Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

On 5/28/2021 at 5:17 AM, wysiwid said:

Χθες τα κατεβασε   ....

Σε σχετικό μου email για κρατηση:

"Τα συγκεκριμένα δρομολόγια έχουν κλείσει για πωλήσεις καθώς αναμένεται πιθανή ακύρωση της γραμμής ή τροποποίηση της.

Θεωρώ ότι από την επόμενη εβδομάδα θα γνωρίζουμε περισσότερες λεπτομέρειες για την τελική έκβαση των δρομολογίων."

Edited by sherman
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
On 6/1/2021 at 2:05 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Πιθανόν να κάνει δρομολόγια από Μαντούδι για Σποράδες το Superruner Jet

Ναι Φίλε μου, τα ξαναανέβασε τα δρομολόγια , άλλαξε μαλιστα στο σύστημα την ενδειξη ΚΥΜ ( Κυμάσι ) σε ΜΤΙ ( Μαντουδι ) ισως γιαυτο τα κατέβασε τις προάλλες. Αυτο που δεν εχω μαθει ακομη ειναι αν θα έχει δικο της κιόσκι στο λιμάνι και αν τα ΚΤΕΛ ΕΥΒΟΙΑΣ θα εχουν λεωφορείο με ανταπόκριση για το πλοίο...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 6/28/2021 at 4:08 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Μετά από 7,5 μήνες παραμονής στο Πέραμα, το Flying Dolphin Erato πραγματοποίησε δοκιμαστικό τη Παρασκευή 25 Ιουνίου και αναμένεται να δρομολογηθεί στις Σποράδες από τις αρχές Ιουλίου.

 

On 6/28/2021 at 4:12 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Νομίζω πως όχι. Έχω ακούσει ως επιπλέον πλοίο. Και από τη στιγμή θα αργήσει να ανεβεί το Flying Cat 5, νομίζω ότι θα ισχύει αυτό.

Γνωρίζουμε τελικά πότε θα ανέβει το F/D Erato στις Σποράδες???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πέρα από τη μηχανική βλάβη του Flying Cat 3, εγώ είχα κάποιους ενδοιασμούς ότι θα άφηναν μόνο δυο ταχύπλοα στο Σαρωνικό  

On 5/30/2021 at 11:27 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Εγώ πάντως πιστεύω ότι εάν ανέβει το Flying Cat 5 στις Σποράδες, θα δούμε το Flying Cat 3 να μπαίνει στο Σαρωνικό.:ph34r:

 

Link to comment
Share on other sites

  

On 6/28/2021 at 6:32 PM, wysiwid said:

Ναι σωστά έτσι ακριβώς. θα μείνουν και τα δυο δελφίνια, το ενα θα φεύγει πρωί απο Βόλο και το άλλο απο Αλόννησο. Μακάρι να δοκίμαζαν προσεγγίσεις και σε Τρίκερι και Πευκί.

Με το ξεκίνημα του Flying Dolphin Erato, το Flying Dolphin Venus I θα κάνει πρωινό δρομολόγιο από το Βόλο προς τις Σποράδες και το μεσημέρι από τα νησιά, ενώ το Flying Dolphin Erato θα κάνει πρωινό από τα νησιά και το μεσημέρι από το Βόλο προς τα νησιά.

Link to comment
Share on other sites

Σκόπελο εχει ανεβασει το νησί λες και ειναι σεζον απο παλια! Αν ειχε και καλυτερη τιμη ιχ απο Θεσσαλονίκη θα ειχε αντιστοιχα σαν του Μαντουδίου που ανεβαινει . Το δε champion jet 1 νομιζω οτι δεν εμφανιζει καθυστερησεις και μακαρι να το αφησουν και τον Αυγουστο

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι γύρω στους 600 επιβάτες ανά δρομολόγιο δεν είναι άσχημα . Δεν ξέρω όμως αν βγαίνει το Μαντούδι. Με τα νούμερα που έδωσαν ανά δρομολόγιο είναι γύρω στα 180 άτομα και με αρκετά χαμηλές τιμές οπότε αμφιβάλλω αν χωρίς την επιδότηση θα το κρατούσαν μέσα στο δρομολόγιο . Ίσως του χρόνου να ήταν καλύτερα να δοκιμάσουν από Βόλο εναλλάξ με Θεσσαλονίκη . Πιστεύω θα είχε καλύτερες πληρότητες...Επίσης για την αυριανή αναχώρηση από Θεσσαλονίκη έχει διαθέσιμη μόνο platinum που σημαίνει ότι είναι σχεδόν φουλ . Κάπου είχα διαβάσει είτε εδώ είτε στο fb ότι είχαν γίνει κάποιες αλλαγές στο εσωτερικό του πλοίου ισχύει ; Αν ναι μήπως έχουμε καμία φωτογραφίαq

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το Μαντουδι ,ειναι οτι το πλοιο φευγει νωρις.Ειναι τρομερα δυσκολο τουλαχιστον για τους Αθηναιους,που ειναι και η πλειοψηφια των επιβατων απο Μαντουδι, να το προλαβουν

Ακομα και στις 16.30 που φευγει καποιες μερες ,σημαινει οτι πρεπει να εχεις φυγει απο την Αθηνα τουλαχιστον στις 14.00.Με μια αναχωρηση λιγο πιο αργα ,σιγουρα θα πηγαινε και το Μαντουδι καλυτερα 

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω η δυναμική θα φανει οταν ανακοινώσουν μια χρονια δρομολόγια απο τον Δεκέμβρη .. ηδη τα 35-40  ιχ που παιρνει μονο απο Σκοπελο σημερα ειναι επιτυχία γιατι η Ανες ειχε ανοικτά πλάνα μηνες τωρα … ( αριστερα για τσαμπιον ) δεξια το εξπρες σκιαθος 

 

5EC62DB5-2961-4C35-8971-FE89776F534B.jpeg

Edited by wysiwid
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λογω της φωτιας στη Β.Ευβοια τα πλοια της ΑΝΕΣ σημερα πηγανε στο Πηλι αντι για το Μαντουδι.To CHAMPION JET 1 προλαβε προφανως και πηγε κανονικα Μαντουδι

Link to comment
Share on other sites

To έδεσε με δεξιόστροφη μανούβρα ο καπετάνιος , αντί αριστερόστροφη που κάνει ο Αχιλλέας .

Περιμένουν αρκετά αμάξια για να φύγουν και κάποια πούλμαν .

Το απόγευμα θα έλθει ο Πρωτέας .

Δεν ξέρω τι θα κάνει η Ση Τζετ

anes 1.jpg

anes 2.jpg

Edited by bas
Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν όλα στην Κύμη . 

Φάνηκε και το τεράστιο μέγεθος του λιμανιού που μπορεί αυτή την στιγμή να εξυπηρετήσει ταυτόχρονα 4 πλοία τουλάχιστον .

Δυστυχώς η φαγωμάρα στην Κύμη και οι εμμονές των Σκυριανών , να μην μπει άλλο πλοίο στο νησί ή τουλάχιστον να μην κάνουν κάποια συνεργασία , δεν επιτρέπει πολύ πιο άνετη εξυπηρέτηση του κόσμου σε σχέση με το Μαντούδι , αλλά και να υπάρχει εύκολη πρόσβαση από την Θεσσαλονίκη στην Σκύρο .

 

anes 3.jpg

anes 4.jpg

σεατζετ1.jpg

σεατζετ2.jpg

σεατζετ3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...