Jump to content
Shipfriends

Re: Δελτίο Τύπου


Recommended Posts

vbulletin3_logo_pb.gif

θα θέλαμε να γνωστοποιήσουμε στην κοινότητα που παρακολουθεί το forum μας την παρακάτω επιστολή που εστάλη με αφορμή την αναφορά του δικτυακού χώρου μας σε Δελτίο Τύπου Ελληνικής εταιρείας.

Εκ μέρους του administration team του Shipfriends.gr

Προς την ΝΕΛ ΑΕ

Κοινοποίηση: Ηellenic SeaWays AE

Αγαπητοί κύριοι,

Αναφορικά με το Δελτίο Τύπου της εταιρείας σας με ημερομηνία 30/07/07 θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε τα εξής:

Το shipfriends.gr είναι ένας ανεξάρτητος δικτυακός τόπος ανταλλαγής απόψεων για θέματα ναυτιλίας και καραβιών. Δημιουργήθηκε ως hobby από ανθρώπους που αγαπούν τη ναυτιλία και δεν έχει καμία απολύτως σχέση με οποιαδήποτε Ελληνική ή ξένη επιχείρηση. Ο δικτυακός τόπος shipfriends.gr σε καμία περίπτωση δεν αποδέχεται ή ενστερνίζεται τις εκφραζόμενες στον χώρο του προσωπικές απόψεις των μελών του.

Διαβάζοντας το προαναφερθέν Δελτίο Τύπου της εταιρείας σας, διαπιστώσαμε ότι προφανώς έγινε παρανόηση στο σχόλιο του χρήστη Neptune που παράθετετε. Η φράση "Που να γυρίσει και να σου βγάλει το μάτι παλιοκλέφτη?" δεν περιέχεται στο κείμενο του σχόλιου του ανωτέρω χρήστη αλλά στην γενική υπογραφή του, η οποία τοποθετείται αυτόματα κάτω από κάθε σχόλιό του.

Με σκοπό την αποφυγή οποιονδήποτε παρεξηγήσεων επί του θέματος αλλα και την διαφύλαξη της ανεξαρτησίας και της ουδετερότητας του δικτυακού τόπου shipfriends.gr, σας παρακαλάμε όπως προβείτε στην απαραίτητη διόρθωση της ανακοίνωσης σας.

Μετά τιμής

Η ομάδα των administrator του shipfriends.gr

Link to comment
Share on other sites

31/7/2007

ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ ΝΕΛ Α.Ε. 31/7/2007

ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΚΑΙ .... ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ

1. Η ΝΕΛ παραθέτει αυτούσιο το ηλεκτρονικό μήνυμα που έλαβε από το forum shipfriends.gr αλλά και από τον συγκεκριμένο χρήστη.

Προς την ΝΕΛ ΑΕ

Κοινοποίηση: Ηellenic SeaWays AE

Αγαπητοί κύριοι,

Αναφορικά με το Δελτίο Τύπου της εταιρείας σας με ημερομηνία 30/07/07 θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε τα εξής:

Το shipfriends.gr είναι ένας ανεξάρτητος δικτυακός τόπος ανταλλαγής απόψεων για θέματα ναυτιλίας και καραβιών. Δημιουργήθηκε ως hobby από ανθρώπους που αγαπούν τη ναυτιλία και δεν έχει καμία απολύτως σχέση με οποιαδήποτε Ελληνική ή ξένη επιχείρηση. Ο δικτυακός τόπος shipfriends.gr σε καμία περίπτωση δεν αποδέχεται ή ενστερνίζεται τις εκφραζόμενες στον χώρο του προσωπικές απόψεις των μελών του.

Διαβάζοντας το προαναφερθέν Δελτίο Τύπου της εταιρείας σας, διαπιστώσαμε ότι προφανώς έγινε παρανόηση στο σχόλιο του χρήστη Neptune που παράθετετε. Η φράση "Που να γυρίσει και να σου βγάλει το μάτι παλιοκλέφτη?" δεν περιέχεται στο κείμενο του σχόλιου του ανωτέρω χρήστη αλλά στην γενική υπογραφή του, η οποία τοποθετείται αυτόματα κάτω από κάθε σχόλιό του.

Με σκοπό την αποφυγή οποιονδήποτε παρεξηγήσεων επί του θέματος αλλα και την διαφύλαξη της ανεξαρτησίας και της ουδετερότητας του δικτυακού τόπου shipfriends.gr, σας παρακαλάμε όπως προβείτε στην απαραίτητη διόρθωση της ανακοίνωσης σας.

