Jump to content
Shipfriends

Νήσος Ρόδος (IMO 8704406)


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Χαζοί είναι οι ξένοι να μην ενδιαφέρονται; Ειδικά άμα λέτε ότι το θέλουν κι επισκευασμένο. Τσουκ, το αγοράσαμε, το βάψαμε, το δρομολογήσαμε και αρχίζει το ρευστό να τρέχει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πια εταιρεία το παζαρεύει!! Αλλά είναι σίγουρο ότι δεν έχει πουληθεί ακόμα, όπως ακούγεται στο λιμάνι!! Πιστεύω ότι τελικά δεν θα το πουλήσουν!!!! :rolleyes::rolleyes: (Τουλάχιστον θέλω να ελπίζω)!!!!Γιατί χρειαζόμαστε καλά βαπόρια στην ακτοπλοΐα μας. :o:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο λόγο που βρίσκω για τη μη μετατροπή του σε ΕΓ/ΟΓ από την Hellenic είναι αυτός: η πώλησηΣιγά μη δεν εκμεταλλευονταν αυτό το καράβι για κάποια καλύτερη γραμμή!Τωρα εξηγούνται όλα.Όλα ήταν προσχεδιασμένα κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μόλις πέρασα από το Κερατσίνι και είδα τα πρώτα γράμματα "GRIM" να γράφονται στα πλάγια. Πουλήθηκε τελικά ή ναυλώθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Και ο καθ΄ύλην αρμόδιος για τον Πειραιά και την ευρύτερη περιοχή του φόρουμ μόλις μου επιβεβαίωσε: και εγένετο GRIMALDI!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ro-pax Παναγια(μεγαλη η χαρη Σου), απ' οσο μπορεσα να δω απ' εξω χτες το απογευμα, φαινοταν οτι και τα σαλονια του πλοιου υφισταντο συντηρηση και ανακαινιση, αντιθετα με την εικονα που φαινοταν οταν ειχε πρωτοερθει το πλοιο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαζαν βάρκες στο πλοίο και υπήρχε εντονότατη κινητικότητα. Το GRIMALDI LINES είναι γραμμένο μόνο στην δεξιά πάντα

Link to comment
Share on other sites

Θα τοποθετηθεί η δεξιά βάρκα και μετά θα γυρίσει απο την άλλη για να βαφτεί η αριστερή του μεριά με Grimaldi και να ανεβάσουν κ την άλλη βάρκα.

Οταν γυρισει θα είναι ευκαιρία για πλωριά φωτογραφία! :(

Να προσθέσω πως το πλοίο είναι σε απίστευτη κατάσταση, γυαλίζει πραγματικά απο άκρη σε άκρη, ελπίζω το grimaldi να είναι παροδικό και να μας γυρίσει πίσω σύντομα.. :D

Μια απορία, οι λέμβοι που τοποθετούνται είναι δύο των 45 ατόμων έκαστη, μήπως αυτό σημαίνει κάτι για το αν θα είναι ρορο ή όχι? :mad:

Ενδεικτικά τα καπόνια που έχουν τοποθετηθεί στο υπο αντίστοιχη μετασκευή ΕΓ/ΟΓ Ionian King είναι σχεδιασμένα για πολύ πιο μεγάλη βάρκα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...