Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ακούστηκε πως με τον ερχομό τον aero σαρωνικο την επόμενη δρομολογιακή περίοδο του 2023 ίσως δούμε κάποιες μεταξύ μικροαλλαγές στα δρομολόγια των ταχύπλοων της εταιρίας(fc3,fc4,hs4,Hellenic Highspeed ) για να δούμε αν τον ερχόμενο χειμώνα επιβεβαιωθούν 

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση μπορεί να έχει η δρομολόγηση των Aero με τα HS4, του Hellenic Highspeed και του FC 3? Η μόνη επίδραση που μπορεί να έχει να είναι στο FC 4, που δουλεύει στο Σαρωνικό. Και σε αυτό αυτό πολύ αμφιβάλλω εάν θα υπάρξει κάποια επίδραση 

Link to comment
Share on other sites

H μόνη διαφορά που θα υπάρξει ειναι πως θα μείνει λογικά το 17,που έχουν επισκευασει και ανακαινησει.Ενω όλα τα άλλα θα μπούν στο χρονοντούλαπο της ιστορίας ή θα πωληθούν αλλού για εκδρομικα?

Edited by Petros P
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το έθεσα σωστά , με το hs4 καμία σχέση(εχεις δίκιο )αλλά  επειδή τα Aero έχουν λίγο μεγαλύτερο πρωτόκολλο από τα δελφίνια ακούστηκε πως ίσως μπει στον Σαρωνικο το Flyingcat 3 που έχει λίγο μικρότερο πρωτόκολλο από το Flyingcat 4 όπως το 2018 και κάποιο εκ των Flyingcat 4 ή Hellenic Highspeed να το δούμε στο Ηρακλειο και το άλλο στην Ραφηνα 

Ούτε με το Hellenic Highspeed

Edited by cyclades_shipping
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγώ πριν κάνα μήνα από το κύκλο της ΑΝΕΚ ειχα ακούσει κάτι για τον ερχομό ενός Ιάπωνα.Φήμες ψέμματα,το αναφέρω τώρα μήπως δέσει το παζλ..

Link to comment
Share on other sites

Από πληροφορίες που έχω ακούγετε ότι το ίδρυμα Ευγενίδη θα πάρει πλοίο εγ/ογ το ίδιο ακούγεται και για τον super mario ότι ψάχνει πλοίο για της δυτικές εγ/ογ και έχει ταξιδέψει σε πολλές χώρες.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό η ΑΝΜΕΖ πρέπει με κάποιο τρόπο να θωρακιστεί γιατί την βλέπω εκτός αν δεν κάνει κάποια κίνηση…

Και αν μας διαβάζουν ας φέρει κάποιος πίσω το Northern Adventure. Ελληνικής κατασκευής που δεν ταξίδεψε ποτέ σε ελληνικά νερά τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο λιμάνι ακούγεται τις τελευταίες μέρες πως το SUPERSTAR θα πάει δυτικές από την επόμενη σεζόν, μιας και σε μας θα έρθει το ANDROS QUEEN. Τώρα αν ισχύσει αυτό, θα φανεί.... 😉

Link to comment
Share on other sites

@rafina-lines  αν ισχύει πάντα το σενάριο αυτό γνωρίζεις αν   η seajets θα αποχωρήσει ξανά από την Ραφήνα η θα μείνει με κάποιο ταχυπλοο ; 
 

ρωταω λόγω του deal που είχε γίνει ανάμεσα στις δυο εταιρίες 

 

Edited by cyclades_shipping
Link to comment
Share on other sites

Όχι, @cyclades_shipping, η SEAJETS δεν αποχωρεί από τη Ραφήνα, θα είναι με ταχύπλοα. Και μάλιστα μπορεί να επιστρέψει και στην πρωινή ζώνη που φέτος δεν είναι (με ταχύπλοο και πάλι). Νομίζω το χειμώνα θα φανούν πολλά...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το επόμενο καλοκαίρι απέχουμε αρκετά. Ίσως με το SuperStar να διεκδικήσει την άγονη των Δυτικών αν και να πω την αλήθεια δε θέλω να γίνει κάτι τέτοιο μιας και μετά θα είναι μονοπώλιο στις Δυτικές. Με τόσα ταχύπλοα πάντως μπορεί να εξυπηρετήσει όποια γραμμή θέλει. Αν ισχύει ότι λόγω της έλευσης του Andros Queen στη Ραφήνα θα πάει το SuperStar σε άλλη γραμμή φαίνεται να τα έχουν μοιρασμένα, οπότε θεωρώ αρκετά δύσκολο το Tera να πάει από Ραφήνα και να κονταροχτυπιέται με το Superexpress

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θεωρω το Tera  θα είναι υπερβολή να μπει Ραφηνα κατά την γνώμη μου ένα Superrunner Jet με διπλό δρομολογιο θα ήταν ταμάμ αλλά μέχρι τότε έχουμε καιρό και να χάσει την επιδοτούμενη δυτικών ο Σολωμος έχει εγκεκριμένα δρομολόγια για εκεί οποτε πιστεύω τουλάχιστον για το καλοκαίρι θα συνεχίσει να εξυπηρετεί 

Έχουμε έναν ολόκληρο Χειμώνα και θα δούμε σίγουρα πολλά 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...