Μετά τιμής

Η ομάδα των administrator του shipfriends.gr

---------------------------------------------------------------------------------------------

Προς NEL LINES, www.marinews.gr

Καλησπερα,

Με το παρον θα ηθελα να σας παρακαλεσω αν υπαρχει η δυνατοτητα να

γινει καποια απαραιτητη τροποποιηση στην τελευταια ανακοινωση της

εταιριας σας στην

οποια υπαρχει αποσπασμα απο δημιοσιευση μου στην ιστοσελιδα

www.shipfriends.gr.

Αναφερεστε λοιπον στο σχολιο μου και στο τελος υπαρχει η φραση "Που να

γυρίσει και να σου βγάλει το μάτι παλιοκλέφτη.."

Θα ηθελα λοιπον να σας ενημερωσω οτι το παραπανω σχολιο δεν ειναι

συνεχεια της ερωτησης μου για τα οικονομικα αποτελεσματα της HELLENIC

SEAWAYS αλλα ειναι μερος της υπογραφης μου ως χρηστης της ιστοσελιδας.

Σαν υπογραφη καθε χρηστης ειναι ελευθερος να χρησιμοποιησει οτιδηποτε

επιθυμει σχετικο η ασχετο. Το συγκεκριμενο σχολιο μου αφορα καποια

κλοπη που εγινε και συγκεκριμενα την κλοπη της κεραιας του ραδιοφωνου

απο το αυτοκινητο μου. Απο την αγανακτηση μου λοιπον χρησιμοποιησα

αυτη τη φραση σαν υπογραφη. Η υπογραφη εμφανιζεται μετα απο καθε

δημοσιευση και αποτελει δυναμικο στοιχειο τις ιστοσελιδας. Δηλαδη καθε

φορα που αλλαζει καποιος χρηστης υπογραφη εμφανιζεται σε ολες του τις

δημοσιευσεις η καινουρια ενω φυσικα το σχολιο-δημοσιευση παραμενει το

ιδιο. Γι αυτο σας παρακαλω να αφαιρεθει απο την ανακοινωση σας η

συγκεκριμενη φραση. Για το σχολιο που εκανα φυσικα δε μπορω να σας πω

τιποτα μια και αναφερεστε ορθα και στο συντακτη και στην πηγη αλλα η

υπογραφη δεν εχει να κανει με τη συγκεκριμενη υποθεση. Αλλωστε η

εταιρια σας με τις σωστες κινησεις ως τωρα και με την δουλεια των

στελεχων της κερδιζει τις εντυπωσεις με το σπαθι της και δεν εχει

αναγκη απο τετοιου ειδους ,ας μου επιτραπει ο ορος, "πλαστα" σχολια.

Ελπιζω να γινει η απαραιτητη διορθωση στην ανακοινωση σας. Ευχαριστω πολυ

για το χρονο που διαθεσατε να διαβασετε την επιστολη μου

Χρηστης NEPTUNE απο το forum Shipfriends.gr

Πειραιας 30-7-2007

2. Μετά από τις ανωτέρω επισημάνσεις, για τις οποίες ευχαριστούμε τους φίλους από το forum και τον συγκεκριμένο χρήστη, η ΝΕΛ διευκρινίζει ότι στο Δελτίο Τύπου της με ημερομηνία 30.7.2007 η φράση «που να γυρίσει και να σου βγάλει το μάτι παλιοκλέφτη...» δεν περιέχεται στο κείμενο αλλά αποτελεί μέρος της υπογραφής του χρήστη και έχει τις ρίζες της σε άλλο περιστατικό.

3. Παρελείφθη από το Δελτίο Τύπου της ΝΕΛ με ημερομηνία 30.7.2007 και το ακόλουθο σχόλιο της εφημερίδας ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ σελίδα 66 αυτής:

«Με έπιασαν αυτές τις μέρες στον δρόμο μερικοί και μου είπαν: «Δεν πιστεύουμε να δώσετε την εφημερίδα σε κάνα λαμόγιο εφοπλιστή...». Η απάντηση: πρώτον, ΔΕΝ ΠΩΛΕΙΤΑΙ, το ξαναλέμε. Δεύτερον, ναι, και εμείς τους θεωρούμε όλους εκ των προτέρων λαμόγια... Εκτός και άν αποδειχθεί το αντίθετο! Οπότε δεν τραβάμε ζόρι να το παραδεχθούμε».

Πειραιεύς 31 Ιουλίου 2007

NEL Lines

Η Ανακοίνωση δημοσιεύεται στην ιστοσελίδα της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...