Jump to content
Shipfriends

Mega Jet (IMO 9106106)


Neptune

Recommended Posts

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καλοριζικο και με το καλο να μας ξαναρθει.. Θα το παραλαβει αραγε ο καπτα Μακης Κοκκαλακης απο το JΕΤΟΝΕ που εχει ξανακανει εκει οταν δουλευε στην Αδριατικη? :rolleyes:

Edited by proud_ionian
tag
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνετε...Επειδή δεν τον γνωρίζω τον συγκεκριμένο πλοίαρχο , αν και μου είπαν το όνομά του παραλαμβάνοντα ,δεν το συγκράτησα.Έχω την εντύπωση πως εξωτερκά τουλάχιστον είναι ένα από τα ομορφότερα ταχύπλοα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νωρίτερα από ότι αρχικά εκτιμούσαν θα έρθει το πλοίο στην Ελλάδα.Μέσα στις επόμενες 15 μέρες θα έρθει στην πατρίδα μας.Το δε νέο του όνομα μάλλον πάει για Megajet.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.Κι εμένα με αφήνει πραγματικά ασυγκίνητο.Υπάρχουν τόσα ονόματα που μπορούν να είναι και "πιασάρικα" αλλά συνάμα και εύηχα.Ας όψετε που δεν εισακούστηκαν οι εισηγήσεις μας;):P:p

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με αποκλειστικες μου πληροφοριες :D το πλοιο ειναι δεμενο στο Algeciras οπου μαλλον θα παραδοθει στους νεους πλοιοκτητες του.

Η φωτο παρακατω απο το λιμανι της Tangier :D

post-23-128326972994_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι για τισ αποκλειστικές μας πληροφορίες φίλε Neptune.

Σύμφωνα με τις δικές μου η παραλαβή θα γίνει την Δευτέρα...

Οπότε μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα είναι στο πρώτο λιμάνι της χώρας...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι ακούγεται ότι θα έχει και προσέγγιση και στις Δυτικές Κυκλάδες, υπάρχει κάποια πληροφόρηση για αυτό.

Απο τις συμπληρωματικές δηλώσεις που αναρτήθηκαν σήμερα στο yen.gr στην α/α 52 δήλωση για το Ε/Γ-Ο/Γ BLUE DOLPHIL II Ν.Π 11061 ΑΝΤΜΙΡΑΛ Ν.Ε αναφέρει για αλλαγή ονόματος σε MEGA JET και δρομολόγιο ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΘΗΡΑ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΣΙΦΝΟΣ. Αρα επιβεβαιώνονται πλήρως οι πληροφορίες του LEFTERIS 68.Καλορίζικο & καλοτάξιδο νάναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν μας τα λέει καλά ο shipfriend από το Γιβραλτάρ... το πλοίο πέρασε σήμερα από εκεί με το νέο του όνομα (Mega Jet, σβήστηκε το παλιό αλλά δεν γράφτηκε το νέο στην πλώρη ακόμα) και προφανώς έρχεται καταδώ...

Οπότε όποιος έχει το διαβολικό εργαλείο μπορεί να το παρακολουθήσει και να μας ειδοποιήσει, ώστε να φορέσουμε τα καλά μας για την υποδοχή...εμείς οι φαν των ταχυπλόων;)

Link to comment
Share on other sites

Νηρεα προλαβαινεις να στειλεις τα ρουχα στο καθαριστηριο. Με τη βοηθεια του διαβολικου μηχανηματος (παραβαινοντας τις αρχες μου:eek:) ειδα το πλοιο να καθεται στο Algeciras σημερα το πρωι.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος o George. Ερχεται με 2 μηχανες (ισως δοκιμαστει και η τριτη στη διαδρομη) που σημαινει 20-25 κομβους ταχυτητα αναλογως. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...