Jump to content
Shipfriends

SSF Ania (IMO 9203605)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Μην με ρωτήσετε τι ξέρω γιατί ...απλά δεν ξέρω. Έχω παντως μία αίσθηση ότι μπορεί να το δουμε σύντομα εν δράσει και μάλιστα στα νερά μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει ναυλωθεί στο εξωτερικό

 

 

Μάλλον σε εταιρεία από την γείτονα χώρα εξ Ανατολάς (Τουρκία)

Για αυτη τη ναυλωση που λεει η Παναγια :) ετοιμαζεται.Θα κανει δρομολογια Τουρκια-Ισπανια

Link to comment
Share on other sites

Μ το ειπαν το πρωι ,μ το επιβεβαιωσε το φβ, το πλοιο φαινεται πως ναυλωθηκε απο την EKOL ,που εχει ναυλωσει και τα Qezbe και Paqize...να δουμε αν θα πιανει και Λαυριο οπως τα αλλα...  

 

υ.γ. λαικο προσκυνημα στο Λαυριο προβλεπω! :P

Link to comment
Share on other sites

Το πλοιο επεσε σημερα απο την δεξαμενη και εδεσε ξανα στο Περαμα. Εαν πανε ολα καλα με τις δοκιμες στο πλοιο θα φυγει μεσα στις επομενες δυο εβδομαδες. Οπως εμαθα σημερα στο πλοιο υπαρχει μια κατασχεση, αλλα δεν ξερω εαν ειναι απο τραπεζα ή καποιον αλλο πιστωτη του πλοιου!

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι φαίνεται, σύμφωνα με την ΕΛΥΔΝΑ, μετά το δεξαμενισμό, ρυμουλκούμενο, είχε επαφή με το ardenia (που βρίσκεται απέναντι; ) 

 

ΠΡΟΣΚΡΟΥΣΗ ΡΥΜΟΥΛΚΟΥΜΕΝΟΥ Φ/Γ "AYSHE" ΣΗΜ. ΜΑΛΤΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΘΟΡΜΙΣΗΣ ΣΕ ΑΓΚΥΡΟΒΟΛΗΜΕΝΟ Ε/Γ-Ο/Γ «ARDENIA» ΣΗΜ. ΚΥΠΡΟΥ. ΠΡΟΚΛΗΘΗΚΑΝ ΜΟΝΟ ΥΛΙΚΕΣ ΖΗΜΙΕΣ. ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΗΚΕ Ο ΑΠΟΠΛΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΛΟΙΩΝ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΕΩΣ ΒΕΒΑΙΩΤΙΚΟΥ  ΔΙΑΤΗΡΗΣΗΣ ΚΛΑΣΗΣ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας τωρα προς το εξωτικό Σαλαμανχαταν είδα οτι λασκαρουν τα σχοινιά σιγά σιγά . Για να δούμε και που θα παει στη Ράδα να το βγάλουμε και καμία φωτο ολόκληρο :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...