Jump to content
Shipfriends

Δεν ήμουνα εγώ, για αεροπλάνα.


Recommended Posts

Παρουσίασα τη σύγκριση μεταξύ εισιτηρίων της BLUE STAR και του Αγούδημου, ως απάντηση στην εξιδανικευμένη αντίστοιχη παρουσίαση-σύγκριση προηγουμένου ποστ...και ναι, όσο και αν φαντάζει μεγάλο το ποσοστό εξοικονόμησης είναι, θέλετε δεν θέλετε, 135%, στη blue δίνεις 40 στους άλλους 94...επιλέγει ο καθένας αυτό που τον συμφέρει ...αντ' αυτού, για τη Σάμο, αν δεν κάνω λάθος το πιο οικονομικό εισιτήριο είναι τώρα του αγούδημου με 25 ευρώ, ως προσφορά...τα συμπεράσματα από τις συγκρίσεις δικά σας...και επειδή φαίνεται ότι δεν έγινα σαφής για τα κριτήρια που εγώ θέτω σε μία μετακίνηση: να το πούμε απλά, για να μην έχουμε και παρεξηγήσεις: γρήγορα (όχι άλλο + 15 ώρες), οικονομικά, με άνεση και ασφάλεια...Και επειδή καλό είναι να ψάχνουμε τη δουλειά για το συμφέρον μας...Γι'αυτό και φρόντισα η επιστροφή μου από Σάμο να είναι με αεροπλάνο (aegean) με 34 ευρώ και άσε τους άλλους να πιάνουν κουβέντα με το πλήρωμα των πλοίων, για να περάσουν οι ρημαδιασμένες ώρες του ευχάριστου, άνετου και ασφαλούς ταξιδιού τους...

Edited by proud_ionian
tag
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 518
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

... και άσε τους άλλους να πιάνουν κουβέντα με το πλήρωμα των πλοίων, για να περάσουν οι ρημαδιασμένες ώρες του ευχάριστου, άνετου και ασφαλούς ταξιδιού τους...

Αγαπητέ History: Λίγο υπερβολική έκφραση ίσως, όταν μιλάμε για καράβια και θαλασσινά ταξίδια?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το πάω λίγο παρακάτω και θα πω ότι η έκφραση αυτή είναι υπερβολική (αν όχι άτοπη) μέσα σε αυτό το φόρουμ γενικότερα...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καθίστε, γιατί θα τρελαθούμε. Γράφω ένα ολόκληρο ποστ και απομονώνει κάποιος μία λέξη, που χαρακτηρίζεται υπερβολική. Να το αντιστρέψω λίγο; Δηλαδή ένα ταξίδι 15+ δεν το βλέπετε υπερβολικό; Δεν μιλάω για ανθρώπους που είναι ναυτικοί, οδηγοί φορτηγών ή τρελαμένοι (με την καλή έννοια) με τη θάλασσα και τα πλοία. Μιλάω για τους συνήθεις ταξιδιώτες, του καλοκαιριού, συγγνώμη δηλαδή που οι άνθρωποι δεν ταξιδεύουν το χειμώνα για τα νησιά, επειδή δεν τους το επιτρέπουν οι επαγγελματικές τους υποχρεώσεις ή η τσέπη τους. Αυτοί όλοι, λοιπόν, θα πρέπει να το απολαμβάνουν το ταξίδι πέραν της μισής μέρας (πάνω από 12 και πολλές φορές πάνω και από 15 ώρες). Όλοι αυτοί είναι υπερβολικοί, ανυπόμονοι, σπαστικοί, ξενέρωτοι, παράλογοι, γραφικοί, ψωνάρες, που μπαφιάζουν με το ταξίδι των τόσων πολλών ωρών και χαρακτηρίζουν τις ώρες ατελείωτες και ρημαδιασμένες...

