Jump to content
Shipfriends

Horizon (IMO 7203637)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Νεα αισθητικη πινελια οι κοκκινες γραμμες στην αρχη και στο τελος του europeanseways.com

Αυτο που δεν μου αρεσει καθολου ειναι το ονομα στην πρυμη που ειναι απιστευτα κακογραμμενο.Τοσα λεφτα για μπογιες δωσανε ας το φτιαξουν κι αυτο να ειναι λιγο ομορφο

Οπως το βλεπω παντως βεμενο κοκκινο και μπλε ειναι λες και το εχει παρει η ομαδα του Πανιωνιου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οπως το βλεπω παντως βεμενο κοκκινο και μπλε ειναι λες και το εχει παρει η ομαδα του Πανιωνιου :lol:

Η οικογένεια Αρκουμάνη είναι γνωστή για τα κυανέρυθρα αισθήματα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Το εσωτερικό είναι σε αντιστοιχία άραγε?

Προσωπικα δεν εχω μπει ποτε μεσα για να το δω.Αυτο ομως που εχω ακουσει ειναι πως οι χωροι του ειναι απλα υποφερτοι για ενα βαπορι που ταξιδευει ουσιαστικα 3-4 μηνες το χρονο.Οπως και να χει δεν μπορω να φανταστω οτι θα εχει χειροτερους χωρους απο τα πλοια που ανταγωνιζεται

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω ακούσει ότι οι χώροι του δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που σε προϊδεάζει το εξωτερικό του. ΠΡΟΣΟΧΗ: Δεν λέω ότι είναι ΣΟΥΠΕΡΦΑΣΤ αλλά αν μου τα έχουν μεταφέρει σωστά η ανακαίνιση που του έγινε πριν κάποια χρόνια το έχει κάνει αρκετά ανώτερο από τα άλλα της γραμμής. Και δεν μπορώ να φανταστώ και πόσο χειρότερο μπορεί να είναι από διάφορα άλλα του εσωτερικού.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οι εργασιες προχωρανε με εντατικους ρυθμους.Το Σαββατο που περασα ειχε αρκετο κοσμο και δουλευε στο πλοιο.

Και μια φωτο του πλοιου τραβηγμενη απο το Περαμα

gallery_1819_169_542418.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όι πλοιοκτήτες του θέλουν να φύγει αύριο το βαπόρι μιας και κατεβαίνει το BRDGE αλλά έχει ακόμη δουλειές ανοιχτές και δεν γνωρίζω αν προλάβει. Πάντως αν δεν φύγει αύριο σίγουρα μέσα στην εβδομάδα θα την κάνει.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μηπως ειναι κατω στην Λιβυη ως πλοιο του ερυθρου σταυρου? Ειδα το παρακατω βιντεο πριν λιγες μερες και στην περιγραφη μου φαινεται οτι ειναι προσφατο και οχι παλιο.

edit: οντως ειναι κατω,εχει δωσει στιγμα στο aislive σημερα το ξημερωμα.

Edited by NHSOS XIOS
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μετά από τέσσερις μήνες παραμονής του στην Λιβύη, όπου ταξίδευε ανάμεσα Τρίπολης και Βεγγάζης κυρίως, το πλοίο επιστρέφει από ότι φαίνεται στα παλιά του δρομολόγια.

Αυτήν την ώρα στα δυτικά της Ζακύνθου, με προορισμό το Δυρράχιο στην Αλβανία.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Έχουμε κανένα νέο για το βαπόρι ???

Το είδα σήμερα στο naviearmatori, σε φωτογραφία δεμένο στον λιμενοβραχίονα του Μπάρι, και αναζητώντας κατόπιν στοιχεία του στο AIS, είδα ότι τελευταία φορά που ταξίδεψε ήταν πριν ενάμισι μήνα περίπου, στις 16 Μαρτίου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Σε κακιστη κατασταση το πλοιο βρισκεται στο λιμανι του Μπαρι. Ετοιμαζεται για ενα ταξιδι προς Δυραχιο τις επομενες μερες. Προβλεψη? Ηταν η τελευταια του χρονια.!

Link to comment
Share on other sites

Καθε σεπτεμβριο η προβλεψη ειναι ι ιδια ... Το βαπορακι ομως καθε καλοκαιρι μας διαψευδει .. Γνωμη μου πως θα συνεχισουμε να το θαυμαζουμε (για τους φιλους του πλοιου) για καποια χρονια ακομα. Εξωτερικα ξεγελαει.. Μεσα κρατιεται μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τη δευτερα ο βαπορας εκανε ξανα ταξιδι στη γνωριμη γραμμη του μετα απο πολυ καιρο! :) Το ιδιο και αποψε,βεβαια στο συστημα τουλαχιστον δεν τον εμφανιζει για καμια απο τις επομενες μερες.Θα περιοριστει στα 2 πηγαινε-ελα συνολικα για ξεμουδιασμα? :ph34r:

Edited by MILTIADIS
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...