Jump to content
Shipfriends

Cruise Sardegna (ΙΜΟ 9351505)


Recommended Posts

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Το πλοίο ολοκλήρωσε σήμερα την παρουσία του στην Αδριατική και αναχώρησε για την Μάλτα ( @Marios Superfast ) για τον δεξαμενισμό του, μετονομασία και αλλαγή σινιάλων.

Με την ελπίδα οτι ο πρίγκηπας δεν θα καταλήξει στα αζήτητα, αλλά σε κάποια τσιμινιέρα...

Edited by Nikos_Chania
με προλαβε κι εφυγε
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Nikos_Chania said:

Το πλοίο ολοκλήρωσε σήμερα την παρουσία του στην Αδριατική και αναχώρησε για την Μάλτα ( @Marios Superfast ) για τον δεξαμενισμό του, μετονομασία και αλλαγή σινιάλων.

Με την ελπίδα οτι ο πρίγκηπας δεν θα καταλήξει στα αζήτητα, αλλά σε κάποια τσιμινιέρα...

Μήπως ο πρίγκηπας με τα κρίνα 《μετακομίσει》από το Cruise Olympia στο Festos Palace τώρα που θα βρίσκονται και τα δύο στη Μάλτα;

Link to comment
Share on other sites

Στην Gallery ανέβηκαν μερικές ακόμα φωτογραφίες από το πλοίο στην Μάλτα. 

 Εδώ μπορείτε επίσης να δείτε και ένα κλιπακι από την άφιξη,όπου για την ιστορία να πούμε ότι ήταν ο τελευταίος κατάπλους του με αυτό το όνομα & σινιάλα.

So long Cruise Olympia

 

Link to comment
Share on other sites

  • Nick the Greek changed the title to Cruise Sardegna (ΙΜΟ 9351505)

Ζητάμε πολλά. Το γράφω εδώ και καιρό, το εχω ψιθυρίσει και σε πιο "συγγενικά" αφτια όμως φωνή βοώντος εν τη ερημω. 

Ας ελπίσουμε να διατηρηθεί τουλαχιστον για το νέο Ευρώπη Παλας. 

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φωτογραφίες από την αναχώρηση του πλοίου κι από μένα σε περίπτωση που δεν πήρατε χαμπάρι ότι το πλοίο έφευγε :D.

On 2/16/2021 at 6:32 AM, margaritis24 said:

οντως σε αυτη λαμπει!

Σχετικό :P.

https://www.shipfriends.gr/forum/gallery/image/86567-cruise-sardegna/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ενώ εγώ δεν έφτιαχνα λήμματα για κάποιο διάστημα, ξαφνικά ένας ανώνυμος έφτιαξε λήμμα για το Cruise Sardegna, το οποίο σας παραθέτω εδώ:

https://el.wikipedia.org/wiki/Ε/Γ_-_Ο/Γ_Cruise_Sardegna

 

Λίγο φτωχικό, αλλά είναι μια καλή αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ ξέρω το πως υπήρχαν και πιο παλιά λήμματα για πλοία στην ΒΠ, κι εγώ έχω φτιάξει. Απλώς μου έκανε εντύπωση πως εμφανίστηκε έτσι στα ξαφνικά. Πως να το πω; Δεν το περίμενα. Χαίρομαι που υπάρχει ενδιαφέρον από την καραβολατρική κοινότητα, νόμιζα πως ήμουν ο μοναδικός που ασχολούταν (Λέτε να ήταν κι από το forum μας αυτός που το έφτιαξε:D)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...