Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

On 11/29/2018 at 1:31 PM, Petros P said:

Ηδη στην τσιμινιερα του υπαρχει το Κ της εταιρείας .

γνωριζεις αν θα αλλάξει όνομα και τι δρομολόγια θα κανει ;

ΝΑΙ

 

On 11/29/2018 at 2:21 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Στα νησιά του Αιγαίου θα ταξιδεύει όπως και το Άγιος Γεώργιος Ι, ανάλογα με τις ανάγκες του ομίλου AVIN και Coral. Έχω ακούσει ότι μάλλον θα αλλάξει όνομα και ένα όνομα που άκουσα μια φόρα ήταν Νηρέας.

, Διάβασε παραπάνω τέκνον μου 😛

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
On 11/29/2018 at 2:21 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Έχω ακούσει ότι μάλλον θα αλλάξει όνομα και ένα όνομα που άκουσα μια φόρα ήταν Νηρέας.

Το Πυθέας μετονομάστηκε σε Νηρέας Κ και ας δούμε το σινιάλο της εταιρείας του κ. Κουκιανάκη πάνω στη τσιμινιέρα του νέου πλοίου της

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Το Νηρέας Κ ολοκλήρωσε σήμερα το δεξαμενισμό του και επέστρεψε στο ναυπηγείο του Κανελλου με τη βοήθεια των ρυμουλκών Ήφαιστος 2 και Άτλας. Όπως μπορούμε δούμε έχει γραφτεί στο κατάστρωμα το όνομα της εταιρείας Creta Cargo Group και το ονόματα των εταιρειών Coral και Avin , που θα δουλεύει για αυτές. Ενώ στη πλώρη μπήκε θυρεό με το σινιάλο της εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι το Equasis δείχνει την ημερομηνία που το πλοίο είναι "in service". δηλαδή δείχνει 2019 γιατί το 2019 είναι η χρονιά που άρχισε να ταξιδεύει

Edited by proud_ionian
quote αντί reply
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Χθες το απόγευμα τα βλέμματα ήταν στραμμένα στο Celebrity Edge, άλλα λίγο πριν τις 18:00 το Νηρέας Κ επέστρεφε στο Ν.Μ. Δραπετσώνας από το πρώτο δοκιμαστικό του στο Σαρωνικό. Από ταχύτητα έπιασε σχεδόν 11 κόμβους που του έδωσε η μια κύρια μηχανή του Wartsila 8L32 και φοράει τρεις ηλεκτρομηχανές Volvo Penta.  Τέλος ας δούμε τη γέφυρα και το control room του μηχανοστασίου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

Το ΝΗΡΕΑΣ Κ. εκτελεί δρομολόγια από Αγίους Θεοδώρους για τις εγκαταστάσεις στον Άγιο Ονούφριο στα Χανιά και όχι στην Σούδα.

Ας το δούμε στον δεύτερο κατάπλου του στις εγκαταστάσεις την Παρασκευή. Απ ότι βλέπω δεν έχει σταματήσει, είναι ήδη εν πλω για το τρίτο του δρομολόγιο προς Χανιά.

Edited by proud_ionian
quote αντί reply
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...