Jump to content
Shipfriends

Ocean Countess (IMO 7358561)


Recommended Posts

Το πλοίο που αλλάζει κάθε τρεις και λίγο όνομα αναχώρησε σήμερα από την Αυλίδα όπου και ξεχειμώνιασε με πιθανότερο προορισμό κάποιον από τους ντόκους στα πέριξ του Πειραιά αν όχι και το ίδιο το κεντρικό λιμάνι. Είδωμεν...

Edited by Nick the Greek
tag
Link to comment
Share on other sites

Captain Argy said:
Με συγχωρείτε αλλά δεν το είχαν αλλάξει το όνομα σε ocean countess όπως είχαμε δει στο δελτίο Λαυρίου και εδω http://cyborg.fotopic.net/p47186929.html ??

Εντάξει αδερφέ ένα λάθος κάναμε! Κι εγώ το είδα στην Αυλίδα σαν OCEAN COUNTESS αλλά από ταχύτητα έγραψα RUBY. Μικρό το κακό νομίζω...

Edited by polmyt
new link
Link to comment
Share on other sites

Επί εποχή ROC το καράβι δούλεψε καλά σε κάθε κρουαζιέρα γεμάτο έφευγε. Κ πολλά ΕΥΡΩ στο ταμείο έβαζε από τα ποιο συμφέρουσα καραβιά της ROC.

Link to comment
Share on other sites

George said:
Εντάξει αδερφέ ένα λάθος κάναμε! Κι εγώ το είδα στην Αυλίδα σαν OCEAN COUNTESS αλλά από ταχύτητα έγραψα RUBY. Μικρό το κακό νομίζω...

Οχι μάλλον με παρεξήγησες γιατί και στο ais Ruby ήταν γραμμένο.Και αναρωτιέμαι εαν επιτρέπεται να έχει άλλο όνομα στο ais και άλλο γραμμένο πάνω του :confused:

Edited by polmyt
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το πλοίο από χθες δεν ακολουθεί το γνωστό πρόγραμμα της τριήμερης κρουαζιέρας Πειραιά - Μύκονο - Κουσάντασι - Πάτμο..., αλλά μέχρι τώρα έχει επισκεφθεί την Σύρο και την Σμύρνη.

Είναι για μια κρουαζιέρα η αλλαγή, είναι κάτι πιο μόνιμο;

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι το πλοίο έχει κάποια ναύλωση και ακολουθεί άλλη διαδρομή από την προγραμματισμένη.

Δεν είναι κάτι το ασυνήθιστο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Χθες δεν έφυγε το Ocean Countess για τη 3 ήμερη συνηθισμένη κρουαζιέρα του, παραμένει δεμένο στο Πειραιά. Κοίταξα στο πρόγραμμα αναχωρήσεων που δίνει η Monarch Classic Cruises και δεν έχει αναχώρηση αυτή τη Παρασκευή (17-10-08) και τη Δευτερα (20-10-08). Τις άλλες δυο Παρασκευές θα κάνει τη μια 3-ήμερη κρουαζιέρα το Ocean Majesty (24-10-08) και την άλλη το Blue Monarch (31-10-08). Ενώ τη 4-ήμερη στις 27-10-08 θα τη κάνει το Ocean Majesty

Έδεσε νωρίτερα ή υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα, που δε ξέρουμε??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Και σήμερα γύρω στις 15:30 πέρασε τα φανάρια του λιμανιού/ Και σύμφωνα με ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες πάει Βαλένθια:eek:

Τι πάει να κάνει εκεί οεο;

Link to comment
Share on other sites

Υπηρξε φημολογια για ναυλωση στην Βραζιλια αλλα δεν γνωριζω κατι νεωτερο.

Είχες δίκιο aiolosii, το πλοίο ναυλώθηκε στη Βραζιλία από την Ισπανική Travelplan. Θα είναι πάλι στα μέρη μας την άνοιξη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ είναι στη Valencia πριν 10 μέρες, όπου βάφουν νέο logo στη τσιμινιέρα του. Δίπλα του φαίνεται το πλοίο που αντικαθιστά (Pacific ex Pacific Princess), που έχει το ίδιο logo στη δική του τσιμινιέρα.

Επίσης για τις ανάγκες του charter, το όνομάτου γίνεται Ocean Pacific.

Δείτε το εδώ να διαφημίζεται σαν CVC Ocean Pacific κάτω δεξία.

Και εδώ η ανακοίνωση της CVC σχετικά με την αντικατάσταση του Pacific απ' το Ocean Pacific.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Το Ocean Countess από τότε που επέστρεψε από τη ναύλωση του στη Βραζιλία, είναι δεμένο σε μια ντάνα στην Ελευσίνα:o. Εγώ έχω μια απορία γιατί δεν το ξεκινάει η Mediterranean Classic Cruises για τις 7 ήμερες κρουαζιέρες, αντί να το έχει να κάθεται:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το Ocean Countess ανήκει στον Κολάκη ο οποίος δεν δέχεται να το ναυλώσει στην MCC ανάλογα με τα εισητήρεια αλλά θέλει καποιο standar ναύλο.Και αναφορικά με το Blue Monarch ανήκει στην Elysian Cruises η οπία το είχε ναυλώσει τα προηγούμενα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και πολυ σωστα κανει ο Lou, δεν ειναι κανενας χτεσινος. Αν ειναι δυνατον να δωσει το πλοιο με ποσοστο επι των εισιτηριων, δε μιλαμε για κανεναν ποδοσφαιρικο αγωνα..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...