Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Μερικές φωτο απο το Αποστόλης Τ. Εγώ ερχόμουν, εκείνο έφευγε. Εγώ έπινα ουζάκια, εκείνο ερχόταν και μία αργά το απόγευμα. Μήν ξεχνάμε ότι αυτό ξεκίνησε την αναβάθμιση της γραμμής. Υπόσχομαι φωτο και απο μέσα. Χαρισμένες σε όλους τους παντοφλάδες φίλους. 1, 2, 3, 4, 5.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Μου προκαλεί εντύπωση που το Αποστόλης Τ έχει κανονίσει δεξαμενισμό στα μέσα Ιανουαρίου στη μικρή πλωτή του Περάματος. Γιατί συνήθως οι παντόφλες προτιμάνε τα καρνάγια της Σαλαμίνας ή του Περάματος για τους δεξαμενισμούς της

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πάντως, καλό θα ήταν πιστεύω τώρα που το πλοίο βρίσκεται σε δεξαμενισμό, να του ρίχνανε καμμία χρωματική πινελιά.

Και δεν εννοώ βέβαια να φρεσκάρουν το λευκό, άλλωστε το λευκό εξ' ορισμού δεν είναι χρώμα, αλλά αυτό που βλέπουμε όταν υπάρχει παντελής έλλειψη χρώματος.

Προσωπικά ανάμεσα στα δύο αδελφά, βρίσκω πολύ ομορφότερο το ΔΗΜΗΤΡΗΣ με τους χρωματικούς συνδυασμούς του.

gallery_2102_656_127162.jpggallery_2102_607_322772.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι, για να μην πω ότι είμαι σίγουρος, αλλά κρατάω και μία επιφύλαξη. Βλέπεις φίλε μου Ariadne, αρκετές φορές έχουμε δεί πλοία με ίδια σινιάλα, ίδια χρώματα και ίδιο πλοιοκτήτη, να ανήκουν σε διαφορετικές εταιρείες ;) . Όπως για παράδειγμα :

Ο Ιάκωβος Αλιφραγκής έχει την ΚΑΡΥΣΤΙΑ Ν.Ε.(ΕΓ/ΟΓ ΜΑΡΜΑΡΙ ΕΞΠΡΕΣ) & τις ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΑΚΤΟΠΛΟΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ Ν.Ε (ΕΓ/ΟΓ ΑΡΤΕΜΙΣΙΑ).

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτα δίκιο. Δεν έθεσα σωστά την ερώτησή μου ... Συγγνώμη ;)

Εννοούσα, εάν ανήκουν στον ίδιο πλοιοκτήτη. Από ότι καταλαβαίνω, μάλλον ναι, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ Τ μετά το πέρασμα του τον προηγούμενο μήνα από την ΝΕΖ του Περάματος, δεν έχει επανέλθει ακόμα στα δρομολόγια του στη γραμμή Αγίας Μαρίνας - Νέων Στύρων.

Υποθέτω πως θα βρίσκεται δεμένο στη προβλήτα της Αγίας Μαρίνας, πάντως σίγουρα όχι στα Νέα Στύρα (live camera).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To πλοίο μετά από αρκετό καιρό επανήλθε σήμερα στα δρομολόγια του στην γραμμμή των Νέων Στύρων. Και από όσο μπορούν να διακρίνουν τα ...ηλεκτρονικά μου μάτια (είναι και βράδυ) :P ανανεωμένο χρωματικά :) .

Βρε λέτε να μας διαβάζουν ...ακόμη και στα Νέα Στύρα ??? :rolleyes:

Πάντως, καλό θα ήταν πιστεύω τώρα που το πλοίο βρίσκεται σε δεξαμενισμό, να του ρίχνανε καμμία χρωματική πινελιά.

Και δεν εννοώ βέβαια να φρεσκάρουν το λευκό, άλλωστε το λευκό εξ' ορισμού δεν είναι χρώμα, αλλά αυτό που βλέπουμε όταν υπάρχει παντελής έλλειψη χρώματος.

Προσωπικά ανάμεσα στα δύο αδελφά, βρίσκω πολύ ομορφότερο το ΔΗΜΗΤΡΗΣ με τους χρωματικούς συνδυασμούς του.

Edited by ΣΕΙΡΙΟΣ
Link to comment
Share on other sites

...σε συνέχεια του χθεσινοβραδυνού, αμέσως προηγούμενου ποστ μου, να δούμε το ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ Τ σε σημερινό screenshot από το λιμάνι των Νέων Στύρων, και την live camera του in-karystos.gr.

Mε τα νέα του χρώματα βέβαια όπως ήδη είπαμε, τα οποία είναι ίδια με αυτά του ΔΗΜΗΤΡΗΣ.

post-2102-0-37799600-1299309101_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...