Link to comment
Share on other sites

Oχι φιλε history δεν ειναι υπερβολικοί, ανυπόμονοι, σπαστικοί, ξενέρωτοι, παράλογοι, γραφικοί, ψωνάρες, που μπαφιάζουν με το ταξίδι των τόσων πολλών ωρών και χαρακτηρίζουν τις ώρες ατελείωτες και ρημαδιασμένες αλλα μη ξεχνας οτι αυτο συμβαινει 2-3 φορες το καλοκαιρι και σε βαρβατη κινηση.Ενα πλοιο που κανει 11 ωρες να παει στο Βαθυ της Σαμου και αφου περναει απο 4 λιμανια πριν ειναι φυσικο επομενο να εχει και μια καθυστερηση οταν θα πρεπει να ξεφορτωσει για παραδειγμα 900 επιβατες και 130 αυτοκινητα και 150 μηχανες και να περιμενει να ξεκοτσαρουν και 3-5 φορτηγα μονο στην Ικαρια.Μα οποιο πλοιο και να μπει την καθυστερηση αυτη θα την εχει .Μη ξεχνας οτι το BS στο δρομολογιο της Παροναξιας εχει πανω απο 45 λεπτα οταν εχει κινηση.Ετσι λοιπον δεν νομιζω οτι με δυο ωρες νωριτερα που θα φτασει θα ειναι μεσα στη τρελλη χαρα ο επιβατης οταν θα εχει στρειμωχτει σαν τις σαρδελες για να παει με το γρηγορο επειδη θα το εχουν διαλεξει και αλλοι επιβατες για αυτο το λογο...........:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί όλοι, λοιπόν, θα πρέπει να το απολαμβάνουν το ταξίδι πέραν της μισής μέρας (πάνω από 12 και πολλές φορές πάνω και από 15 ώρες). Όλοι αυτοί είναι υπερβολικοί, ανυπόμονοι, σπαστικοί, ξενέρωτοι, παράλογοι, γραφικοί, ψωνάρες, που μπαφιάζουν με το ταξίδι των τόσων πολλών ωρών και χαρακτηρίζουν τις ώρες ατελείωτες και ρημαδιασμένες...

Φίλε history είμαι σίγουρος ότι βρίσκεσαι και έσυ μέσα σε αυτούς που το θαλασσινό ταξίδι και μάλιστα των τόσων ωρών δεν είναι και το καλύτερο τους.

Αλλα επειδή σε αυτό το forum οι περισσότεροι την έχουμε τη τρέλα μας με τα πλοία δεν θα βρείς συμπαράσταση σε αυτό το θέμα όπως και έμεις οι καραβολατρούλιδες(που λέει και μια ψυχή) δεν βρίσκουμε συμπαράσταση απο τους εκτός forum εντός εισαγωγικών άσχετους με τα πλοία και τη θάλλασσα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτά τα ψευτοδιλλήματα έχουν σαν στόχο να αποπροσανατολίσουν το επιβατηγό κοινό:o

Τι πάει να πεί συμβατικό. ταχύπλοο ή αεροπλάνο?

Είτε με τον Πήγασο πας...είτε με το Highspeed...είτε με την Aegean...πάλι στην τσέπη του Λασκαρίδη θα καταλήξουν τα λεφτά:D

Τέρμα αυτά! Ούτε με συμβατικό, ούτε με ταχύπλοο, αλλά ούτε και με αεροπλάνο!

Ο νέος, σύγχρονος, οικολογικός και οικονομικός τρόπος είναι ένας και μοναδικός!

Στις Κυκλάδες κολυμπώντας :D ...κι άσε τους ακτοπλόους να κουρεύονται:o

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό και φρόντισα η επιστροφή μου από Σάμο να είναι με αεροπλάνο (aegean) με 34 ευρώ και άσε τους άλλους να πιάνουν κουβέντα με το πλήρωμα των πλοίων, για να περάσουν οι ρημαδιασμένες ώρες του ευχάριστου, άνετου και ασφαλούς ταξιδιού τους...

Φίλε μου την καλύτερη κίνηση έκανες ασυζητητί.Διότι θα έμπαινες στο βαπόρι θα μανούριαζες και θα σταύρωνες κανέναν χριστιανό από το πλήρωμα μέχρι να φτάσεις Σάμο ο οποίος δεν θα σου έφταιγε σε τίποτα.:o

Εάν δε πλήρωνες κι άλλα 34 και πήγαινες με αεροπλάνο θα έκανες την ιδεώδη κίνηση.

