Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 604
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Στο ιδιο εργο θεατες και φετος,στον φιδεμπορα η υποθεση...η οποια χαλασε κυριολεκτικα ,οχι στο παρα 1 ελα μαλλον στο ακριβως...(η..ακριβος.../η)...Το πλοιο μεσα Ιανουαριου γυριζει Ραφηνα προκειμενου να δεσει ο Θεο και να κανει ο,τι απαραιτητο πρεπει να κανει....

Link to comment
Share on other sites

Στα θέματα του ΣΑΣ στις 15/12/17, βλέπουμε ότι το Αικατερίνη Π ζητάει να κάνει έξτρα ακινησία 32 ημερών, από τις 14/02/18 έως 17/03/18, παίρνοντας ημέρες από την ακινησία του Θεολόγος Π. Όποτε δεν θα πάει στη θέση του Θεολόγος Π.

On 17/10/2017 at 5:46 PM, rafina-lines said:

Ο Παναγιωτάκης έχει και το ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ για να αντικαταστήσει το ΘΕΟΛΟΓΟΣ για κάνα μήνα, δε χρειάζεται να μπει σώνει και καλά το ΑΝΔΡΟΣ για αντικατάσταση.  

Νομίζω ότι ξανά έχω γράψει κάπου αλλά δεν το βρίσκω αυτή τη στιγμή. Η Fast Ferries φαίνεται δεν πολύ θέλει να αφήνει τη γραμμή της Ραφήνας με το Αικατερίνη Π όποτε για αυτό αποφεύγει την αντικατάσταση του Θεολόγος Π με το Αικατερίνη Π.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Panagia Ekatontapiliani said:

Νομίζω ότι ξανά έχω γράψει κάπου αλλά δεν το βρίσκω αυτή τη στιγμή. Η Fast Ferries φαίνεται δεν πολύ θέλει να αφήνει τη γραμμή της Ραφήνας με το Αικατερίνη Π όποτε για αυτό αποφεύγει την αντικατάσταση του Θεολόγος Π με το Αικατερίνη Π.

Έχεις δίκιο, Panagia, το έχω ακούσει κι εγώ αυτό, απλά όταν έγραφα αυτό το post αναφερόμουν στην περίπτωση που προχωρήσει αρκετά σε χρόνο η ναύλωση του ΑΝΔΡΟΣ, οπότε από ένα σημείο και μετά ίσως δεν του έβγαινε η σκάντζα με το ΘΕΟΛΟΓΟΣ ώστε να γίνουν όλες οι ακινησίες όπως πρέπει. Αλλά τελικά απ' ότι φαίνεται μάλλον θα τις προλάβει... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λίγα λόγια και για το Αικατερίνη Π, έπειτα από σύντομο πέρασμα από τα Σόδομα(Μύκονος), στα Ιεροσόλυμα(Τήνος) :D.

 

Ευπρεπές και νοικοκυρεμένο θα έλεγα, ούτε wow, ούτε άσχημο. Σε συνάρτηση και με την πολύ οικονομική του κατανάλωση, το πλοίο αυτό για μένα θα μπορούσε να κάνει καριέρα, έστω και μόνο καλοκαιρινούς μήνες, σε διάφορες γραμμές στην Ελλάδα, σαν φτηνή, ασφαλής και αξιοπρεπής λύση. Και με δεδομένο τον ορυμαγδό που γίνεται στη Ραφήνα, για μένα αυτό είναι κάτι που ίσως να έπρεπε να εξεταστεί σοβαρά. Εσωτερικές φωτογραφίες έχουμε στο γκάλλερι από τον Polmyt, μια σύντομη ματιά στα καταστρώματα. Καθόλου κακό το σκεπασμένο sun deck, αν και βέβαια η κατασκευή είναι λυόμενο στο Ζούμπερι. Χρηστικό όμως. Όποιος θέλει να τον δεί ο ήλιος κάθεται εδώ, και χαζεύει το ρεμέτζο της πρύμης.

Link to comment
Share on other sites

Το Αικατερίνη Π σε άφιξη στη Μύκονο, κάνοντας αριστερή στροφή υπό το άγρυπνο βλέμμα του Fast Ferries Andros για να δέσει στην θέση 5Α. Και σε άλλη μια άφιξη στη Μύκονο με δεξιό προσαναποδο και μας χαρίζει κατάπλωρη θέα του Αικατερίνη Π.

Ακόμα μια προσέγγιση στο λιμάνι της Τήνου κάνοντας δεξιά στροφή στο νέο λιμάνι της Τήνου, μέσα από τη γέφυρα του Αικατερίνη Π

Τέλος το Αικατερίνη Π δεμένο στο κεφάλι της προβλήτας της Νάξου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το Αικατερίνη Π φεύγει ρυμουλκούμενο από το Αγωνιστής Ζ και το Πανορμίτης από το Πέραμα για να πάει στο ναυπηγείο της Ελευσίνας, για να αδειάσει η θέση για τη δεξαμενή Πειραιάς ΙΙ.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, proud_ionian said:

αργα ή γρηγορα και παντως πριν το καλοκαιρι, θα πρεπει να κανει καποια κινηση, εστω και με ναυλωμενο πλοιο, για να διατηρησει το μεριδιο του στην αγορα.

με τον καλβο υποτιμησαν τις δυνατοτητες της kefalonian και τα ερεισματα που εχει αποκτησει στη ζακυνθο

Αν οι της εταιρίας διαβάζουν shipfriends λες δούμε το Αικατερίνη Π κίτρινο;; 😋

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...