έτσι ώστε να ξεκινήσουν οι εργασίες για την αλλαγή των σινιάλων του

Link to comment
Share on other sites

Συγκίνηση μεγάλη για όλους. Για το πλήρωμα που στο μεγαλύτερο μέρος του παρέμενε το ίδιο επί πολλά χρόνια , για τους ντόπιους και ειδικά τους Σιφνιούς που εταιρεία και πλοίο ήταν άρρηκτα συναισθηματικά δεμένοι μαζί τους...

Δυστυχώς ένα σινιάλο σβήνει σήμερα , όσο κι αν είχε συρρικνωθεί τελευταία , με όσες παθογένειες και να είχε (που δεν υπάρχει εταιρεία η οποία δεν έχει τις δικές της παθογένειες) , ήταν ένα καλό σινιάλο με ζεστή - ανθρώπινη προσέγγιση στον επιβάτη και με προσφερόμενες καλές συνθήκες εργασίας στους εργαζομένους του στα πλοία και την ξηρά.

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραίες εικόνες από το blog kaipoutheos απο τον αποχαιρετισμο στη Σιφνο. Μακαρι τουλαχιστον να υπαρξει συνεχεια. Εστω και ως Aegean Sea Lines..

Link to comment
Share on other sites

Ένα μοναδικο βίντεο απο εναν ανθρωπο που το τίμησε οσο ελάχιστοι .. ο Φίλος μου (κατα κόσμων) Νικόλας Φαριανός οπου το συνόδεψε απο την παραλαβή του, σε όλα τα ταξίδια του, στην ναυλωση του στο Μαρόκο, σε κάθε του ταξίδι σε κάθε του δεξαμενισμό παντου .. Ενα μοναδικό βίντεο απο εναν άνθρωπο που το έζησε όσο ελάχιστοι .

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...