Jump to content
Shipfriends

Καλή Ανάσταση


Recommended Posts

Εκ μέρους όλων των συντελεστών αυτού του site, σας ευχόμαστε Καλή Aνάσταση με υγεία και ευτυχία για εσάς, τις οικογένειες και όλα τα αγαπημένα σας πρόσωπα καθώς και... πλεούμενα!

"Ας έρθει η Ανάσταση του Κυριου σαν σωσίβια λέμβος των ψυχών από την θάλασσα των προκλήσεων"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 355
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Να ευχηθώ και εγώ με τη σειρά μου Καλό Πάσχα, με υγεία και ευτυχία σε όλους!

Κουράγιο σε όσους μείνουν στις πόλεις, καλά ταξίδια σε όσους φύγουμε!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους τους συν-ταξιδιώτες, και του χρόνου να είμαστε καλά να κάτσουμε περισσότερο στα χωριά μας :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Οι Shipfriends εύχονται σε όλους Καλό Πάσχα, με υγεία και κάθε χαρά.

Αν καταφέρνουμε να είμαστε τέτοιες εορταστικές μέρες,

κοντά στη θάλασσα και τα καράβια,

ένας λόγος ευτυχίας ακόμη.

shipfriendsju8.jpg

Edited by c3po
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα παντως, την Κυριακη του Πασχα θα παω στην εισοδο της Βαρβακειου απο Αθηνας και θα προβω σε καταθεση στεφανου για τα σφαγιασθεντα -ελληνικα τε και βουλγαρικα- αμνοεριφια του Πασχα:D:D. Καλοχωνευτα, ειναι η ευχη μου για το Πασχα λοιπον:P!

Link to comment
Share on other sites

Καλο Πασχα και καλη Ανασταση στους σιπφρεντς και τους οικειους τους.

Καλες επιστροφες στους εκδρομεις με καθε μεσο.

Edited by GA FANS
Link to comment
Share on other sites

Αντε να τελειωσει η νηστεια γιατι εχω καταντησει να ονειρευομαι σουβλιστα αρνια στον υπνο μου...:eek::DΚαλη ανασταση σε ολους παιδια,και του χρονου να μαστε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Μην ακούω για νηστεία! Μην ακούω για νηστεία γιατί θα ξεχάσω τις ευχές που θέλω να σας πω:mad::mad::mad:

Αφενώς δεν την ασπάζομαι με τίποτα και την θεωρώ κάτι ανούσιο (προσωπική καθαρά άποψη) αφεταίρου το στομάχι μου παίζει βιολοντσέλο τις τελευταίες μέρες. Ποια η ουσία να νηστεύεις μέχρι το μεγάλο Σάββατο και μετά την Ανάσταση να γυρνάς, να σκίζεσαι στα κοψίδια και να καταλήγεις στο νοσοκομείο με ευξημένη χοληστερίνη δεν το έχω καταλάβει αλλά τες πα.

Όπως και να έχει Καλό Πάσχα σε όλους, καραβολατρούληδες και μη, και χρόνια πολλά σε μένα (και τους συνονόματούς βεβαίως βεβαίως) που η γιορτή μου μεταφέρθηκε στις 28 (με αποτέλεσμα να έχω εισπράξει ευχές από τις 23 που είναι κανονικά) και δεν ξέρουν πότε να μου ευχηθούν:P

Link to comment
Share on other sites

...αφεταίρου το στομάχι μου παίζει βιολοντσέλο τις τελευταίες μέρες. Ποια η ουσία να νηστεύεις μέχρι το μεγάλο Σάββατο και μετά την Ανάσταση να γυρνάς, να σκίζεσαι στα κοψίδια και να καταλήγεις στο νοσοκομείο με ευξημένη χοληστερίνη ...

Όχι, μετά την Ανάσταση να μην φας κοψίδια, να περιοριστείς σε μαγειρίτσα και ένα κόκκκινο αυγό ώστε να ασφαλώς αποφύγεις Νοσοκομεία και εντατικολόγους :D. Έτσι εγένετο ανέκαθεν (επί 40ήμερης αυστηράς νηστείας και βάλε) και ο κόσμος τα πήγαινε μιά χαρά. Τώρα μέχρι την Κυριακή των Βαϊων τρώμε ανεξέλεγκτα, κάνουμε διακοπή Μ. Δευτέρα με Μ. Σάββατο και μετά ξανά μανά. Εμ δεν γίνεται έτσι δουλειά :rolleyes:.

Πολλά τα Έτη σε νηστεύσαντες και μη νηστεύσαντες και σε πιστεύοντες και μη πιστεύοντες, και προσοχή στους δρόμους. Ο οίνος (και η ρακή και το τσίπουρο και το ούζο και όλα τα αλκοολούχα εν γένει) ευφραίνουν καρδίαν Ανθρώπων αλλά ταυτοχρόνως αναστέλλουν τις αναστολές. Οπότε, προσοχή....

Link to comment
Share on other sites

Οι Shipfriends εύχονται σε όλους Καλό Πάσχα, με υγεία και κάθε χαρά.

Αν καταφέρνουμε να είμαστε τέτοιες εορταστικές μέρες,

κοντά στη θάλασσα και τα καράβια,

ένας λόγος ευτυχίας ακόμη.

shipfriendsju8.jpg

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΑΠΟ ΤΟ SAMOS PORT

ΠΑΣΧΑ 2008 ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΠΑΝΑΓΙΑ ΣΟΥΜΕΛΑ ΕΣΩΣΕ ΤΑ ΠΡΟΣΧΗΜΑΤΑ

post-878-128326974248_thumb.jpg

post-878-128326974251_thumb.jpg

post-878-128326974253_thumb.jpg

post-878-128326974255_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...