Πήγαινε εσύ λοιπόν με το αεροπλάνο κι άσε εμάς να πηγαίνουμε με τα παλιοκάραβα,να αναγκαζόμαστε να πιάσουμε κουβέντα με το πλήρωμα ώστε να περάσουν ειρωνικά όπως είπες οι ώρες του άνετου και ασφαλούς ταξιδιού.:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου την καλύτερη κίνηση έκανες ασυζητητί.Διότι θα έμπαινες στο βαπόρι θα μανούριαζες και θα σταύρωνες κανέναν χριστιανό από το πλήρωμα μέχρι να φτάσεις Σάμο ο οποίος δεν θα σου έφταιγε σε τίποτα.:D

Πες τα φιλε EARL. Μακρυα τετοιοι επιβατες, γιατι αν ταξιδευουν τετοιοι τυποι ..........

Link to comment
Share on other sites

Αεροπόρος θα γενώ στη γη να μην αγγίζω νάμαι ψηλά στον ουρανό τα σύννεφα να σχίζω:o

μη βαρατε τα αεροπλανα, ειναι πηγη εμπνευσης.:D

παιδια δεν ειναι κατακριτεο να προτιμα καποιος το αεροπλανο και οχι το πλοιο. το περιεργο ειναι να προσπαθει να πεισει καποιους που, για δικους του λογους ο καθενας, ψηφιζουν δαγκωτο πλοιο. ειναι σα να γραφτεις σε κανενα φορουμ "Γαυρων" και να προσπαθεις να του πεισεις οτι πρεπει να γινουν βαζελοι.

εχω ταξιδεψει παρα πολλες φορες με αεροπλανο. εχω κανει απο ταξιδια 20 ωρων (αστραλια), μεχρι σαββατοκυριακο στην κεφαλονια. ναι κυριοι, αντι να κατεβω απο αθηνα στην πατρα και να παρω το κεφαλονια, αμαρτησα και πηγα στο Ελ Βενιζελος και πηγα με Olympic Airways (δεν ειχε γινει Airlines ακομη).

το αεροπλανο μου αερεσει, θεωρω οτι η ολη φαση του αεροδρομιου εχει αλλη μαγεια, αλλα η πρωτη προτιμηση μου παραμενει "σταθερα και αταλαντευτα" (που θα ελεγε και ο αναστας λαλιωτης) το ταξιδι με βαπορι.

για το θεμα βλαβων και καθυστερησεων δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να ανοιξουμε κουβεντα. οι τακτικοι των αεροπλανων, θα εχουν πολλα να μας διηγηθουν, απο τις all time classic καθυστερησεις της Ολυμπιακης, μεχρι μικροβλαβες σε εταιρειες charter, που περιμενουν το ανταλλακτικο 2 μερες να ερθει απο Λονδινο στην Αθηνα. Αφηστε τις καιρικες συνθηκες, κατι προσγειωσεις με δυνατους πλευρικους ανεμους, με το αεροπλανο να χοροπηδα σαν φουσκωτο στο τσικνια.

τωρα για το θεμα της ασφαλειας (safety), απο τη στιγμη που μπαινουμε σε ΙΧ και ταξιδευουμε στις εθνικες οδους, οπου σκοτωνονται καπου 2.000 καθε χρονο (και αλλοι τοσοι αναπηροι), ειναι ανεκδοτο να φοβομαστε μια πτηση με αεροπλανο ή ενα ταξιδι με ενα σχετικα παλιο πλοιο.

Link to comment
Share on other sites

990 eurw? prits. mourloi....

egw eimai karabolatrhs kai me balan k moderator. h alh8eia einai oti ta3ideuw toulaxiston mia fora thn ebdomada me aeroplano.... alla panta 8esh para8yro kai panta na xazeuw ta istioploika, krouazieroploia, forthga kai oti allo paei ston kalo tou dromo....

maresei na ta3ideuw. kai an myrizei 8alassa kai malista ellhnikh......

