Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 599
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Το Αικατερίνη Π έχει πραγματοποιήσει ήδη 8 δοκιμαστικά με τις νέες μηχανές του. Δεν πιστεύω ότι θα το δούμε να ταξιδεύει μέσα στο χειμώνα καθόλου. Μπορεί φέτος το χειμώνα, η εταιρεία του να πάρει αποφάσεις για περαιτέρω σημαντικές αλλαγές στο πλοίο.

Link to comment
Share on other sites

Stabiliser θεωρώ και εγώ πως είναι η αλλαγή. Μόνο καλό θα κάνει στην πλεύση του πλοιου. Μακάρι να εμπαινε το πλοίο και η εταιρία του Δυτικές. Έχει δώσει δείγματα γραφής και επαγγελματισμού τόσα χρόνια στη Ραφήνα και θεωρώ πως αν χρησιμοποιήσει την ταχύτητα του σταθερά στους 19 και οχι σαν το Σολωμο που κατά μέσο ορο κάνει το δρομολόγιο με 17,5 , θα είναι μια καλή εναλλακτική στη γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω ότι του πέφτουν κοντές οι προπέλες. (μικρό βήμα) Αυτό τουλάχιστον μπορώ να καταλάβω από τα πολλά δοκιμαστικά και τις ταχύτητες που βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Αυτή η προσθήκη, ή μαλλον αλλαγή-βελτίωση για ποιο λόγο γίνεται στο πλοίο; Θα κερδίσει κάτι παραπάνω σε ταχύτητα σε συνδιασμο με τις νέες μηχανές; Αν μη τι άλλο η εταιρία του επενδύει σταθερά χρημα στο πλοίο.

Edited by polmyt
quote
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το Αικατερίνη Π είχε κλειστό το κεντρικό καταπέλτη των οχημάτων και έκαναν εργασίες στη βάση του καταπέλτη. Ενώ φαίνεται ότι πρόσφατα έγινε εκδίπλωση ενός MES και κρεμιόταν η βάση του.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ολοκληρώθηκε το πολύωρο δοκιμαστικό. Το πλοίο καταπλέει αυτή την ώρα στο λιμένα Ηρακλέους για να δέσει στη βόρεια προβλήτα του Μώλου ΔΕΗ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...