Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Τραυματισμός επιβάτη εντός του Ε/Γ-Τ/Ρ Σύμη ΙΙ στη Σύμη

Quote

Τραυματισμός 46χρονης επιβάτιδος σημειώθηκε εντός του Ε/Γ-Τ/Ρ “ΣΥΜΗ ΙΙ” κατά την εκτέλεση τουριστικού πλου μεταξύ Ρόδου, Σύμης και Πανορμίτη, πρωινές ώρες σήμερα.

Συγκεκριμένα κατά τη διάρκεια του πλου η 46χρονη αισθάνθηκε αδιαθεσία και εν συνεχεία λιποθύμησε στο κατάστρωμα και τραυματίστηκε ενώ στη συνέχεια διακομίστηκε στο Πολυδύναμο Ιατρείο ν. Σύμης για παροχή πρώτων βοηθειών από όπου εξήλθε.

Προανάκριση διενεργείται από την οικεία Λιμενική Αρχή.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Μπορεί να θέλουν να δουλέψει φέτος για να πάρουν ένα μερίδιο από το κενό που άφησε το Σκιαδενή. Εγώ πάντως κάτι ακούω για αλλαγή μηχανών..πράγμα που μου φαίνεται λογικό υπολογίζοντας ότι πάει με 11-12kts ενώ ένα μεγάλο ποσοστό του ανταγωνισμού πάει με 16+ . Αν και βέβαια αν θέλουν να προλάβουν την σεζόν δεν νομίζω να γίνει η αλλαγή γιατί θα πάρει αρκετό χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο Σύμη ΙΙ γίνονται πολλές ελασματουργικες εργασίες στα βρεχάμενα του μέχρι την ίσαλο γραμμή και εάν συμπεράνω από τα σημάδια που έχουν κάνει μάλλον θα αλλαχτούν πολλά φύλλα λαμαρίνας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Απεπλευσε το πλοίο χθες απο Σαλαμίνα και τωρα ειναι ανοιχτα της Ρόδου. Απο οτι ακούγεται θα δουλέψει φέτος μερικες εβδομάδες Ρόδο-Σύμη και του χρόνου Ρόδο-Σύμη και Ρόδο-Λίνδο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...