.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να ξεκαθαρίσουμε τα αυτονόητα. Καμία μα καμία πρόθεση δεν έχω να αλλάξω τη γνώμη κανενός, να τον πείσω για την ορθότητα της δικής μου άποψης. Ούτως ή άλλως, είμαι ένας άσχετος, απλός, ευκαιριακός ταξιώτης. Ποσώς, λοιπόν, με ενδιαφέρει να βρω συμπαράσταση απέναντι στη γνώμη μου ή αναγνώριση, για να μην το πω και διαφορετικά και χαρακτηρισθώ και χυδαίος. Ένα το κρατούμενο. Μέσα από μία σύγκριση τιμών και άλλων παραμέτρων και κριτηρίων απλώς παρουσίασα την επιλογή μου να ταξιδέψω με αεροπλάνο. Δεν ζήτησα να συμμεριστείτε την επιλογή μου, αλλά δεν περίμενα και να χαρακτηρισθώ υπερβολικός, άτοπος, άκαιρος και γω δεν ξέρω τι άλλο, επειδή εξέφρασα μία διαφορετική άποψη από την καθεστηκυία. θα περίμενα από ανθρώπους που αρέσκονται σε θαλασσινά ταξίδια πιο ανοιχτούς ορίζοντες να είναι πιο ανοιχτόμυαλοι...Αντ'αυτού είδα κάτι εκφράσεις του τύπου ¨μακρυά τέτοιοι επιβάτες...", λες και είμαι κανένας αιρετικός που θα πρέπει να τον ρίξουμε στην πυρά, ή για την περίπτωση, στη θάλασσα. συγγνώμη, αν δεν κάνω λάθος, μέχρι στιγμής για να ταξιδέψεις με ένα πλοίο χρειάζεται να καταβάλλεις το αντίτιμο του εισιτηρίου. Μήπως προστέθηκε κάποιο ειδικό τεστ ναυτικών γνώσεων, που πρέπει να περάσεις, για να σου επιτραπεί η επιβίβαση στο πλοίο, αφού μάλιστα θα πρέπει να συμπλήρωσεις και υπεύθυνη δήλωση ότι ανεξαρτήτως της διάρκειας και των συνθηκών του ταξιδιού θα πρέπει να περιφέρεσαι στο πλοίο με ένα διαρκές χαμόγελο και να αισθάνεσαι από τους πλέον τυχερούς ανθρώπους, επειδή ταξιδεύεις; Αν είναι έτσι, μάλλον οι ναυτιλιακές εταιρείες θα κλείσουν εν μία νυκτί, αφού οι εφοπλιστές προχωρήσουν σε ομαδική αυτοκτονία. Γιατί δεν νομίζω ότι οι λάτρεις των ταξιδιών, αν πάρουμε τον αριθμό των μελών σ΄αυτό το φορούμ είναι δεν είναι 350, αρκούν, για να επιβιώσουν οι ναυτιλιακές εταιρείες. Επομένως, ας είμαστε περισσότερο προσεκτικοί στις διατυπώσεις μας και ας μην προβαίνουμε σε αφορισμούς του στυλ ¨μακρυά τέτοιοι μανουριασμένοι, αγχωμένοι, ξενέρωτοι, απαιτητικοί, ψωνισμένοι επιβάτες...¨Συγγνώμη που διετάραξα τα γαλήνια νερά του φόρουμ εκφράζοντας μία διαφορετική άποψη. Δεν πρόκειται να σας απασχολήσουν άλλη φορά τέτοιες ανεπίτρεπτες, προβοκατόρικες θέσεις ενός τέτοιου παρείσακτου μέλους. Καλό καλοκαίρι και καλά ταξίδια σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

:D

θα περίμενα από ανθρώπους που αρέσκονται σε θαλασσινά ταξίδια πιο ανοιχτούς ορίζοντες να είναι πιο ανοιχτόμυαλοι... .

Φίλοι shipfriends επιτέλους και ένας άνθρωπος που έβαλε τα πράγματα στη θέση τους. Θα συμφωνήσω με τον φίλο history και μάλιστα θα υπερθεματίσω προτείνοντας σας να μετονομαστεί το forum σε:

ship-train-airplane-busfriends.gr !!! ( yes, yes, yes )

Ετσι πιστευώ θα διευρύνουμε τους ορίζοντες μας και θα ασχοληθούμε και

με άλλα θέματα. Π.Χ. ''Σήμερα το Εξπρές θεσσαλονίκη μπήκε στο Σταθμό Λαρίσης στις 11:45 σφυρίζοντας τρείς φορές'' ή ''Τα καινούργια AIR BUS θα

βαφτούν κόκκινα με κίτρινες λωρίδες και στο φουγάρο τους θα έχουν την Μόνα Λίζα'' !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

θα καλέσω τα μέλη να ηρεμήσουν και να απομακρυνθούν από την ανταλλαγή ιδεών με σκοπό την κατακραυγή και υποστήριξη ιδεών με ακραίους τρόπους.

