Jump to content
Shipfriends

Ονόματα πλοίων προς διάλυση


Nick the Greek

Recommended Posts

OLYM... :(:mad:

Αν και συνήθως πετσοκόβονται τα ονόματα αυτών που πάνε Τουρκία (AGI κτλ). Αυτά που πάνε Ινδία έχουν πιο κυριλέ ονόματα (EXPRESS το ΑΡΗΣ, LIMON το ΛΗΜΝΟΣ, VEESHAM XI το ΝΗΣΟΣ ΚΥΠΡΟΣ, GREENFIELD το SATURNUS κτλ). Η μόνη περίπτωση που έπεσε πετσόκομα σε πλοίο που τράβηξε για Ινδία ήταν το ΣΟΛΑΡΙΣ (S SOLAR) και το OCEANIS (S OCEAN).

Link to comment
Share on other sites

Για να μπω και εγω στο παιχνιδι των βαπτισεων τι θα λέγατε για το OΛΥΜΠΙΑΣ ?

Τελοσπάντων, από το να καταντησει σαν την Ακρόπολη που τυμβωρυχειτε απο τον καθενα (αναφερομε σε γνωστο πλοιο) καλυτερα ετσι..

Link to comment
Share on other sites

Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ :(

Παρακαλούνται τα μέλη να μην κάνουν προβοκατόρικα και προκλητικά ποστ σε αυτό το τόπικ αλλιώς ως moderator θα αφήσω μόνο τα δικά μου :(:(

που τιμούν την μνήμη του ΕΞΠΡΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑ. :mad:

Για τον ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ κάντε ότι θέλετε. :(

Link to comment
Share on other sites

EEEEEEEEEEEEEEEE το εγκεφαλικό το έχω γκυτώσει μέχρι τώρα θέλετε να μου έρεθει σώνει και καλά? :mad::mad:

Το καημένο το βαποράκι ΕΞΠΡΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑ θα λέγεται κι όταν φύγει. :)

Αλλά επειδή εδώ είμαστε και εδώ θα είμαστε σε κανα δυο χρονακια που θα φεύγουν κάτι ΠΗΓΑΣΟΣ , ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ,ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ... έχω να ρίξω γέλιο :D

Link to comment
Share on other sites

υπενθυμιζω οτι το ολυμπια θα κοπει μια φορα, ενω το κεφαλληνια ειναι καθισμενο στην τανζανια και θα σαπιζει αιωνια. οι φωτο του δεκεμβριου σε γνωστο περιοδικο εδωσαν μεγαλυτερη θλιψη και οργη απο οτι μια προσκαιρη παραμονη στον προλιμενα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Κι εγώ SEIDON νομίζω πως θα γίνει (γεια σου gpan) αν κρίνω από το ΝΗΣΟΣ ΛΗΜΝΟΣ που δεν πετσοκόφτηκε απλά το όνομα αλλά φρόντησαν τουλάχιστον να το φτιάξουν LIMON ώστε να μην ακούγεται μακάβριο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Πολυ περαση εχει τελευταια το ονομα Winner στους μελλοθανατους.

Με ελληνικο ενδιαφερον

Winner 2 το πρωην Winner bulk carrier της ελληνικης Dalnave

Winner 5 το Ivory

Winner 8 το Ouzoud

Winner 9 το Isla de Botafoc (αυτο μαλλον θα γινει το δευτερο μετα το Saturnus που θα τη σκαπουλαρει)

Και αφου υπαρχει Winner 10 να υποθεσω οτι το Αθενς θα φυγει σαν Winner 11 ή 12 :(

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Όπως είχα γράψει από προχθές το νέο όνομα είναι Kritos.

Περιμενω να δω το SOS στο LISSOS :lol:

Γιατι στον ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟ αλλαξαν ονομα ενω το GRECIA ας πουμε πηγε χωρις αλλαγη? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Είναι μία απορία βρε XIOS που την είχα και εγώ ...εξαποανέκαθεν, χωρίς βέβαια ποτέ να χάσω και τον ύπνο μου :P .

Ποιός ο λόγος αλήθεια να αλλάζουν ονόματα (καλά, την αλλαγή σημαίας την καταλαβαίνω) κάποια από τα πλοία που πάνε για scrap ???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...