Jump to content
Shipfriends

VIRTUAL SAILOR MULTIPLAYER!


dermitzakis

Recommended Posts

Παιδεια εφοσον ολοι ασχολουμαστε και παιζουμε για ποιον λογο καθε μερα ενας να κανει host multiplayer για να παιζουμε μαζι,να εχει κινηση ο πειραιας κ ολα τα αλλα λιμανια!να κανουμε κοντρουλες αναμεσα σε πλοια και τετοια τ λετε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια εφοσον ολοι ασχολουμαστε και παιζουμε για ποιον λογο καθε μερα ενας να κανει host multiplayer για να παιζουμε μαζι,να εχει κινηση ο πειραιας κ ολα τα αλλα λιμανια!να κανουμε κοντρουλες αναμεσα σε πλοια και τετοια τ λετε?

καλη ιδεα αλλα δεν νομιζω να γινεται κατι τετοιο.....;)

Link to comment
Share on other sites

Γινεται,και ειναι ωραιο σαν ιδεα αλλα οπως εχουμε ξαναπει υπαρχουν προυποθεσεις και προβληματακια.

Μπορεις να παιξεις μεσω ιντερνετ.Αρκει να εχουν αγορασει ολοι το παιχνιδι και να μην εχει καποιος την demo εκδοση.

Ορισμενες φορες αναλογα τη συνδεση μπορει να κολησει το παιχνιδι ή καποιος να μην συνδεεται ή αλλα να βλεπει ο ενας και αλλα ο αλλος.Γενικα το ιντερνετικο vs εχει αρκετα προβληματακια αλλα πιστευω οτι αξιζει να δοκιμασει καποιος.

Επισης οι online παικτες πρεπει στον φακελο boats να εχουν τα ιδια πλοια Η να συμμετεχουν στο παιχνιδι μονο με πλοια που εχουν κοινα με ολους τους παικτες.Διαφορετικα το μη κοινο πλοιο,δεν εμφανιζεται στους λοιπους παικτες(η εμφανιζεται ενα αλλο πλοιο π ειναι κοινο σε ολους).Τελος ισχυει και το αντιστοιχο με τα scenery;)
Eπίσης με μόντεμ το διαδικτυακό παιχνίδι γίνεται πιο εύκολα με πολλούς παίκτες σε αντίθεση με το ρουτερ το οποίο πάνω από δύο παίκτες δημιουργεί προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

τοτε τι λετε?? το βαζουμε μπρος?:D:D

Ωραία..ας το βάλουμε μπρος...Κατ' αρχάς να κανονιστεί όλοι να έχετε το scenery Aegean_sea και πλοίο που να υπάρχει ανεβασμένο εδώ στο forum....

Link to comment
Share on other sites

Να παιζεις ετσι online(δηλαδη να κανονιζουμε απο πριν ποια πλοια θα εχει ο καθενας,ποιο scenery),εχω την εντυπωση πως δεν εχει τοσο ενδιαφερον οσο δειχνει.Ωραια αντε και το κανονιζουμε,τι θα κανουμε(?),θα ξεκινησουμε 15 πλοια απο τον Πειραια κ μετα ο καθενας θα τραβηξει τον δρομο του:confused: Σιγουρα καποιοι θα εχουν πιο γρηγορα 'εργαλεια':D και θα εξαφανιστουν αμεσως,οποτε...

Πιστευω,πιο ωραιο θα ηταν,να υπηρχε ενας μονιμος session για καθε scenery οπου θα συνδεονταν οποιος χρηστης επιθυμουσε,χωρις ομως να υπαρχει περιορισμος οτι πρεπει να εχουν ολοι τα ιδια πλοια.Ετσι π.χ,θα εμπαινες στο on line Aegean Sea,και θα ξεκινουσες την 'δικη' σου διαδρομη με αρκετες πιθανοτητες να συναντουσες ενα 'real' traffic αφου θα υπηρχαν,πχ 20 ατομα,που θα εκαναν ηδη το ταξιδι τους με οποιο πλοιο ηθελαν.Ετσι πιστευω θα ειχε κ ενδιαφερον να μιλησεις(chat) με καποιον που θα διασταυρωνονταν η πορεια σου οπως συμβαινει και στην πραγματικοτητα και θα ειχε πιο ενδιαφερον το παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεις ολα τα μνματα απο την αρχη,νομιζω τα εξηγουμε ολα.Πρεπει,οι παικτες που θα παιξουν,να συμμετεχουν με πλοια που εχουν και οι υπολοιποι στον φακελο boats(π.χ αν παιξουμε οι 2 μας,εγω με το SUPERFAST I και εσυ με την ΑΡΙΑΔΝΗ,επειδη εσυ δεν εχεις το 'κοκκινο' στα boat,δεν θα σου εμφανιζεται το πλοιο μου)και επισης να διαθετουν τα ιδια scenery.Οτιδηποτε δεν ειναι κοινο στους παικτες που συμμετεχουν,δεν εμφανιζεται η εμφανιζεται στην θεση του,αυτο (πλοιο,scenery)που ειναι κοινο.

Κατα τ αλλα,μια χαρα μπορεις να παιξεις,βρες καποιον,συνδεθειτε και θα καταλαβεις καλυτερα αυτα που εξηγουμε εδω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Auto pws mporeis na to kaneis?Mporoume na to ftiaxoume emeis h h etairia.Tha sumfwnhsw pws einai arketa aniaro to na paizeis multiplayer ektos kai an ftiaxeis auto to session.Allh lush einai na exoume oloi polemika kai na kanoume naumaxies sto aigaio me fregates....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Πως θα βρω τροπο να παιξω online?Τα εχω δοκιμασει ολα αλλα τπτ.Ουτε chat δεν γινετε να κανω.Τι προβλημα εχω?Και το hamachi κατεβασα και παλι τπτ.Μπορει καποιος να μου πει.Αν θελει καποιος να μου δωσει την ip διευθηνση του καποιος κατι..Ευχαρηστω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...