Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Επόμενο βήμα δεν ξέρω αν υπάρχει καν. Ο λόγος που αγοράστηκε το ΜΑΚΕΔΩΝ ήταν ότι τότε ο Γούτος στο Λαύριο έπαιζε μπάλα μόνος του.Τα τελευταία χρόνια ο Αλιφραγκής ήρθε με το ΜΑΡΜΑΡΙ οπότε το ένα από τα δύο πλοία του Γούτου τυπικά συνεπικουρούσε στην γραμμή αλλά ουσιαστικά περίσευε.

Τουλάχιστον για 4-5 μήνες τον χρόνο δουλευε το ένα από τα δυο κάποιους άλλους που δουλευαν μαζί μοιράζονταν ΄τα ημερησια δρομολόγια που είχε ο Γούτος και πήγαινε λέγοντας.

Αν βάλουμε στα υπόψη και το τιμημα που έλαβε από το ΜΥΡΙΝΑ το οποίο θεωρειται αρκετά καλό αντιλαμβάνεται κανείς το προς τι η πώληση του.

Δεδομένου ότι δεν έχει δραστηριοτητα ο Γούτος σε άλλη γραμμή πιστεύω ότι θα είναι ευχάριστη έκπληξη ένα επόμενο βήμα προς αγορά πλοίων.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό αν αποφασίσει κάποια στιγμή να το δώσει η hsw ίσως το χτυπήσει να το πάρει μόνο και μόνο γιατι έχει ταυτιστεί με αυτό το βαπόρι,υπήρξε ο δημιουργός του και έχει μια ευλογη αγάπη γι αυτό.Αλλά ακόμα και σε αυτή την περίπτωση περισσότερο πιστεύω θα καταλήξει ως αναβάθμιση του ΜΑΚΕΔΩΝ παρά ως ντουμπλάρισμά του ή ένταξει του σε νέα γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Η διαφημιστική καμπάνια της εταιρείας το 1998 είχε τίτλο "άλλοι πετάνε στα σύννεφα... εμείς πετάμε στα κύματα."

Με ναυαρχίδα το ΑΘΗΝΑ 2004.

Τον επόμενο χρόνο τα 4/5 των πλοίων του είχαν γίνει μετοχές.:mad:

post-24-128326978894_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Υπάρχεο κάποιο site της εταιρείας με τα δρομολόγια και τις τιμές; Σήμερα που πέρασα από Λαύριο το πρακτορείο ήταν κλειστό !!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
On 14/2/2008 at 12:26 AM, express skiathos said:

Ποιό θα είναι άραγε το επόμενο βήμα του Γούτου; Θα μας φέρει τίποτα καινούριο ή θα περιοριστεί στον (γέροντα πλέον) ΜΑΚΕΔΟΝΑ;

ισχυει οτι ψαχνει για αντικαταστατη του ΜΑΚΕΔΩΝ(α)?

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλείεται...Απο την άλλη,η προχωρημένη ηλικία του κυρ Γιώργη,σε συνδυασμό ότι δεν υπάρχει διάδοχος κατάσταση το καταστούν αρκετά δύσκολο κατά την γνώμη μου....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 6/28/2018 at 11:40 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Προφανώς μετά από 6 χρόνια την έχω βρεί την άκρη 🤣

Τότε βέβαια δεν υπήρχε σελίδα της εταιρείας τουλάχιστον σε αυτή την μορφή, οπότε εξελίχθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 6 months later...

Ε δε μου κάνει εντύπωση, το πλοίο είναι και φαίνεται αρχαιότατο, δεν είναι το δυνατό τους σημείο προκειμένου να το προβάλλουν έντονα. Αν είχαν κανένα πιο καινούριο, φαντάζομαι θα ήταν διαφορετική η προσέγγιση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...