Το forum είναι χώρος ελευθερων απόψεων και επιτρέπονται όσο αυτές εκφράζονται με σεβασμό στα θέματα λειτουργίας.

Ας λείψουν οι συσχετισμοί και οι ακραίες γνώμες, και ας συνεχίσει ο καθένας να εκφράζει την γνώμη του για την θεματολογία του τίτλου.

Αν η θεματολογία ξεφύγει πάλι, τότε θα αναγκαστούμε να πάρουμε μετρα εναντίον του θέματος αυτού αλλα και των υπερβαλλόντων μέλλων.

Και μια υπενθύμιση για νέα και παλιά μέλη

Link to comment
Share on other sites

τωρα για το θεμα της ασφαλειας (safety), απο τη στιγμη που μπαινουμε σε ΙΧ και ταξιδευουμε στις εθνικες οδους, οπου σκοτωνονται καπου 2.000 καθε χρονο (και αλλοι τοσοι αναπηροι), ειναι ανεκδοτο να φοβομαστε μια πτηση με αεροπλανο ή ενα ταξιδι με ενα σχετικα παλιο πλοιο.
Και προς επίρρωσιν των λεγομένων του proud...δείτε και
:eek:...(το γέλιο δικαιολογείται εκ του αποτελέσματος:o)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το πώ και ας φάω ξύλο ;)

Yδροπλάνο Λαύριο-Μύκονος μπικικίνια 80 , και 30'

HighSpeed 2 VIP class Ραφήνα-Μύκονος μπικικίνια 69,50 , και 2 ώρες 30'

Εφόσον η ναύλωση ελικοπτέρου για Μύκονο είναι αρκετά ακριβότερη εξακριβωμένα :D ο κύριος εχω-πολλα-λεφτα-αλλα-δεν-ειμαι-και-abramovich

ίσως προτιμήσει το υδροπλάνο για τις διακοπές του παρέα με την Lady of Mykonos

Εσείς πως το βλέπετε? Απαντήσεις όπως "ο Θεολόγος δεν σ'αρέσει?" και "τρεχα γράψου στο airliners.gr προδότη" δεν λαμβάνονται υπόψιν.

Link to comment
Share on other sites

Yδροπλάνο Λαύριο-Μύκονος μπικικίνια 80 , και 30'

Προσυπογράφω ανεπιφύλακτα ... και πιστεύω ότι είναι πολύ πρακτικό … ειδικά, όταν βιάζεσαι να φθάσεις στο Super Paradise... :D

ΥΓ. Σκέψου τώρα να "βγάζει και φίδια ο Τσικνιάς" ;)

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω το ζήτημα να λάβει δημοψηφισματικό χαρακτήρα. Δηλώνω εκ των προτέρων ότι εκτός της παιδιόθεν κτηθείσης ιδιότητος του shipfriend είμαι και κάτοχος τριών frequent flyers' cards οπότε μην θεωρείτε δεδομένη την ψήφο μου ;).

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η ναύλωση ελικοπτέρου για Μύκονο είναι αρκετά ακριβότερη εξακριβωμένα :D ο κύριος εχω-πολλα-λεφτα-αλλα-δεν-ειμαι-και-abramovich

ίσως προτιμήσει το υδροπλάνο

kai egw mazi sou. oi wres twn,omws, den boleuoun....

alla tipota pia meta tis 8? :P

Link to comment
Share on other sites

;)...ΜΕ ΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΎΩ (ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ)...:D

Νομίζω φίλοι shipfriends ότι αυτό το thread δεν θα έπρεπε να συμπεριλαμβάνεται σε αυτό το forum, η τουλάχιστον όχι με αυτόν τον τιτλο. Φαντάζομαι οτι όλοι οι συμμετέχοντες σε αυτό το forum είμαστε καραβολάτρες, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ οτι υπάρχουν καραβολάτρες που αρκούνται στο να μαζεύουν καρτ-ποστάλ από κάθε είδους πλεούμενο, αλλά τους αρέσει να ταξιδεύουν με άλλα μέσα.

