Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

και παλι πιστευω αν του αλλαζαν ωρα και εκανε μονα δρομολογια και πιο νωρις ισως ειχε κοσμο.και το φοιτητικο 20 ευρω ειναι δελεαρ.παντως και χανιωτες που ξερω και φιλους μου φοιτητες θα το θελανε΅Εκοψε και η ανεκ ολα τα πρωινα...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Παντως στο on-line συστημα κρατησεων της HSW δινει κανονικα δρομολογια του 5 τον Οκτωβριο για Χανιά, και μαλιστα με αλλαγμενες ωρες ωστε να φευγει 14:00 τις καθημερινές και 8.00 το πρωι το Σάββατο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο on-line συστημα κρατησεων της HSW δινει κανονικα δρομολογια του 5 τον Οκτωβριο για Χανιά, και μαλιστα με αλλαγμενες ωρες ωστε να φευγει 14:00 τις καθημερινές και 8.00 το πρωι το Σάββατο!!!!!!

Σωστός! :D

Ετσι θα πηγαίνει μέχρι 31/10, αρχίζοντας από τη Δευτέρα 3/10.

Κυριακή εώς Παρασκευή 14:00 από Πειραιά. Αφιξη 18:30 στα Χανιά. Αναχώρηση 19:00 με άφιξη 23:30.

Σάββατο γίνεται 08:00 με 12:30 και επιστροφή 13:00 με 17:30

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στον κόσμο του επενδύτη το σαββατοκύριακο που μας πέρασε ,διάβασα οτι η blue star θα ξανά έρθει στα Χανιά με το blue star 2 από τον Μάρτιο του 2006 ;) …και σας ρωτάω γιατί να κάνει κάτι τέτοιο αφού στα Χανιά ήταν πριν λίγο καιρό και έφυγε γιατί δεν είχε φορτηγά , έχει αλλάξει τίποτα από τότε και θέλει να ξαναδοκιμάσει ? με καλύτερες τιμές ίσως ?

Τα σχόλια δικά σας..

Link to comment
Share on other sites

Στον κόσμο του επενδύτη το σαββατοκύριακο που μας πέρασε ,διάβασα οτι η blue star θα ξανά έρθει στα Χανιά με το blue star 2 από τον Μάρτιο του 2006
Εγώ απλώς θέλω να επισημάνω ότι αυτή η είδηση ούτε αναμεταδόθηκε ευρέως (μόνο στο site της ΕΡΤ την είδα) , αλλά και ούτε διαψεύσθηκε από την εταιρεία. Και βεβαίως να τονίσω ότι μιλάει για το BS2 που τώρα είναι στα Δωδεκάνησα!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Απο σημερα το Πρεβελης στη θεση του Λισσος για Χανια, φανταζομαι πως τις ημερες αναχωρησης του Πρεβελης θα υπαρχει και υποστηριξη απο το Aegean Glory. Το Λισσος μεθορμησε στον ντοκ 3 αλλα αν θυμαμαι καλα εχει κανει ηδη την ετησια του ακινησια. Θα απασχοληθει σε κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 12/3 οι κρατησεις της ΑΝΕΚ στο site της δινουν εναλλαξ Πρεβελης και Βενιζελο για Χανια ενω για Ρεθυμνο το επομενο απο σημερα δρομολογιο ειναι στις....15/3..!!! Δηλαδη το Λισσος ειναι off μεχρι τοτε.Γιατι αραγε ??

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο που δοκίμασα εγώ και στο Openseas αλλά και στο σύστημα στη σελίδα της ΑΝΕΚ επιβεβαιώνω ότι το ΠΡΕΒΕΛΗΣ είναι στη θέση του ΛΙΣΣΟΣ στα δρομολόγια

Link to comment
Share on other sites

Το Πρεβελης έχει αρχίσει τη φόρτωση για Χανιά, πριν που πέρασα από το λιμάνι!! Το πρωί ήταν δεμένο εκεί που δένουν τα πλοία για Ρέθυμνο ενώ τώρα μεθόρμισε στη προβλήτα που φεύγουν για Χανιά

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το αυτοματοποιημένο τηλεφωνικό σύστημα του λιμεναρχείου, το ΛΙΣΣΟΣ έφτασε καθυστερημένο σήμερα το πρωί (κατά 1 ώρα τουλαχιστόν), να υποθέσουμε καμία μίνι βλάβη?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κοίταγα να βρω εισιτήρια για κάτι γνωστούς μου για Χανιά στις 20/04 (Μ. Πέμπτη) με επιστροφή στις 24/04!! Προς μεγάλη έκπληξη μου είπαν από το πρακτορείο ότι ήταν γεμάτο το HighSpeed 5 και τις δυο μέρες!! Το Ελ. Βενιζέλος είναι γεμάτος στις 20/04 και υπάρχουν μόνο στο πρωινό που θα κάνει το Λισσος!! Όσο για την επιστροφή υπήρχαν με το Ελ. Βενιζέλος μόνο οικονομική θέση!!

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί σου κάνει εντύπωση? Μ. Πέμπτη απόγευμα, Μ. Παρασκευή και Δευτέρα του Πάσχα τα εισιτήρια έχουν στερέψει σε όλες τις γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Αναχωρηση του Λισσος για Χανια σημερα στις 2145 περιπου. Περασα απεξω γυρω στο 5λεπτο πριν την αναχωρηση και προσπαθουσαν να χωρεσουν το τελευταιο φορτηγο, το πλοιο ομως αφησε εξω ΠΟΛΛΑ φορτηγα αποψε. Νομιζω σημερα δεν υπηρχε ρο-ρο και βλεπω ακομα απο το τελος Απριλιου να διαφαινεται κατι για το οποιο εχω εκφραστει και αλλου, οτι δηλαδη με την αποχωρηση του Απτερα και του Ετζιαν Σταρ τα φορτηγα της Κρητης θα εχουν μεγαλο προβλημα φετος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Σε (ολοσέλιδο) σημερινό δημοσίευμα της εφημερίδας "Χανιώτικα Νέα" (η πρώτη σε κυκλοφορία τοπική εφημερίδα στα Χανιά, εν γένει ιδιαίτερα έγκυρη) αναφέρονται, όχι μόνο η έναρξη των δρομολογίων του ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ στις 21 Ιουνίου (με ταυτόχρονη αντικατάσταση του HS5, το οποίο θα έχει ξεκινήσει από 16/3/07 το δρομολόγιο), αλλά και οι ώρες των δρομολογίων του!!! Ήτοι: Αναχώρηση από Πειραιά κάθε μέρα 16:00 και άφιξη 22:15 στη Σούδα, και αναχώρηση από εκεί 23:45 και επιστροφή στον Πειραιά 06:00.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...