Jump to content
Shipfriends

Γιάννης Σ (IMO 8112706)


Recommended Posts

  • 4 months later...

το πλοιο θα εκτελεσει το τελευταιο δρομολογιο για φετος στις 25 σεπτεμβριου στο οποιο τυχαινει να ειμαι κ εγω οποτε θα σας παρεχω με φωτογραφιες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Αφού ευχαριστήσω τον φίλο @radiohan για τις εκπληκτικές -να μην πω συγκηνιτικές- εικόνες που μοιράστηκε μαζί μας από την Πάρο μιας άλλης εποχής, να πούμε πως αυτή εδώ παρουσιάζει ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Κι αυτό γιατί βλέπουμε το τωρινό Γιάννης Σ, τότε Νέαρχος, να έχει πλαγιοδετήσει στην Παροικιά. Σινιάλα Ρεθυμνιακή ΑΝΕ, δεν το θυμόμουν πως περνούσε και από εκεί. Νόμιζα πως τα δρομολόγιά του ήταν απλά Πειραιάς - Ρέθυμνο.

Link to comment
Share on other sites

Από το 1988 (είχε σταματήσει τα δρομολόγια στο Ρέθυμνο τότε) μέχρι και το 1999, έκανε δρομολόγια στη γραμμή Ηράκλειο - Σαντορίνη - Ίος - Νάξος - Πάρος. Τις χρονιές 1995 και 1996 απουσίαζε από την γραμμή καθώς έκανε δρομολόγια σε Ηγουμενίτσα και Κέρκυρα. Το θέμα είναι πως εδώ, απ' όπου πηρα τις περισσότερες πληροφορίες, αναφέρει πως ξεκίνησε το 88, ενώ η φωτογραφια ειναι του 87. Καποιά εξήγηση θα υπάρχει, είτε κάποια εκτακτη προσέγγιση ή εκδρομή, είτε ξεκίνησε τα δρομολόγια νωρίτερα και είναι λάθος της σελίδας, ή κάτι άλλο που μου διαφεύγει.

Να ευχαριστήσω και εγώ τον @radiohanγια τις πολύ όμορφες φωτογραφίες.

Edited by BS CHIOS
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ermenegildo said:

λοιποοοον οι συγκεκριμένες φωτός κρύβουν κάτι πολύ σημαντικό.. είναι αύγουστος του 1989..

Να και η εξήγηση, η φωτογραφία είναι του 1989, δεύτερη χρονιά που το Νέαρχος (Γιάννης Σ) έκανε δρομολόγια στη γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...