Jump to content
Shipfriends

European Express (IMO 7355272)


Recommended Posts

Και δια στόματος Απόστολου Α' σήμερα: μίσθωση με option αγοράς σε ένα χρόνο.Πειραιάς-Χίος-Μυτιλήνη-Λήμνος-Θεσσαλονίκη-Καβάλα τα σχέδια για τα δρομολόγια.Αλλά βλέπουν και τις μεγάλες άγονες που χηρεύουν μήνες τώρα,όταν τις βγάλουν για διαγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 802
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τη ναύλωση για ένα χρόνο την καταλαβαίνω. Ας είναι και για δύο χρόνια. Αλλά το option αγοράς τί το θέλουν. Δηλαδη του χρόνου θα αγοράσουν βαπόρι 37 ετών?

Link to comment
Share on other sites

Για το πιο ομορφο ειναι υποκειμενικο.Εγω προτιμω το ΜΥΤΙΛΗΝΗ εξωτερικα τουλαχιστον.:)

Πιο γρηγορο απο το ΜΥΤΙΛΗΝΗ τουλαχιστον νομιζω οτι δεν ειναι.Μετα τις ιστοριες με το στραφολο νομιζω οτι δεν πηγε ποτε πανω απο 17-17.5 μιλια

Σίγουρα ,αυτά είναι γούστα πάντως εμένα μου κάνει ένα κλίκ παραπάνω σε ομορφιά από το μυτιλήνη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και σήμερα από το πρωί το πλοίο πραγματοποιεί δοκιμαστικόB):cool:B)

Δεν αργεί η ώρα που θα ξεκινήσει δρομολόγια, αν όλα βέβαια πάνε καλά...:o

Link to comment
Share on other sites

Νεο δοκιμαστικο εκανε σημερα.Εφτασε στο υψος των Μεθανων και τωρα μολις επεστρεψε στη ραδα.

Απο ταχυτητα που ειδα στο AIS εφτασε μεχρι 21 μιλια πραγμα που σημαινει οτι λογικα τα 18-19 τα εχει σε συνθηκες κανονικου ταξιδιου.

Link to comment
Share on other sites

Bλέπω ότι αυτή τη στιγμή εκτελεί και νέο δοκιμαστικό, έπιασε μάλιστα και τα 22,1 μιλάκια!

ΒΡΟΥΜ ΒΡΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΜ!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι είμαι off topic:D αλλά δεν κρατιέμαι!!!ιδού το υπερντουπερ-μπαριζο-τάνκερ!:D

post-1959-128326995713_thumb.jpg

Να ευχηθώ καλούς δρόμους στο european,(άντε και στο επόμενο δοκιμαστικό να πιάσει τα 24!!) και καλά ταξίδια σε μας!:)

Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα εχω μεινει εκπληκτος απο την ταχυτητα του.Ειχα την εντυπωση οτι πανω απο 16-17 μιλια δεν μπορει να παει πλεον αλλα μαλλον με διαψευδει

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά :).

Και τα ...αναπάντεχα μιλάκια του :), και τα δοκιμαστικούλια του :), ακόμα ακόμα και ο ανεφοδιασμός του από την Βασούλα :).

Για το μέλλον του γνωρίζουμε τίποτα (εκτός βέβαια των φημών περί ΝΕΛ, που εξακολουθούν πεισματικά να παραμένουν ως ...φήμες) ??? Για που άραγε προετοιμάζεται το παπόρι ??? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια οτι χθες που ηταν στην ραδα ελειπε η μια αγκυρα ? Ξερουμε τιποτα ?

Την αγκυρουλα την αφησε στο νεο μολο Δραπετσωνας την ημερα που εφευγε για την ραδα πιθανον τωρα που γυρισε να την βρουν και να την φορεσει παλι πραγμα συνιθισμενο στις ναυπηγοεπισκευαστικες ζωνες.

Οι φημες δεν ειναι φημες το πλοιο εχει κλεισει στην Νελ για ενα χρονο... ναυλωση

Link to comment
Share on other sites

Θα μου άρεσε ιδιαίτερα να το δω προς Σάμο -δεν μπορώ να πω, εξαιρετικό πλοίο το "Νήσος Μύκονος" αλλά ούτε την γραμμή καλύπτει το καλοκαίρι ούτε με ενθουσιάζει η προοπτική τόσων ωρών σε κάθισμα. Αλλά φαντάζομαι ότι η ΝΕΛ έχει και άλλες τρύπες να γεμίσει...

Υπάρχει καμιά πληροφορία για την κατάσταση των εσωτερικών χώρων; Θα γίνει καμιά μικρή ανακαίνιση ή λόγω ναύλωσης θα ταξιδέψει όπως είναι;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και θαερθει και στα νερα του Β.Α Αιγαιου ας το δουμε σε δυο παλιοτερες φωτογραφιες σαν MILLENIUM EXPRESS

Η πρωτη στο Νεο Μολο

post-15-128326995902_thumb.jpg

Και η δευτερη απο δεξαμενισμο του

post-15-128326995897_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δρόμο παίρνει δρόμο αφήνει...που πάει;;;;;;;;καινούριο δοκιμαστικό υποθέτω;το ζάλισαν το παπόρο, πέρα δώθε!:)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, και όταν το έγραφα το σκεφτόμουν αλλά από την άλλη τι...;;;;;και δεν έχουν βάλει και προορισμό στο ais να μας διαφωτίσουν!!:D ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...