Jump to content
Shipfriends

Fundy Rose (ΙΜΟ 9203916)


Recommended Posts

  • Replies 675
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

μαθαμε τελικα ποιος ειναι ακριβως ο λογος της ακινησιας αυτο το ΣΚ ?

 

οτι εχει καποια σχεση με την επικειμενη πωληση το υποθετουμε ολοι, αλλα ρωτω συγκεκριμενα γιατι επρεπε να δεσει.

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Και ποιο θα πηγαίνει? Θα έχουμε κάθε μέρα έκτακτα? Θα πρέπει να γκαζώσει και τα μεγάλα αλλά και το Patmos για να καλύπτουν αυτά το κενό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κόβω για αποχαιρετιστήριο από ότι κατάλαβα...Αλλά δεν μπορώ να πω και πιο πολλά κι ας με τρώει το χέρι μου ώρα να τα γράψω..


Άλλαξε το "ακούγεται" Valencay σε άλλο ρήμα... :(

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο τη Bay Ferries και την Καναδικη Κυβερνηση που τελικα το αγορασαν, τα τελευταια χρονια το εχουν σιγουρα... αγορασει: η Strintzis Ferries (την εποχη που θα επαιρνε το επτανησος ο μανουσης), η BC Ferries, η Golden Star (αυτοι ειχαν ετοιμο πληρωμα και πλανα μετασκευης) και ο Παναγιωτακης.
 
εχει δε δρομολογηθει σε ολες τις γραμμες, απο ριο-αντιρριο μεχρι πατρα ηγουμενιτσα κερκυρα τεργεστη και απο περαμα παλουκια μεχρι καστελοριζο.
 

με κινδυνο να γινω περισσοτερο γραφικος απο οσο ειμαι :) , να θυμισω τι εχει ακουστει για το Ιθακη τους τελευταιους 10 μηνες:

  • ραφηνα ανδρο τηνο μυκονο για την blue star
  • ραφηνα παρο ναξο για την blue star
  • ραφηνα ανδρο τηνο μυκονο για την golden star
  • ραφηνα ανδρο τηνο μυκονο για την kyklades fast (παναγιωτακης)
  • πειραια δυτικες κυκλαδες για την blue star
  • ραφηνα ικαροσαμια για την blue star
  • ραφηνα ικαροσαμια για την golden star
ωραια δημοσκοπηση/quiz θα ηταν.

 

 

η επομενη δημοσκοπηση θα ειναι που θα παει το blue star ιθακη φετος το καλοκαιρι :D

Link to comment
Share on other sites

παντως αξιζει οποος κατεβει να δει για τελευταιες φορες την μανουβρα στα λεμοναδικα κ απο χρονο εκτελεσης φονταρισματος κ πλαναρισματος του πλοιου με την μπαντα χωρις να σταματαει η κινηση του

Link to comment
Share on other sites

χειροφρενια κανονικη... B) 
την περασμενη Πεμπτη μου εκανε εντυπωση γιατι εγω δεν πολυπαρατηρω μανουβρες...αλλα αυτη πραγματι ηταν πολυ γρηγορη!

Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο 25/10 τελευταίο δρομολόγιο του πλοίου στη χώρα μας....Από Κυριακή αντικαθίσταται από το ΠΑΡΟΣ, το οποίο αντικαθίσταται από το ΠΑΤΜΟΣ (πρωινό Παροναξίας), το οποίο αντικαθίσταται από το BLUE STAR 1 σε Χίο Μυτιλήνη.

Edited by gpap2006
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολιες σημερα για το πλοιο κατα τη μανουβρα στο μεσα λιμανι της Τηνου (λογω βαρβατου νοτιά). Χρειαστηκε 2η προσπαθεια για να δεσει.

Βεβαια, ολα πηγαν καλα (μην ανησυχουν οι Καναδοι ;-))

Edited by csst9728
Link to comment
Share on other sites

Και μιας και το αποχαιρετούμε, θυμάται κανείς τα δρομολόγιά του και ώρες από Ραφήνα για Σύρο-Πάρο-Νάξο-Σαντορίνη; Κάποιος να μας ανατρέξει στο παρελθόν ίσως;

Link to comment
Share on other sites

Σωστά! Και επιστροφή για διανυκτέρευση 10 το βράδυ. Κάθε μέρα το ίδιο. Σ'εκείνο το καλοκαίρι είχε τύχει και σ'ένα μοναδικό απαγορευτικό στις αρχές Σεπτεμβρίου. :)

Link to comment
Share on other sites

Το ιθακη τοτε με το αιθριο χωρις εξωτερικα καθισματα,πολυ λιγα, χωρις εξωτερικο μπαρ με τα οβαλ ανοιγματα στογκαραζ, χωρις την ακαλαισθητη πισω μετασκευη και στη ραφηνα περιπου στις 11 το βραδυ επιστροφη θυμαια εγω

Link to comment
Share on other sites

Το ιθακη τοτε με το αιθριο χωρις εξωτερικα καθισματα,πολυ λιγα, χωρις εξωτερικο μπαρ με τα οβαλ ανοιγματα στογκαραζ, χωρις την ακαλαισθητη πισω μετασκευη

 

και με πιο κοντη τσιμινιερα.

 

1_bsi.JPG

 

νομιζω οτι αρχες νοεμβριου ειχε μετακομισει στον πειραια, στη γραμμη της  παροναξιας

Link to comment
Share on other sites

Θα ρίξει αυλαία θριαμβευτικά με 8-9 μποφόρ...Τελικά όσο κι αν τα βαπόρια είναι λαμαρίνες πάντα είναι δύσκολος ο αποχωρισμός ειδικά όταν το έχεις συνδέσει με καλές στιγμές της ζωής σου.Θα έχω να θυμάμαι αμέτρητα όμορφα ταξίδια κυρίως για Μύκονο. Το ευχαριστούμε...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...