Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

δεν ξερω αλλα αμφιβαλω αν όντως μελος του πληρωματος εδειρε καποιον!

απο την αλλη εχει καταντησει αϊδια το ολο θεμα στην πατρα με τους λαθρομεταναστες...και κανεις δεν κανει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 818
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

Δεν γνωρίζω αν φεύγει για την πόλη που κοσμεί το Κεφαλονιά ή αν κάνει δοκιμαστικό, αλλά αυτή την στιγμή είναι έξω από την Αίγινα με κατεύθυνση Α-ΝΑ, αλλά με σχετικά μικρή (?) ταχύτητα (απεταξάμην το AIS και δεν το ανοίγω να δώ με πόσο :confused:).

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο να φεύγει για την πρωτεύουσα της Αχαΐας διότι:

Από 17/02/08 το Λευκά Όρη στη γραμμή της Βενετίας στη θέση του Κρήτη Ι

Όσο για τη μικρή ταχύτητα, το πιθανότερο είναι ότι μετά από επισκευή πρέπει να κάνουν το “running in” (κάτι σαν το στρώσιμο της μηχανής στο αυτοκίνητο, όταν αγοράζεις ένα καινούργιο αυτοκίνητο).

Να και μια φωτογραφία όταν πέρναγε έξω από το Πειραιά γύρω στις 17:00

post-54-128326972536_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Δεν είδα κάτι τέτοιο, μάλλον κάτι πρέπει να φτιάξανε κάποιες κλειδώσεις και βάψανε τα σημεία που εφάπτεται η άγκυρα στο πλοίο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εγω τελικα να το εμπιστευτω για το ταξιδι μου στη Βενετια ;

τον ΣΟΦΟ τον γνωριζω ,αυτο ομως δεν ....

μηπως να επιστρεψω με Μινοαν ,θελω τα φωτα σας!please

Link to comment
Share on other sites

Έγω πρόσφατα που ταξίδεψα μου άρεσε ιδιαίτερα το πλοίο.Καταρχήν εντυπωσιάστηκα από τους πολλούς χώρους που έχει μιας και όταν το κοιτάς εξωτερικά δεν σε προιδεάζει για κάτι τέτοιο.

Οι καμπίνες του ήταν πολύ καλές τα καταστρώματα υπέροχα και σίγουρα είναι μία πολύ καλή επιλογή.

Σίγουρα ο ΙΚΑΡΟΣ των Μινωικών έχει πιο πολυτελείς και περισσότερους χωρους αλλά και το ΛΕΥΚΑ ΟΡΗ δεν υστερεί καθόλου από τα στανταρτς των πλοιων της Αδριατικής.

Και συν τοις άλλοις μαζί με το αδελφό του ΣΟΦΟΚΛΗ ΒΕΝΙΖΕΛΟ είναι τα πιο καλοτάξιδα πλοία της Αδριατικής.

Βέβαια αν γνωρίζεις τον ΣΟΦΟ τότε οι διαφορές που θα έχουν δεν πρέπει να είναι και σημαντικές οπότε έχεις μια ιδέα.

Edited by Earl Granville
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ενα απο τα πιο ομορφα πλοια της Αδριατικης.Ταξιδεψα μαζι του το καλοκαιρι για βενετια.Εχω μπει σε ολα τα πλοια της Βενετιας αλλα το πιο απολαυστικο ταξιδι μου το εκανα με αυτο(δεν λεω οτι τα αλλα δεν ειναι καλα).Ανετες καμπινες,σαλονια απλα παντου,καλοταξιδο και βαπορι με ολη την σημασια της λεξης.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...