Εδώ βέβαια θα πρέπει να ομολογήσω οτι και εγώ αν θα έπρεπε να φύγω από την Αθήνα Σάββατο πρωί για μια φωτογράφηση στις 12.00 στην Πάρο, και μετά να είμαι στις 18.00 στην Αθήνα για άλλη δουλειά, οχι μόνο υδροπλάνο, οχι αεροπλάνο, μέχρι και ...ΜΕΤΡΟ θα χρησιμοποιούσα (αν υπήρχε γραμμή και έκανε τον λιγότερο χρόνο).

Αλλά εδώ δεν έχουμε να κάνουμε με δουλειά, όπου το τι ''μου αρέσει'' έρχεται σε δεύτερη μοίρα. Εδώ έχω να κάνω με το κέφι μου, που σημαίνει οτι αν μπορούσα να δραπετεύσω μια εβδομάδα από την δουλειά για να πάω π.χ. στην Κάλυμνο, όχι μόνο θα πήγαινα με καράβι αλλά θα διάλεγα και αυτό που θα έπιανε στα περισσότερα ενδιάμεσα νησιά για να απολαύσω λιμάνια, προσεγγίσεις, μανούβρες, τους γλάρους, την ίδια την θάλασσα εντέλει, χωρίς να με νοιάζει καθόλου μα καθόλου ο χρόνος. ( Είμαι λοξός :D , τι να κάνουμε?)

Τελειώνω έπαναλαμβάνοντας πως προσωπική μου γνώμη είναι οτι αυτό το thread δεν έχει θέση στο συγκεκριμένο forum, στην περίπτωση όμως που συνεχίσει να υφίσταται, θα πρότεινα προς αποφυγή άσκοπων αντιπαραθέσεων την μετονομασία του π.χ. σε ''Μέσα Μαζικής Μεταφοράς - Συγκρίσεις, κρίσεις, σχόλια.''

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενα δικιο οτι ειναι λιγακι οξυμωρο σε θαλασσο-καραβολατρικο φορουμ να τιθεται θεμα προτιμησης σε μεσο ταξιδιου. Ειναι σα να ανοιξεις ενα thread σε ενα φορουμ για gay αντρες, που να εχει θεμα αν τους αρεσουν οι ξανθιες η οι μελαχροινες:D Απο την αλλη ομως υπαρχουν και μελη σαν τον history που προσπαθουν να μας πεισουν για τα αντιθετα απο αυτα που πιστευουμε, ας τους δωσουμε το δικαιωμα να προσπαθησουν;) , παντα μεσα στα πλαισια οσων αναφερει παραπανω ο r2d2. Η τελικη αποφαση οπως και να εχει το πραγμα, ειναι των ιθυνοντων. Προς το παρον θα μετονομασω αλληγορικα το παρον θεμα, δανειζομενος το γνωστο τραγουδι του Βασιλη Καζουλη.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είχα ακούσει πριν καιρό στο Ηράκλειο γι'αυτά αλλά τίποτα συγκεκριμένο.Καλό ακούγεται...Πάντως το καλύτερο θα είναι να δημιουργηθεί και η δεύτερη γραμμή παραγωγής Hoverwing στη χώρα μας.Kαι αν ακόμα η χώρα μας αναλάβει την κατασκευή,του μικρότερου Airfish,για ολόκληρη την Ευρώπη ακόμη καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Nick ευχαριστώ για την απάντηση σου. Σίγουρα είναι πολύ πιο εύστοχος ο νέος τίτλος του thread. Συμφωνώ με αυτά που λες και ''απελθέτω απ' εμού'' οποιαδήποτε απόπειρα λογοκρισίας οιουδήποτε προσώπου. :(

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα γιατί υπάρχει τόσος ντόρος για τα αεροπλάνα.

Να τί έκανε μιά εταιρία σε κάποιον που την εκθίαζε :(

Πέρα από την πλάκα και εγώ δηλώνω shipfriend, με προτίμηση στα συμβατικά.

Αλλά όποτε ο χρόνος πιέζει και τα οικονομικά το επιτρέπουν χρησιμοποιώ και αεροπλάνο (χαζεύω και τα πλοία από κάτω όπως και άλλοι συνforumίτες).

Σε συνέχεια του παραπάνω, να ζητήσω και εγώ να μου στείλει ο καπτα-Μάκης την συνταγή για τις πατάτες φούρνου?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...