Jump to content
Shipfriends

Ν. Καζαντζάκης (IMO 7215161)


Recommended Posts

Νομίζω κάνεις λάθος με τα σαλόνια. Δεν είχε 3 αλλά 2 στο πίσω μέρος του κάτω και του μεσαίου καταστρώματος. 

Το κόντρα γέφυρα είχε λειτουργήσει στην αρχή για λίγο. Έχω και μια φωτογραφία με κάποιον να κάθεται εκεί, αν θέλετε να την βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 6 ώρες, ο Λέστρομος είπε:

Νομίζω κάνεις λάθος με τα σαλόνια. Δεν είχε 3 αλλά 2 στο πίσω μέρος του κάτω και του μεσαίου καταστρώματος. 

Το κόντρα γέφυρα είχε λειτουργήσει στην αρχή για λίγο. Έχω και μια φωτογραφία με κάποιον να κάθεται εκεί, αν θέλετε να την βάλω.

ηταν  και πανω πλωρα απο τις λεμβους της α θεσης αυτο το θυμαμαι καλα . γιατην κοντρα γεφυρα ημουν 5 οταν ηρθε στη γραμμη  . οσο εχω καθαρες μνημες απο το πλοιο  ηταν κλειστη.  το θυμαμαι σε ενα ημερισιο  το 2000 που ανεβηκα λιγο πανω και ηταν στιβαγμενες  πλαστικες καρεκλες . 

Εαν θεκλεις ανεβασε τη φωτο πολυ θα ηθελα να το δω να ταξιδεψω στο 2000  

Edited by ngbyron
Link to comment
Share on other sites

To σαλονι της Α θεσης ηταν και περιπου 20 ποντους πιο ψηλο απο το υπολοιπες ενδιαιτησεις του ιδιου καταστρωματος  και ηταν ορατο απο εξω καθως εκανε ενα <σκαλοπατι> αυτο ηταν προικα απο την ιαπωνια που προφανως ο χωρος ειχε αλλη χρηση.Θυμαμαι ακομα οτι αν και μετασκευη του 1990 δεν ειχε spingler στους εσωτερικους χωρους

Link to comment
Share on other sites

και στο καταστρωμα  το εξωτερικο πανω απο το σαλονι υπηρχε το σκαλοπατακι το θυμηθηκα καθαρα τωρα που το ειπες. νομιζω τοτι  spingel ηταν και ο λογος που το 2000 μετα το σαμινα εμειναν εκτος σχεδον ολα τα ακτοπλοικα της εποχης μαζι και αυτο με το αδελφο του . αντικατασταθηκε τοτε απο το πασιαφαη με αναχωριση στις 2 το μεσημερι απο πειραια δεβν θυμαμαι απο το ηρακλειο την ωρα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...