Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Δηλαδή, αυτή τη στιγμή, εκτός του Κέρκυρα Express, δεν υπάρχει κάποιο άλλο πλοίο στη γραμμή που να κάνει κάτω από 1 ώρα και 40';

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν συνοπτικά οι χρόνοι των γραμμών είναι από την εμπειρία μου ταξιδεύοντας με τα πλοία και όχι μέσω Μαρίν Τράφικ.

Kerkyra express : σταθερά 1:20

Αγία Θεοδώρα:σταθερά 1:30 και σπάνια 1:35 ακόμα και με πολύ κίνηση το πλοίο καλύπτει χαλαρά τα κενά παντός καιρού

Άγιος Σπυρίδων:1:35-1:45 από τα πιο ασταθή πλοία της γραμμής καθώς επηρεάζεται εύκολα από τον καιρό. Έχω ταξιδέψει σε χρόνο ρεκόρ 1:34!!

Corfu spirit: Μετά την αναβάθμιση κάνει 1:40 ,παλιά έκανε 1:50-1:55, το έσωζε οι μανούβρες που δεν χρειάζονται

Άνω χώρα : σταθερά 1:45 ,πολύ παλιά έκανε κάτω από 1:30

Ελένη: Μετα την αναβάθμιση κάνει 1:40-:145 πριν έκανε 1:55-2:05!!!!Το έχω ταξιδεύει να δένει 2:07 με κακό αλλά όχι και τρομερό καιρό

Νάντη : 1:55-2:00 κλασικά 

Κέρκυρα παντόφλα :1:40 .Το πιο underrated πλοίο της γραμμής καθώς είναι παντόφλα.Το έχω ταξιδέψει να δένει 1:36!!!!

Αίαντας: λολ

Αλκίνοος: 1:55 πολύ αργή παντόφλα αν και από τις πιο μεγάλες σε μέγεθος στην δεν δικαιολογείται να κοντράρεται με το Νάντη

Μενεκράτης:1:50-1:55 οριακά πιο γρήγορο από Αλκίνοος 

Αγία Ειρήνη: 1:55-2:00 το χειρότερο πλοίο της γραμμής έχω ακούσει ότι πήγαινε με 14 κόμβους προ κρίσης 

Ερμής (RIP): 1:15-1:30. Παρά πολύ ασταθές πλοίο με την πιο αργή μανούβρα στον πλανήτη ειδικά όταν έδενε πλάγια στην Κέρκυρα και πολλές καθυστερήσεις λόγω της προτίμησης αργούσε τις περισσότερες φορές. Γελάμε με τα κάτω από 1:10 που διαφήμιζαν. Χωρίς δίαυλο και κόσμο ίσως .

Edited by Thes
Link to comment
Share on other sites

Γενικοτερα οι χρονοι που λενε απο τις εταιρις ειναι φαναρι με φαναρι.Τις μανουβρες δεν τις υπολογιζουν

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...