Jump to content
Shipfriends

Superrunner Jet (IMO 9141883)


Neptune

Recommended Posts

  • Replies 598
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Στο πλοίο σήμερα μπάινω  έβγαζαν σε ΙΧ κάτι κούτες και υπήρχαν και αρκετά μέλη του πληρώματος στο γκαράζ επίσης κάποια μέλη του πληρώματος που εργάζονταν στο Champion μας ειπαν   ότι ίσως αναχωρήσει κάποια στιγμή μέσα στο Σαββατοκύριακο  για Παρο (μας το μετέφεραν με επιφύλαξη χωρίς να είναι σίγουρο θα εξαρτηθει μας ειπαν με το αν και ποτε θα επισκευαστεί η βλαβη του Sifnos και το ποτε θα επιστρέψει το Super Jet στα δρομολόγια )

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψε από το δοκιμαστικό Θεσσαλονίκη πάντως τουλάχιστον μέχρι 25 Ιουνίου δεν θα ανεβεί , τώρα μπορεί  να αντικαταστήσει κάποιο άλλο ταχύπλοο της εταιρίας,  από ότι έμαθα 

Link to comment
Share on other sites

θα ειναι αρκετά περίεργο να μην ανέβει γιατι απ'οτι πήρε το αυτί μου εχει μπει και σχετική διαφήμιση σε ρ/φ σταθμους οπότε το βλέπω δύσκολο να μην κάνουν κατι για να πάρουν πισω τα λεφτά από τέτοιο promo. 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν θα ανέβει Θεσσαλονίκη και θα κάνει το απογευματινό για δυτικές Κυκλάδες 

Edited by speedrunner
Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου το Champion Jet 1 και ποιο μεγάλο πλοίο είναι σε πρωτόκολλο και γκαράζ αλλά και σε ταχύτητα οπότε είναι καλύτερα για τον κόσμο, άσε που για να το προτιμάει η εταιρία του σημαίνει ότι το Superrunner Jet μάλλον δεν μπορεί να καλύψει τη ζήτηση που υπάρχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο λιμάνι του Πειραιά αφού σήμερα  στις 15:00 ξεκινάει τα δρομολόγια του στις Δυτικές Κυκλαδες, καλά ταξίδια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε και την πρώτη "εμπορική" αναχώρηση του απο το λιμάνι του Πειραιά με τα νέα χρώματα του και τη νέα του εταιρεία.

 

Link to comment
Share on other sites

Φούλ γκάζια σήμερα με 2 μηχανουλες. Οι επιβάτες του πρέπει να πάρουν δωρεάν σεζόν αν συνεχίσει έτσι. 🥴

Edited by Neptune
Link to comment
Share on other sites

Μετα το separation παντως ανοιξε σταδιακα και το υπολοιπο ταξιδι εγινε με τις κανονικες του ταχυτητες

Εμεις μπορουμε να το δουμε σε χτεσινες φωτο αρχικα στη μανουβρα στις Καμαρες Σιφνου και στη συνεχεια αναμεσα σε Σιφνο και Σεριφο με φουλ δρομο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...