Jump to content
Shipfriends

Κρήτη I (IMO 7814046)


Recommended Posts

  • Replies 475
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

παρά το χρονάκια του δεν παύει να είναι εντυπωσιακό πάντως. Τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε το καλοκαίρι που πέταξα για μερικά λεπτά γύρω όταν έφευγε για ημερήσιο :)
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
On 3/10/2022 at 6:47 PM, fourtounakis said:

Αυτό σημαίνει κάτι για το αδελφό του ;

 

On 5/16/2022 at 12:43 AM, Kaptennemo said:

Όποτε μάλλον το αδερφό του τέλος 

 

On 5/21/2022 at 12:14 AM, ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ said:

Άκουσα ότι δεν θα περάσει το 5χρονο survey.

On 5/21/2022 at 11:11 AM, Kaptennemo said:

Εγώ ακουω πολύ ότι το ναύλωσε η Levante για να διπλώσει το Σμύρνα στη γραμμή 

On 5/21/2022 at 11:16 AM, Annivas said:

Κι εγω άκουσα ότι θα περάσει κανονικά το survey του

2 hours ago, Alfa-Kampos said:

Εγώ άκουσα ότι το Κρήτη  2 δεν έχει χαρτιά  να κάνει διεθνείς πλους, ενώ το 1 εχει .Για αυτο το 1 θα ναυλώθει να διπλωσει το Σμυρνα.

2 hours ago, togias_k said:

Μισό λεπτό γιατί θα τρελαθουμε, το Κρήτη Ι δεν είναι να δέσει οριστικά καθώς δεν μπορεί να περασει τις επιθεωρήσεις ή εγώ δεν κατάλαβα καλά; Πως γίνεται τώρα να ναυλωθει;

 

1 hour ago, ngbyron said:

ξεκαθαρα βλεπουμε οτι αναπαραγουμε το εχω ακουσει κτλ. την κατασταση των πλοιων την ξερει καλυτερα η  εταιρεια και το τι χαρτια εχουν. οπως βλεπουμε λοιπον τα πλοια και τα δυο ταξιδευουν ακομα εναλαξ σε αυτη τη φαση και οπως ειναι τα οικονομικα και με δεδομενο οτι δεν περισευει πλοιο στην Αττικα αυτη τη στιγμη για αντικατασταση  τους (για την ΑΝΕΚ ουτε για αστειο η αντικατασταση) θα πανε πατεντα στη πατεντα οσο αντεξουν (θα θαψουν πολλα πλοια ακομα αν δεν αλλαξει  κατι στο επενδυτικο τοπιο)

για να εχουμε ολα τα ποστ μαζεμενα. καποιοι πονταραν και στο οτι μας τελειωσε και στο οτι ναυλωθηκε.:P

θα συμφωνησω με τον @ngbyron δεν περισσευει κανενα.

το εχουμε δει πολλες φορες. πεταει καποιος μια φολα και μεταδιδεται διογκουμενη σαν χιονοστοιβαδα

Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2022 at 10:45 AM, proud_ionian said:

ΑΝ ισχύει η φήμη για το Κρήτη Ι και δεν είναι βιρμανεζικος πύθωνας,B) ναυλωνεται για να διπλώσει το Σμύρνα ή για να το αντικαταστήσει μέχρι να ολοκληρωθεί η μετασκευή;

 

On 6/16/2022 at 4:16 PM, Alfa-Kampos said:

Ο πράκτορας της Σμύρνης υποστηρίζει ότι θα έχει πολλά γραμμικά μέτρα τα οποία μπορεί να εξυπηρετήσει το Σμύρνα μόνο του.Για να δούμε...

γιατι τελικα, η ιστορια περι ναυλωσης στη Levante, ηταν οντως βιρμανεζικος πύθωνας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 5 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...