Jump to content
Shipfriends

Εξπρές Αφροδίτη (IMO 7507019)


Recommended Posts

Εντονες είναι οι φήμες που έχω ακούσει τελευταιά μετά την βλάβη του ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ότι το πλοίο θα κάνει επισκευή και θα ξεκινήσει.

Στην αρχή νόμιζα ότι είναι ράδιο αρβύλα φυσικό επακόλουθο της βλάβης του ;ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ αλλά συνεχώς η φημολογία εντείνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 275
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ναι αλλα η πλακα ειναι οτι πιθανοτατα δε θα παει Δυτικες οπως ορισμενοι ονειρευονται. Αλλα ακουσε το πονηρο αυτακι μου... Ο θανατος σου η ζωη μου.. Μακαρι βεβαια να μην επαληθευτει αυτη η φημη. Κανενας δεν το θελει.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια. Ευτυχως που δε θα δρομολογηθει αμεσως γιατι που να χωρεσουνε τοσα βαπορια φετος στο λιμανι... Ευτυχως δεν ακουγεται τιποτα και για τον Απολλωνα. Αιντεεεεεεεεεεεεεεεε.....

Α και κατι αλλο ασημαντο. Το πλοιο δεν πρεπει να περασει special 5ετες φετος... Να το ξεχασω; Αυτος δεν ηταν ο επισημος λογος που δεν βγηκε φετος. Η ακριβη επισκευη. Η οποια θα γινει σε 15 μερες; Ε ρε αερας που σας χρειαζεται εκει διπλα στα Goodys και τα McDonalds...

Link to comment
Share on other sites

Παντως το οτι το βαπορι ειναι στη μεγαλη του Περαματος δεν ειναι αστειο :mad::D

ΥΓ. Και στις Δυτικες να παρει τους επιβατες του Speedrunner 1 :rolleyes::D

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάμε λοιπόν Δυτικές...κατα πάσα πιθανότητα. Όταν με το καλό φτιαχτεί το SpeedRunner1 τι γίνεται? Παραμένουμε στις Δυτικές? Αν όχι, που??

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να εχω πληροφοριση απο την εταιρια, θεωρω πως μετα τις Δυτικες (μεχρι 4/8) θα παει Παρο-Ναξια που φετος εχει ελλειψη.Το να μεινει Δυτικες ολο τον Αυγουστο δεν το βλεπω.Καλο θα ηταν παντως.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον οι μεταφορές από τον Λίβνο λοκληρώννται 25 του μήνα οπότε δεν θα προλάβουν όπως φαίνεται αν και πολύ θ το ήθελαν.Πάντως δουλεύουν ακατάπαυστα και μάλιστα έχουν πάει κόσμο από το ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ που κάθεται τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Σε πολυ καλη κατασταση το βαπορι απο κατω. Αλλωστε ειχε κανει και αμμοβολη περυσι. Φαινεται πολυ γερο σκαρι παντως στο εμπειρο ματι. Αν του λειπανε και μερικα εξαλα θα ηταν πολυ καλυτερο. Αντε με το καλο να ξεκινησει και να παει καλα οπου παει γιατι φτανουν τα ρεζιλικια για φετος. Του χρονου παλι...:) Βεβαια με 10 ημερων επισκευη τι να περιμενει κανεις. Ας πονταρουμε στη γερη κατασκευη του βαποριου.

Link to comment
Share on other sites

Το μεσημερι γυρω στις 14.00 βγηκε για δοκιμαστικο.Πριν λιγο που τα ξαναειδα ειχε δεσει στου Τζελεπη

Νά η Θεά που γυρνάει από το δοκιμαστικό στις 17.10. (Ωχ, μήπως ξαφνικά γίναμε υπερβολικοί και γι΄αυτό το καράβι; "Το γαρ πολύ της θλίψεως γεννά παραφροσύνη" που έγραψε και ο ποιητής)

post-186-128326958754_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνημα του πλοίου αύριο στα δρομολόγια του Express Santorini.¨Εχω την εντύπωση ότι θα πιάσει το αυριανό της επιστροφής από νησιά.12.00 από Σαντορίνη.Καλοτάξιδο να ναι και μακάρι να μην το ξαναχάσουμε από κοντά μας γρήγορα.

ΥΓ.Μόλις είδα ότι το έχει αναφέρει ο DIDO στα δρομολόγια Πάρο-Νάξο-Ίο-Θήρα.Sorry

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως απορώ!!

Ποτέ πήρε την άδεια από την επιθεώρηση πλοίωνB) ! Μέχρι χθες το μεσημέρι δεν είχε πάει η επιθεώρηση στο πλοίο!! Αναμενόταν ότι θα ερχόταν χθες το απόγευμα!! Κάνουν και υπερωρίες στην επιθεώρηση πλοίων??? Άραγε ποιος τη πληρώνει!! Δε βρήκανε καμία παρατήρηση??

Ένα δεμένο βαπόρι που θα έπρεπε να περάσει 5ετες Survey, και με 15 μέρες επισκευή δε βρήκαν τίποτα:confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν ξεκινουσε το βαπορι ποιος θα ετρωγε το ξυλο ;)

Εστω και με τη βοηθεια της Παναγιας Εκατονταπυλιανης :mad: καλοταξιδο να ειναι

και να μην εχει ατυχιες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χωρις να ξερω τους χρονους του Εξπρες Σαντορινη, σημερα παρατηρησα οτι η Αφροδιτη φευγει μιση ωρα πιο μετα απο Πειραια (22:30), αλλα φτανει συμφωνα με την εταιρια στις 9:05 Σαντορινη, οταν το προγραμμα της εταιριας για το εξπρες Σαντορινη ελεγε 7:40.Αυτο σημαινει οτι με τα ιδια μιλια το Αφροδιτη επρεπε να πιανει Θηρα στις 8:10, αλλα πηρε μια ωρα παραταση.Αν βαλουμε και τις καθυστερησεις λογω φορτου, Πειραιας -Σαντορινη σε 11 και κατι ωρες!Ελεος βρε παιδια το δρομολογιο με αυτα τα καραβια παντα στο 10ωρο τα ειχα....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...