Jump to content
Shipfriends

Νικόλας Α (ΙΜΟ 7707853)


Recommended Posts

Τελικα γινεται το καλοιρινο νταλαβερακι που ελεγα παραπανω. Πληροφορηση δεν ειχα συγκεκριμενη αλλα αν δει κανεις ποσα φορτηγα αφηνει εξω ο Αγουδημος μονος του στη γραμμη αυτη(και μεσα στον Απριλιο ακομα), μια τετοια κινηση ηταν πολυ-πολυ λογικη και την ειχε αναγκη η γραμμη τουλαχιστον μεχρι το Σεπτεμβρη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μη γεμιζε αλλα περσυ δεν επερνε(λογω ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ :D ) κανενα εφλεκτα.

Εγω μιλαω για ενα δρομολογιο με εφλεκτα(γκαζακια-οινοπνευμα-πετρελαιο φωτιστικο-ακουαφορτε ..... κ.α.).

Αν δε ασχοληθω και με τη δουλεια :D μου δε μπορω !!!!!!! :D:mad: αλλα με καιει που δεν μπορω να φορτοσω εφλεκτα :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Δεν ξερω, εγω πιστευω οτι για να μπει ο Αγουδημος σε εξοδα και να του αλλαξει μηχανες, χωρια που δειχνει εξωτερικα πολυ περιποιημενο, οπως το ειδα σημερα το πρωι στο Νεο Μωλο, κατι μου λεει οτι δεν θα το αποχωριστει με τον ενα η τον αλλο τροπο. Μεταφορικη κινηση σε φορτηγα αλλωστε για τα Δωδεκανησα, υπαρχει. Σημερα το Ανθη Μαρινα στις 1755(5 λεπτα προ της αναχωρησης δηλαδη) ειχε απεξω τουλαχιστον 20 νταλικες απο τις οποιες αμφιβαλλω ποσες μπηκαν μεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το θέμα είναι ότι δε προλαβαίνει τη φετινή σεζόν, μιας και δεν είναι έτοιμο ακόμα!! Και όταν θα ετοιμαστεί θα χρειαστεί πολύ καιρός για να ετοιμάσουν τα χαρτιά του πλοίου για το νηογνώμονα!!

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή δύο νταλίκες φορτωμένες με καινούριες μηχανές ήταν έτοιμες να μπουν στο γκαράζ του Νικόλα. Τελικά πόσες φορές θα αλλάξει μηχανές??

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ανταλλακτικά ήταν!! Σήμερα υπάρχει μια πιθανότητα το πλοίο να κάνει δοκιμαστικό πλω!!!

Και η τελευταίες πληροφορίες μου λένε ότι σε λίγη ώρα θα ξεκινήσει το δοκιμαστικό!! Βιαστείτε για να το φωτογραφίσετε όσοι ενδιαφέρεστε!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...