Jump to content
Shipfriends

Σύμη (ΙΜΟ 7236165)


Recommended Posts

52 minutes ago, polmyt said:

Οι φωτογραφιες του σαν ΜΑΡΙΑ σπανιζουν ,οποτε ας το δουμε εν πλω καπου στο Σαρωνικο.

Επειδη εκεινα τα χρονια ειχα ταξιδεψει και με το Μαρια και με το Κατερινα θυμαμαι οτι οι επιβατες στο πανω ντεκ ανεβαιναν απο κλιμακοστασιο που περναγε μεσα απο τις τσιμινερες,ειναι ορατο και στην φωτο

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 288
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Μια φορα εχω ταξιδεψει κι εγω απο Πειρεα για Αιγινα σαν οχηματαγωγο ηταν το 75 νομιζω ημουν πολυ μικρος για να θυμαμαι κι αλλη μια παλι σαν Μαρια αλλα μετα την αλλαγη σαν αμιγως επιβατηγο πριν ακομα γινει Ευτηχια μαλλον το 78 απο Ερμιονη για Αιγινα.Απο πιο πλοιο ειναι βγαλμενη η φωτογραφια και που ;

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, miko mission said:

 θυμαμαι οτι οι επιβατες στο πανω ντεκ ανεβαιναν απο κλιμακοστασιο που περναγε μεσα απο τις τσιμινερες,ειναι ορατο και στην φωτο

 

Πως και δεν υπηρχει γκρινια που περναγε μεσα απο την τσιμινιερα η σκαλα.Φανταζομαι θα ειχε και φασαρια και περιεργη ατμοσφαιρα οταν περναγες απο εκεινο το σημειο

33 minutes ago, aegina said:

.Απο πιο πλοιο ειναι βγαλμενη η φωτογραφια και που ;

Δεν εχω απαντηση. Το slide ειναι αγορασμενο και δεν εχει καποια πληροφορια

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Το Σύμη ήρθε σήμερα ρυμουλκούμενο στη μικρή δεξαμενή του Βασιλειάδη. Ακούγεται έντονα ότι μέσα στο Μάιο θα αντικαταστήσει για λίγες ημέρες το Άγιος Νεκτάριος Αίγινας στη γραμμή της Αίγινας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Λόγω σοβαρής μηχανικής βλάβης το πλοίο παραμένει δεμένο στο λιμάνι του Αγίου Κωνσταντίνου από τις 6 Ιουλίου. Λογικά μέσα στην άλλη εβδομάδα θα είναι έτοιμο για να επιστρέψει στα δρομολόγια του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Ας το θυμηθουμε στην ενδιαμεση μορφη του σαν επιβατικο δεμενο με πλαγιοδετηση στις Σπετσες τη δεκαετια του 80.

Πρεπει να ειναι και απο τις ελαχιστες περιπτωσεις ferry που μετασκευαστικε σε επιβατικο και στη συνεχεια ξαναεγινε ferry ,αλλαζοντας μαλιστα τοσο πολυ τη μορφη του

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
13 hours ago, Petros P said:

Με αυτό τι γίνεται?Θα ανέβει και αυτό Σποράδες ή θα έχουμε καμιά επιστροφή στο παρελθόν?

απο ΑΝΕΣ μου απάντησαν οτι θα ανέβει κανονικά Αγιο Κωνσταντίνο

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...