Jump to content
Shipfriends

Αριάδνη (ΙΜΟ 9135262)


Recommended Posts

Αν δεν κάνω κάποιο σοβαρό λάθος έχει ναυλωθεί από την Algerie Ferries και πρέπει να έχει μπει στην θέση του BADJI MOKHTAR III το οποίο έχει έρθει Ελευσίνα.

Η ναύλωση της Αριάδνης είναι μικρής διάρκειας μέχρι να ξαναγυρίσει στα δρομολόγια του το BADJI MOKHTAR III τέλος Απριλίου.

Edited by Nick the Greek
Quote
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Σωστός είσαι. Απ' ό,τι βλέπω δεν αντικαθιστά το Badji Mokhtar III (αυτό έχει ήδη γίνει από το El Djazair II) αλλά προστίθεται σαν έξτρα πλοίο στη γραμμή πιθανώς λόγω εορτών και μετακίνησης Αλγερινών αδειούχων.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Diagoras said:

Σωστός είσαι. Απ' ό,τι βλέπω δεν αντικαθιστά το Badji Mokhtar III (αυτό έχει ήδη γίνει από το El Djazair II) αλλά προστίθεται σαν έξτρα πλοίο στη γραμμή πιθανώς λόγω εορτών και μετακίνησης Αλγερινών αδειούχων.

Νομίζω όμως ότι το πλοίο El Djazair II βάση χωρητικότητας και μεγέθους είναι αρκετά μικρότερο του BADJI MOKHTAR III για να το αντικαταστήσει πλήρως είναι και αυτός ένας λόγος που έγινε η κίνηση να ναυλωθεί η Αριάδνη. 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @Kostas18gr η Αριαδνάρα μας έστειλε όλους αδιάβαστους, κάνει και Marseille-Oran (στα χνάρια του Έλυρος😁) άρα μάλλον θα κάνει rotation σε πολλές γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι το είδα και εγώ εχτές και μου έκανε εντύπωση.

Άρα αυτόν τον 1μιση μήνα που θα είναι ναυλωμένο εκεί θα περάσει από όλη την Αλγερία σχεδόν 😝 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...