Jump to content
Shipfriends

Προσάραξη Κ/Ζ ΓΙΩΡΓΗΣ, βόρεια του Πόρου.


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 8 months later...
  • 2 months later...

Το ΓΙΩΡΓΗΣ ετοιμαζεται να αναχωρησει ρυμουκλουμενος απο το ρυμουλκο ΧΡΗΣΤΟΣ VIII για την Θεσσαλονικη.

Ελπιζω αυτη η μετακινηση να ειναι για καλο

Link to comment
Share on other sites

Όταν είδα το Γιωργή να ρυμουλκείτε μου πέρασε από το μυαλό ότι μάλλον φεύγει για το τελευταίο ταξίδι του. Αλλά όταν έμαθα ότι φεύγει για τη Θεσσαλονίκη, κάπως εφησυχαστικά.:confused:

Γιατί εάν θυμάστε καλά το Γιωργής όταν είχε αγοραστεί από την Υδραΐκη, είχε επισκευαστεί σε κάποιο ναυπηγείο της Θεσσαλονίκης.;) Άρα πιστεύω ότι το πλοίο μάλλον τελικά θα επισκευαστεί και θα το ξαναδούμε να ταξιδεύειB)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να πω την αλήθεια μου, μου φαίνεται κάπως παράξενος αυτός ο "ξενιτεμός" του πλοίου. Χαθήκαν τα ναυπηγεία στο Πέραμα (στο οποίο Πέραμα βρισκόταν από πέρυσι σχεδόν τέτοιο καιρό) ώστε να κάνει την επισκευή του ?

Κι ακόμα, σε καιρούς που η Υδραική έχει το ANNA MARU και το AEGEAN GLORY να κάθονται και μόνο το ΠΛΑΤΥΤΕΡΑ να δουλεύει, πληρώνουν ρυμουλκιάτικα να το στείλουν στην Θεσσαλονίκη για επισκευή ???

Δεν ξέρω, κάπως περίεργα μου ακούγονται όλα αυτά... Μήπως (υπόθεση κάνω) πουλήθηκε το πλοίο σε καμμία εταιρεία της συμπρωτεύουσας, μιας και εκεί αρέσκονται σε τοπικές ημερήσιες ή και νυχτερινές ...κρουαζιέρες ???

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...